روشهای باز کردن راه‌ آب ظرفشویی


شرکت خدمات فنی "خدمت از ما"

02162829000- 02122880704

روشهای باز کردن راه‌ آب ظرفشویی

لوله بازکنی فوری در تهران، شیراز، اصفهان، قزوین، کرج، بندرعباس، قم، مشهد، اهواز و تبریز

  02162829000 ☎ 02122880704 

لوله بازکنی فوری در تهران، شیراز، اصفهان، قزوین، کرج، بندرعباس، قم، مشهد، اهواز و تبریز

باز کردن راه آب ظرفشویی

باز کردن راه‌ آب ظرفشویی پاسداران , باز کردن راه‌ آب ظرفشویی غرب تهران , باز کردن راه‌ آب ظرفشویی شرق تهران , باز کردن راه‌ آب ظرفشویی شمال تهران , باز کردن راه‌ آب ظرفشویی جنوب تهران , باز کردن راه‌ آب ظرفشویی کرج , باز کردن راه‌ آب ظرفشویی بلوار فردوس , باز کردن راه‌ آب ظرفشویی پایتخت , باز کردن راه‌ آب ظرفشویی پونک , باز کردن راه‌ آب ظرفشویی پیروزی , باز کردن راه‌ آب ظرفشویی جردن , باز کردن راه‌ آب ظرفشویی جمهوری , باز کردن راه‌ آب ظرفشویی جنت آباد , باز کردن راه‌ آب ظرفشویی حکیمیه , باز کردن راه‌ آب ظرفشویی در پاسداران , باز کردن راه‌ آب ظرفشویی در نیاوران , باز کردن راه‌ آب ظرفشویی رسالت , باز کردن راه‌ آب ظرفشویی زعفرانیه , باز کردن راه‌ آب ظرفشویی سعادت آباد , باز کردن راه‌ آب ظرفشویی شهرک غرب , باز کردن راه‌ آب ظرفشویی صادقیه , باز کردن راه‌ آب ظرفشویی فردیس , باز کردن راه‌ آب ظرفشویی فرمانیه , باز کردن راه‌ آب ظرفشویی قیطریه , باز کردن راه‌ آب ظرفشویی گاندی , باز کردن راه‌ آب ظرفشویی گیشا , باز کردن راه‌ آب ظرفشویی میرداماد , باز کردن راه‌ آب ظرفشویی نارمک , باز کردن راه‌ آب ظرفشویی نبرد , باز کردن راه‌ آب ظرفشویی نظام آباد , باز کردن راه‌ آب ظرفشویی نیاوران , باز کردن راه‌ آب ظرفشویی هروی , باز کردن راه‌ آب ظرفشویی هفت تیر , باز کردن راه‌ آب ظرفشویی ونک , باز کردن راه‌ آب ظرفشویی یوسف آباد , باز کردن راه‌ آب ظرفشویی چیذر , باز کردن راه‌ آب ظرفشویی در غرب , باز کردن راه‌ آب ظرفشویی سید خندانی , باز کردن راه‌ آب ظرفشویی شریعتی , باز کردن راه‌ آب ظرفشویی طرشت , باز کردن راه‌ آب ظرفشویی فرحزاد , باز کردن راه‌ آب ظرفشویی کارداش , باز کردن راه‌ آب ظرفشویی گهردشت , باز کردن راه‌ آب ظرفشویی ستارخان , باز کردن راه‌ آب ظرفشویی سردار جنگل , باز کردن راه‌ آب ظرفشویی هشتگرد

باز کردن گرفتگی ظرفشویی می تواند با پمپ چاه باز کن دستی خانگی ، دستگاه چاه باز کنی تراکم هوا ، فنر لوله باز کنی و یا اسید صورت گیرد که دائمی ترین و کم خطر ترین روش فنر و دستگاه تراکم هوا است. چربی ظروف، خرده ریزهای غذا، خس و خاشاک میوه‌ها، گل و لای سبزیجات و… بالاخره کار آبراههٔ سینک ظرفشویی را به گرفتگی می‌کشاند و باعث زحمتتان می‌شود. در این مواقع برای رفع گرفتگی چه می‌کنید و از چه وسائلی برای بازکردن چاهک بهره می‌گیرید تا سریع‌تر و آسان‌تر به نتیجه برسید؟

گرفتگی لوله فاضلاب ظرفشویی از آن دست مشکلاتی است که برای هر شخصی اتفاق افتاده است. قطعا برای شما هم این مشکل پیش آمده است که لوله فاضلاب ظرفشویی شما مسدود شده باشد و آب در سینک ظرفشویی جمع شده و تخلیه نمیشود. گرفتگی لوله فاضلاب ظرفشویی زمانی اتفاق میافتد که مواد غذایی و ذرات زاید وارد شده از سینک ظرفشویی، در قسمتی از لوله فاضلاب ظرفشویی گیر کرده و راه آب را مسدود کنند. این گرفتگی ممکن است در هر قسمت از لوله فاضلاب اتفاق بی افتد اما عمومی ترین مکان انسداد لوله در قسمت شترگلو (سیفون) و خرطوم فاضلاب است. این دو قسمت ویژگیهای خاصی دارند که باعث میشود مواد راحت تر در آنها گرفتار شوند و راه لوله را ببندند

برای ضدعفونی و تمیزکردن وسایل و سطوح خانه مانند اجاق گاز، شیشه، سرویس بهداشتی، وان حمام، باز کردن لوله‌های ظرفشویی، تمیز و براق کردن وسایل فلزی و از بین بردن بوهای نامطبوع، محصولات مختلفی در فروشگاه‌‌ها عرضه می‌شود که بسیاری از آنان حاوی مواد زیان‌آور شیمیایی هستند. در این مقاله با برخی از محصولات ساده موجود در خانه برای نظافت آشنا می‌شوید. سرکه سفید، بهترین و مناسب‌ترین تمیزکننده و سفیدکننده با خاصیت ضدعفونی‌ کنندگی برای سطوح مختلف مانند کابینت‌ها، پیشخوان، اجاق گاز، بدنه داخلی و خارجی یخچال و ماشین لباسشویی است. سرکه از خود اثری به جای نمی‌گذارد و بوی آن نیز پس از مدت کوتاهی از بین می‌رود. حدود یک چهارم لیوان سرکه سفید را در یک لیوان آب حل کنید و آن را روی سطوح مورد نظر اسپری کنید و سپس با دستمال خشک پاک کنید. افزودن مقداری گیاه معطر یا عصاره طبیعی آنها به سرکه را نیز امتحان کنید تا ضمن تمیزی، از بوی مطبوع آنها نیز لذت ببرید.

در این آموزش با روش های باز کردن راه آب ظرفشویی و رفع گرفتگی چاه و لوله بازکنی با ما همراه شوید.

اگر دغدغه شما یکی از موارد زیر است پیشنهاد می کنیم ادامه مطلب را حتما بخوانید:

 • باز كردن لوله فاضلاب با اسید
 • باز كردن لوله فاضلاب با جوش شیرین
 • باز كردن لوله فاضلاب سیمان
 • چگونه چاه سینک ظرفشویی را باز کنیم
 • باز كردن لوله فاضلاب با فنر
 • نحوه بستن لوله های سینک ظرفشویی دوقلوپ
 • رفع گرفتگی لوله با سیمان
 • گرفتگی کفشور آشپزخانه

 

باز کردن راه آب ظرفشویی

اگر علائمی از گرفتگی چاهک سینک ظرفشویی مشاهده کردید قبل از اینکه مشکل جدی شود مقداری آب در حال جوش داخل چاهک بریزید. این کار باعث می شود، چربی های که باعث گرفتگی لوله ها شده اند، با حل شدن در آب جوش از دیواره لوله ها جدا شوند.
بهترین راه برای جلوگیری یا به تعویق انداختن گرفتگی چاهک ظرفشویی آن است که مانع ورود ذرات غذا و چربی‌ ها به داخل چاهکباز کردن راه آب ظرفشویی شوید. برای بستن راه ورود ذرات غذا و گرفتن آن ها می‌توان از یک چاه بند و صافی استفاده کرد. توصیه می شود هیچ‌ گاه روغن مصرف شده را درون چاهک سینک نریزید. اگر شستن ظرفی که در آن روغن بوده است، ابتدا با استفاده از دستمال ظرف را کاملا از روغن پاک کنید و سپس آن را بشویید. با همین کار ساده لوله‌های ظرفشویی شما خیلی دیر‌تر با ذرات غذا و چربی ها مسدود می شوند.

استفاده از لوله باز کن دستی برای مواقعی که نمی خواهید از لوله بازکن های شیمیایی استفاده نمایید راه حل مناسبی است. اگر میخواهید چسبندگی بیشتری ایجاد کنید، می توانید دور لبه پلاستیکی قسمتی که به ورودی چاه فاضلاب سینک می چسبد، مقداری پارافین بزنید. قسمت پلاستیکی لوله بازکن را طوری که آب نتواند به زیر کلاهک نفوذ کند روی چاهک قرار دهید و مقداری آب در سینک بریزید. دسته چاه بازکن را محکم به سمت پایین فشار دهید. این حرکت را ده بار انجام دهید.

اگر لازم بود کار باز کردن راه آب ظرفشویی را هم تکرار کنید. پمپ دستی را بردارید تا آب درون سینک با فشار وارد راه آب فاضلاب بشود و ذراتی که باعث گرفتگی لوله شده اند را از بین ببرد، سپس آب داغ را باز کنید تا وارد لوله شده و دیواره لوله را کاملا پاک سازی کند؛ به این ترتیب راه آب ظرفشویی باز می شود. اگر دستشویی شما گرفته می توانید مطلب مربوط به رفع گرفتگی دستشویی و ظرفشویی را مطالعه نمایید.

در طی باز کردن راه‌ آب ظرفشویی حواستان به چند نکته باشد:

 • چون پمپ زدن باید با فشار انجام شود، دستشویی باید زیرسازی و کلاف با دوام و مقاومی داشته باشد تا بر اثر عمل پمپ زدن تکان نخورد. برای همین منظور اگر لازم باشد، می شود از یک شمع چوبی و یا هر وسیله دیگری استفاده کرد تا جلوی حرکت دستشویی و یا ظرفشویی گرفته شود و سپس عمل پمپ زدن را انجام داد.
 •  گاهی اوقات استفاده از روش بالا جواب نمیدهد و اگر به دنبال انجام آن بازشدگی لوله صورت نگرفت، می توان برای رفع گرفتگی از اسید بسیار رقیق استفاده کرد، به دنبال استفاده از اسید های رقیق چربی ها از اطراف لوله دور می شوند و در پایان می توانید با انجام تست سرعت کشش آب رفع گرفتگی را بررسی کنید.
 •  اگر انجام روش های قبل موفقیت آمیز نبود و گرفتگی بر طرف نشود، می توانید از مواد شیمیایی یا محلول های دیگری استفاده کنید که این محلول ها در پشت شتر گلوی لوله ریخته می شوند و سپس با هدایت کردن آب جوش انسداد و گرفتگی لوله باز می شود. پس از آنکه کشش آب را مورد بررسی قرار دهید شتر گلو و متعلقات آن را می بندیم.

شرکت خدمات فنی و نظافتی خدمت از ما

روشهای باز کردن راه‌ آب ظرفشویی
5 امتیاز از 7 رای

2 Comments

 1. پیام.و گفت:

  با سلام.اگر با این روشی که گفتید مشکل گرفتگی حل نشد باید چیکار کنم؟ممنون

 2. و.کوهی گفت:

  می خواستم بگم منم هیچ وقت روغن اضافی رو توی سینک نمی ریزم.همیشه روغن اضافی غذا رو داخل روزنامه میریزم.تا به حال هم برام مشکل پیش نیومده.شما هم می تونید از این روش استفاده کنید.