برقکار سیار

خدمات برقکاری فقط در تهران ،شیراز،کرج و اهواز  02162829000  

خدمات برقکاری (فقط در تهران،شیراز،کرج،اهواز)

 

برقکار سیار

 

کار یک برقکار سیار ،نصب ،تعمیر و نگهداری تمام تجهیزات الکتریکی است .مثل سیم کشی  ساختمان ، ،رفع اتصالی برق ، تعمیر یخچال ها و فریز ها، تعمیر برق منازل ،تعمیرات سیم کشی ساختمان, کابل کشی ساختمان, رفع خرابی برق، تعمیر پریدن کنتور، فیوز و مینیاتوری ، تعویض کلید مینیاتوری , تقویت سیمکشی ساختمان.که برقکار سیار در ابتدا  باید از ایمنی کامل خود اطمینان کامل داشته باشد و بعد  شروع به کار کند.

برقکار سیار

 

تاریخچه برقکار سیار

مطابق با  وب سایت   Top Tradespeople  در اواخر دهه 80 میلادی   رویداد هایی برپا شد که مخترعین برای بیان ایده  و نمایش محصولات خود در جهان در رقابت بودند این رویداد ها به این معنا بود که هرکس بتواند به صورت سریع تر و کارآمدتر دستگاهی را تولید و عرضه کند و این گونه بود که حرفه برقکاری متولد شد.

 

امکانات

در اواخر قرن  19 میلادی سه حوزه  ی تخصصی   در زمینه ی صنعت ،تجارت و صنایع خانگی شروع به فعالیت کردند که در هر یک از این حوزه ی تخصصی ، عده ای شروع به کسب تخصص کردند. و با ایجاد دستگاه های  الکتریکی جدید مثل تلویزیون ها و انواع خودروها به تدریج این تخصص ها بیشتر و ویژه تر شدند. . مهندسین برق درزمینه های برقکار ساختمان ، برقکار صنعتی مشغول به کار هستند.

 

برقکار سیار در محل

 

تخصص یک برقکار سیار :

 

✔️ برقکار سیار ،علاوه براینکه باید در حوزه ی خود بسیار ماهر باشد و از تخصص کافی برخوردار باشد .

✔️ باید دارای مهارت تفکر انتقادی، مهارت سرویس دهی به مشتری و مهمترین آن عیب یابی باشد.

✔️ یک برقکار سیار باید در ابتدا از مهارت خود استفاده کند و عیب یابی کند و بعد به تعمیر و کارهای لازم برسد. باید گفت که عیب یابی یکی از مهمترین مهارت های تخصصی  یک برقکار سیار می باشد .

✔️ برقکار سیار ماهر علاوه بر مهارت در زمینه ی رشته ی خود باید دارای مهارت جسمانی هم باشد .

✔️ این مهارت ها شامل : چابکی، هماهنگی دست و چشم، تناسب جسمانی و توانایی حفظ تعادل است.

✔️این افراد باید توانایی  خم شدن، ایستادن یا زانو زدن برای  مدت طولانی ،انجام کار  در ارتفاعات بالا و همچنین باید دید رنگی داشته باشند تا بتوانند سیم هایی را که به رنگ های مختلف کد گذاری شده اند به خوبی تشخیص دهد.

✔️ همچنین  باید یک برقکار سیار آگاهی کامل از نکات ایمنی و تجهیزات حفاظتی  را داشته باشد.

✔️ در آخر هم  باید گفت که یک برقکار سیار باید دارای مجوز کار باشد .

 

برقکار در محل

 

وظایف یک برقکار سیار :

برقکار سیار غرب تهران

 • توانایی بررسی مقررات ملی برق ساختمان های مسکونی ، تجاری و…
 • راه اندازی و تعمیر  انواع  دستگاه ها  الکتریکی مانند آیفون ،تمام سرویس های  آشپزخانه ای( هود ،یخچال ،فریز،ماشین لباس شویی ،کتری برقی  و…) ، تمام دستگاه های خانگی ( چرخ خیاطی ،سشوار، پنکه و …)تابلو های الکتریکی تزئینی ، لامپ ها  (لامپ بخار جیوه،بخار سدیم ،بخار نئون ومتال هالید)، درب های الکتریکی اتوماتیک و …
 • توانایی سیم کشی و نصب تجهیزات مدارات روشنایی
 • توانایی رفع اتصالات داخلی و خارجی
 • توانایی نصب و سیم کشی وسایل خبری
 • توانایی نصب و سیم کشی تجهیزات حفاظتی
 • توانایی  نصب ، تعمیر و سیم کشی سیستم اعلام حریق
 • توانایی کار با باس داکت(bux dact)
 • توانایی تعمیر و یا نصب سیستم های مدار بسته و دزدگیر
 • توانایی بررسی سیستم برق اتوماتیک
 • توانایی نصب ، تعمیر و سیم کشی سیستم برق اضطراری و ایمنی
 • آشنایی  با نرم افزارهای طراحی مدارات برق ساختمان

 

سوالاتی که باید قبل از دست به کار شدن برقکار سیار باید از وی بپرسید :

از برقکار بپرسید که آیا مجوز و بیمه کار را دارد؟

از برقکار بپرسید که ساعتی دستمزد میگیرد یا مطابق با کار انجام شده؟

از برقکار سیار بپرسید که آیا سرویس اضطراری  24  ساعته ارائه میدهد؟

 


 

چگونه از دستگاه های الکتریکی خود محافظت کنیم  و از خرابی آن تا حد ممکن جلوگیری کنیم؟

برقکار سیار شمال تهران

یکی از پر کاربردترین لوازم در خانه ها، لوازم برقی است . از وسایل نظافتی و بهداشتی تا وسایل خنک کننده همه الکتریکی هستند. در آشپزخانه ها انواع لوازم برقی کوچک و بزرگ وجود دارد که زندگی را ساده تر،و راحت تر می کنند. استفاده از وسایل الکتریکی جزئی از زندگی این عصر شده است .

 

 

شیوه صحیح نگهداری از وسایل برقی به عمر مفید این دستگاه ها افزوده و از بروز خطرات احتمالی نیز جلوگیری می کند. در ادامه توصیه های متخصصان هوم سرویز را در مورد نگهداری صحیح از وسایل برقی می خوانید. به کارگیری همین اصول ساده می تواند بر عمر دستگاه های برقی افزوده و کارکرد بهتر این لوازم را تضمین کند.

 


 

نگهداری از یخچال و فریزر

یخچال و فریزر در بحث بهداشت و سلامت خانواده بسیار موثر است باید این وسایل را به طور مرتب تمیز کنید. برای نظافت یخچال و فریزر باید برق مصرفی را قطع کرده و گرد و خاک پشت یخچال و قسمت موتور را با یک دستمال خشک، پاک کنید. به هیچ وجه از دستمال نم داراستفاده نکنید.. استفاده از سرکه سیب  ونوشابه برای تمیز کردن دیواره های داخلی بسیار مناسب است  و بوی بد یخچال را نیز از بین می برد.  پس از خشک شدن کامل یخچال و فریزر برق را وصل کنید.

 

برقکار سیارشرق تهران

 

حفاظت از اجاق گاز برقی

حتی اگر اجاق گاز، شعله برقی هم نداشته باشد برای روشن شدن فندک به برق نیاز دارد. پس دقت کنید در هنگام نظافت اجاق گاز به هیچ وجه ازآب زیاد استفاده نکنید نادیده گرفتن این موضوع موجب به جریان بدن در بدنه اجاق گاز خواهد شد و خطر برق گرفتگی را به همراه دارد.اعلاوه بر استفاده از شوینده های مناسبی زدودن چربی که در بازار موجود است می توانید با خمیر جوش شیرین برای از بین بردن. لکه های چربی استفاده کنید. چند قاشق چوش شیرین و کمی آب، یک خمیر پاک کننده قوی و چربیی زدای بی خطر است.

 


 

نظافت مایکروویو به روشی ایمن

محلولی از آب یک لیمو ترش کامل و یک لیتر آب را تهیه کنید و آن را به مدت ۱۰ دقیقه در مایکروویو روشن بجوشانید. سپس با استفاده از دستمالی خشک و ضخیم، چربی ها را تمیز کنید. استفاده از آب یا دستمال های خیس برای این کار مناسب نیست. برای جلوگیری از سخت شدن چربی ها، هفته ای یکبار مایکروویو را تمیز کنید تا لکه ها به سادگی جدا شوند.

 

 

برقکار سیار کرج

 

نگهداری چرخ گوشت

استفاده از لوازم برقی به مدت طولانی کار صحیحی نیست. بهتر است از چرخ گوشت درحد اعتدال استفاده کنید. دقت کنید این وسیله با آب در تماس نباشد. سبزیجات پر آب می توانند برای کارکرد دستگاه مشکل ایجاد کنند. آب سبزیجات می تواند وارد موتور شده و موجب خرابی دستگاه شود.

 


 

نکته ی بسیار مهم در خصوص ایمن بودن دستگاه های الکتریکی:برقکار سیار شبانه روزی

در سال های اخیر  ما شاهد پیشرفت ها و فناوری های  زیادی در زمینه سیستم های الکتریکی بودیم و در سال های بعد هستیم نمونه هایی از این فناوری ها محافظ جریان برق برای کل منزل برای محافظت از کامپیوترها، VCRها و سایر دستگاه های الکتریکی و نیز طیف گسترده ای از دستگاه های مربوط به “خانه های هوشمند” است.

 

 

اگر برای راه اندازی سیستم الکتریکی، تعمیر دستگاه های الکتریکی،  نیاز به کمک دارید با ما تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنیم.

 

ارائه خدمات تعمیرات سیستم های الکتریکی …

02162829000

021-22880704

شرکت خدمات فنی و نظافتی خدمت از ما

 

برقکار سیار
5 امتیاز از 3 رای

Comments are closed.