تعمیر جاروبرقی

تعمیر و سرویس جاروبرقی فقط در تهران، شیراز، کرج و مشهد

 02162829000

تعمیر و سرویس جاروبرقی فقط در تهران، شیراز، کرج، و مشهد

 

تعمیر جاروبرقی

جاروبرقی تعمیر جاروبرقی جاروبرقی بوش تعمیر جاروبرقی جارو برقی تعمیر جاروبرقی تعمیر تلویزیون تعمیر جاروبرقی جارو برقی بوش تعمیر جاروبرقی تعمیرات لوازم خانگی تعمیر جاروبرقی جاروبرقی فیلیپس تعمیر جاروبرقی جاروبرقی سامسونگ تعمیر جاروبرقی تعمیر تلویزیون در منزل تعمیر جاروبرقی تعمیر اجاق گاز تعمیر جاروبرقی تعمیر تلویزیون ال جی تعمیر جاروبرقی موتورجاروبرقی تعمیر جاروبرقی زغال جاروبرقی تعمیر جاروبرقی تعمیر سیم جمع کن جاروبرقی تعمیر جاروبرقی تعمیرات جاروبرقی ال جی تعمیر جاروبرقی تعمیرموتور جاروبرقی تعمیر جاروبرقی تعمیر جاروبرقی ال جی تعمیر جاروبرقی تعمیر جاروبرقی پاناسونیک تعمیر جاروبرقی تعمیر جاروبرقی پارس خزر تعمیر جاروبرقی تعمیر جاروبرقی ناسیونال تعمیر جاروبرقی تعمیر جاروبرقی آاگ تعمیر جاروبرقی تعمیر جاروبرقی بوش تعمیر جاروبرقی تعمیر جاروبرقی سامسونگ تعمیر جاروبرقی علت خاموش شدن ناگهانی جاروبرقی سامسونگ تعمیر جاروبرقی علت جرقه زدن موتور جاروبرقی تعمیر جاروبرقی علت داغ شدن موتور جاروبرقی تعمیر جاروبرقی علت داغ شدن جاروبرقی تعمیر جاروبرقی عیب یابی جاروبرقی تعمیر جاروبرقی علت خاموش شدن جاروبرقی سامسونگ تعمیر جاروبرقی بوی سوختگی جاروبرقی تعمیر جاروبرقی علت روشن نشدن جاروبرقیتعمیر جاروبرقی تعمیرات جاروبرقی ال جی تعمیر جاروبرقی تعمیر اجاق گاز تعمیر جاروبرقی تعمیرتلویزیون ال جی تعمیر جاروبرقی موتورجاروبرقی تعمیر جاروبرقی زغال جاروبرقی تعمیر جاروبرقی تعمیر سیم جمع کن جاروبرقی تعمیر جاروبرقی تعمیرات جاروبرقی ال جی تعمیر جاروبرقی تعمیرموتور جاروبرقی تعمیر جاروبرقی تعمیرموتور جاروبرقی تعمیر جاروبرقی تعمیر جاروبرقی ال جی تعمیر جاروبرقی تعمیر جاروبرقی پاناسونیک تعمیر جاروبرقی تعمیر جاروبرقی پارس خزر تعمیر جاروبرقی تعمیر جاروبرقی ناسیونال تعمیر جاروبرقی تعمیر جاروبرقی آاگ تعمیر جاروبرقی تعمیر جاروبرقی بوش تعمیر جاروبرقی تعمیر جاروبرقی سامسونگ تعمیر جاروبرقی علت خاموش شدن ناگهانی جاروبرقی سامسونگ تعمیر جاروبرقی علت جرقه زدن موتور جاروبرقی تعمیر جاروبرقی علت داغ شدن موتور جاروبرقی تعمیر جاروبرقی علت داغ شدن جاروبرقی تعمیر جاروبرقی عیب یابی جاروبرقی تعمیر جاروبرقی تعمیر جاروبرقی پاناسونیک تعمیر جاروبرقی تعمیر جاروبرقی پارس خزر تعمیر جاروبرقی تعمیر جاروبرقی ناسیونال تعمیر جاروبرقی

 

تعمیر جاروبرقی از آن دسته مواردی است که شما معمولا به آن فکر نمی کنید و فقط مواقعی به یاد آن می افتید که جارو برقی شما دچار مشکل می شود. ما در این مطلب سعی کرده ایم تا حدودی شما را با تعمیر جاروبرقی و عیب یابی آن اشنا کنیم.

جاروبرقی ها در شکل ها و انواع مختلف به بازار ارائه شده اند. اما ساختار کلی تمام جاروبرقی ها به یک شکل است. جاروبرقی ها از نظر ساختمان به دو قسمت کلی اجزا الکتریکی و مکانیکی تقسیم می شوند.

اجزا الکتریکی خود شامل موتور و مدارهای الکتریکی و الکترونیکی می شوند. بدنه دستگاه و سیم جمع کن هم جز اجزا مکانیکی هستند. البته سیم جمع کن را به نوعی می توان عضو مشترک قطعات مکانیکی و الکترونیکی دانست.

 

لیست زیر موضوعاتی است که در زمینه تعمیر جاروبرقی خوانده می شود:

 • تعمیر جاروبرقی پاناسونیک
 • فیلم آموزش تعمیر جاروبرقی
 • تعمیر جاروبرقی در منزل
 • تعمیر جاروبرقی ناسیونال
 • آموزش تعمیر جاروبرقی پارس خزر
 • تعمیر جاروبرقی ال جی
 • آموزش کامل تعمیرات جاروبرقی
 • تعمیر جاروبرقی بوش

 

عیب یابی و تعمیر جاروبرقی

 

تعمیر جاروبرقی ، جاروبرقی بوش ، جارو برقی

تعمیر جاروبرقی معمولا شامل تعمیر و تعویض موتور، تعمیر و تعویض برد، تعویض خازن، تامین قطعات و لوازم جارو برقی ، تعویض شلنگ خرطومی، تعویض بلبرینگ موتور جاروبرقی می شود.

اما مواردی است که شما با دانستن آن ها میتوانید تا حدودی تعمیر جاروبرقی و عیب یابی آن را خودتان انجام بدهید. ما در زیر چند مورد از آن ها را برای شما بیان کرده ایم.

 

در تعمیر جاروبرقی مواقعی که جارو برقی روشن نمی شود موارد زیر را بررسی کنید.

 

 • کلید قطع و وصل خراب است:

جارو را از برق جدا نموده و به وسیله اهم متر کلید را تست نمایید. اگر کلید روشن باشد عقربه عدد صفر و در حالت خاموش کلید عقربه بی نهایت را نشان خواهد داد. در غیر این صورت کلید را تعویض نمایید.

 • عیب از سیم جمع کن است:

در اکثر موارد اینگونه دیده می شود که برق وارد سیم جمع کن شده ولی به سبب عدم اتصال شاخک های سیم جمع کن به حلقه های گردان قرقره ، فاز یا نول و گاها هر دو وارد دستگاه نمی شوند ودر نتیجه جارو روشن نخواهد شد. جهت رفع عیب کافی است شاخک ها را کمی به حالت عمود نزدیک نموده ، سپس قرقره را بر روی آن ها قرار دهیم .در نتیجه این عمل حلقه های گردان برشاخک ها فشار وارد نموده و آن ها را به طرف پایین می راند. حالت فنری شاخک ها، ارتباط بین آن ها و حلقه های گردان را من بعد ایجاد خواهد نمود.

 • رله سوخته است:

در جارو هایی که مجهز به رله هستند تا مدار رله بسته نشود و کلید قدرت آن متصل نشود، جارو روشن نمی شود. برای تست رله بهترین روش آنست که سیم های متصل شده به کلید روی دسته جارو را ابتدا به وسیله اهم متر چک نمایید. سپس کلید روی دسته و در صورت سالم بودن آن ها خود رله را عملا آز مایش می کنیم، جارو را به برق متصل نموده و با یک پیچ گوشتی دسته عایق کلید قدرت رله را بندید. اگر جارو روشن نشد، عیب از رله نیست، اما اگر جارو روشن شد سیم های رابط رله و یا ساختمان داخلی اش آسیب دیده است.

 • موتور کاملا سوخته است:

اگر موتور کاملا سوخته باشد در حالت اتصال مستقیم برق به آن، روشن نخواهد شد زیرا بسیاری از پیچک های آرمیچر و همچنین پیچک های قطب ها کاملا سوخته اند. سوختن کامل موتور معمولا پس از مرحله نیم سوز شدن است. معمولا موتور ها در حالت نیم سوز مدتی به کار ادامه می دهند تا اینکه پیچک های بیشتری آسیب خواهند دید و ارتباط سری اجزاء موتور کاملا قطع می شود.

 

موتور روشن می شود اما قدرت چندانی ندارد.

 

 • کلکتور کثیف است:

جهت تمیز نمودن کلکتور بهترین روش استفاده از تینر های فرار قوی و یا بنزین است. توصیه می گردد برای تمیز کردن کلکتور از سمباده استفاده نکنید زیرا ممکن است ذرات مسی ساییده شده مابین شیار تیغه ها قرار گرفته و سبب اتصال آن ها به یکدیگر شود که در نتیجه آرمیچر خواهد سوخت. به هنگام شستشوی آرمیچر با مسواک و مواد فرار ، آرمیچر را به گونه ای در دست بگیرید که کلکتور بر روی زمین قرار گرفته و محور آرمیچر به طرف بالا باشد. چون ریختن مواد پاک کننده روی سیم پیچ ها به آن ها آسیب می رساند به همین سبب می بایست سیم پیچ ها نسبت به کلکتور در سطح بالاتری قرار داشته باشند.

 • خرابی یاطاقان ها:

آرمیچر به کمک یاطاقان ها قادر خواهد بود که براحتی بچرخد و اگر بلبرینگ ها یا بوش ها خراب شوند آرمیچر در حال چرخش دچار مشکل می شود. (اگر یاطاقان ها خراب شوند آرمیچر در حال چرخش با کفشک های قطب در گیر شده و صدای ناهنجاری را بوجود می آورد.) می توان با رویت سایش هسته فلزی آرمیچر که در نتیجه در گیری آرمیچر و کفشک های قطب است به شکل یاطاقان ها پی برد و بلافاصله نسبت به عیب اقدام نمود.

 

مکش جارو ضعیف است.

 • مشکل از ضعیف بودن موتور است.
 • کیسه زباله پر شده است: کیسه را تخلیه نموده و اگر از نوع پارچه ای است در فواصل زمانی معین آن را بشویید تا ذرات غبار از منفذ های پارچه خارج گردند.

 

خدمت از ما

تعمیر جاروبرقی
5 امتیاز از 12 رای

Comments are closed.