تخریب ساختمان

تخریب ساختمان در تهران ، شیراز و اصفهان

 

تخریب ساختمان از جمله مسایلی است که باعث می شود زندگی و آسایش افرادی که در اطراف آن ساختمان هستند تحت شعاع قرار بگیرد. حتما هم شما عکس تخریب ساختمان را مشاهده کرده اید؟ آمار ها حاکی از آن است که در اثر عملیات تخریب ساختمان، خانه ها و ساختمان های مجاور زیادی دچار خسارت مالی یا تخریب شده و این حوادث گاهاً با تلفات جانی هم به همراه بوده

آیا شما هم جهت بازسازی منزل خود به چگونگی تخریب ساختمان فکر کرده اید؟ ما با کمک گوی تخریب ساختمان عملیات تخریب ساختمان فرسوده را به کمک قوانین تخریب ساختمان انجام خواهیم داد همچنین قیمت تخریب ساختمان در خدمت از ما تفاوت چندانی با نرخ های مصوب در هزینه تخریب ساختمان در سال 96 و هزینه تخریب ساختمان در سال 97 ندارد ما مناسب ترین هزینه هزینه تخریب ساختمان در سال 98 را برای شما محاسبه خواهیم نمود.

 

تخریب ساختمان

تخریب ساختمان

جداسازی بخش ها، ویران کردن، خراب کردن یا خرد و متلاشی کردن هر ساختمان یا سازه یا هر بخش متعلق به آن با استفاده از روش های پیش برنامه ریزی شده و کنترل شده را تخریب ساختمان می گویند.

با  ارزیابی ساختمان و برنامه ریزی صحیح عملیات تخریب و پیاده سازی این عملیات بر حسب انواع روش های مناسب برای انواع سازه های فولادی و اجزای آن ها، می توان به اهداف زیر دست پیدا کرد:

  • حداقل شدن خسارت به اشخاص و اموال عمومی
  • حفظ سلامت و ایمنی نیرو های کارگاهی
  • کاهش آلودگی های زیست محیطی

پیش از انجام هر گونه تخریب، انجام ارزیابی دقیق ساختمان به وسیله بررسی و سنجش مناسب ضروری میباشد. به طور کلی ارزیابی باید شامل ارزیابی ساختمانی و ارزیابی سازه ای همراه با تصاویر و فیلم های گرفته شده جهت استفاده آینده باشد. بر اساس یافته های این ارزیابی ها، یک طرح تخریب باید همراه با گزارش و محاسبات سازه ای جهت ارزیابی پایداری ساختمان مورد تخریب و کلیه ساختمان ها، سازه ها، خیابان ها، زمین و خدمات تحت تاثیر باشد.

طرح تخریب می بایست تضمین کننده این موضوع باشد که در طول عملیات تخریب، هیچ تاسیسات موجودی در مجاورت کارگاه تخریب به واسطه عملیات تخریب تحت تاثیر قرار نگیرد.

روش های تخریب ساختمان

انتخاب روش تخریب ساختمان به شرایط پروژه، محدودیت های کارگاه، حساسیت همسایگان و در دسترس بودن تجهیزات بستگی دارد. در تخریب ساختمان معمولا از روش های زیر استفاده می کنند:

  • بالا به پایین (دستی)
  • بالا به پایین (مکانیکی)
  •  روش گوی تخریب
  •  روش انفجار

روش های تخریب بالا به پایین در بیشتر موارد قابل اجرا هستند، بخصوص برای مواردی که درمناطق شهری شلوغ قرار دارند. سایر روش های مکانیکی که خارج از ساختمان اجرامیشوند، برای پروژه هایی که دارای فضای باز در اطراف خود هستند، مناسب می باشند. درمورد پیش آمادگی های سازه ای مانند بالکن ها، سایبان ها و ایوان هایی که جلوتر از خط ساختمان قرار دارند، تخریب توسط ابزارهای دستی یا فرایند برش و بلندکردن می تواند راه حل ایمن باشد. روش های که از گوی فلزی خردکننده و مواد منفجره استفاده می کنند بایدبا احتیاط و دقت فراوان و زمانی که اقدامات احتیاطی کافی برنامه ریزی شده باشند مورد استفاده قرار گیرند.

شما می توانید خدمات ساختمانی خود از جمله نقاشی ساختمان، گودبرداری، تعمیر و تخریب ساختمان را به ما بسپارید.

شرکت خدمات فنی و نظافتی خدمت از ما

تخریب ساختمان
5 امتیاز از 5 رای

Comments are closed.

×خدمت از ما
با اپلیکیشن راحت تره!
دریافت اپلیکیشن
×

برای دریافت لینک دانلود اپلیکیشن، شماره خودتون رو وارد کنید