تمیز کردن آشپزخانه

دنبال نظافتچی ماهر هستی؟ همین الان زنگ بزن. خدمات ما فقط در تهران ، شیراز و کرج

  02162829000 ☎ 02122880704 

دنبال نظافتچی ماهر هستی؟ همین الان زنگ بزن. خدمات ما فقط در تهران ، شیراز

 

تمیز کردن آشپزخانه را جدی بگیرید!!!

تمیز کردن آشپزخانه را در الویت نظافت منزل خود قرار دهید زیرا آشپزخانه قلب تپنده خانه است که باید تمیز و مرتب باشد تا همه اعضای خانواده سالم و سلامت بمانند. البته نحوه تمیز کردن آشپزخانه چه بسا از خود تمیز کردن آشپزخانه مهم تر است در مجموع راه ها و مواد مختلفی برای تمیز کردن آشپزخانه وجود دارد که در این مطلب به توضیح ساده ترین و بهترین روش ها برای تمیز کردن آشپزخانه می پردازیم.

 

شاید برایتان جالب باشد مطالبی که این روزها در مورد تمیزکردن آشپزخانه در فضای وب خوانده می شود بیشتر در مورد:

  • آشپزخانه تمیز و مرتب
  • پاك كردن چربي از روي كابينت
  • پاك كردن چربي هود
  • تميز كردن كابينت فلزي
  • شستن کف آشپزخانه
  • تميز كردن هود آشپزخانه با سرکه
  • آشپزخانه تمیز و کثیف
  • حلال چربی

 

تمیز کردن آشپزخانه : چربی ها

از مهم ترین عوامل کثیف شدن آشپزخانه، طبخ غذا در آن می باشد. طبخ غذاهای مختلف به خصوص غذاهای چرب و پخش شدن روغن آن در فضای آشپزخانه باعث کثیفی ها و آلودگی های بسیاری می شود. در حین آشپزی روغن ها روی تمام سطوح از جمله گاز، دیواره، کابینت ها و… می نشینند و فضای مناسبی برای رشد میکروب ها و آلودگی ها هستند.هر از چند گاهی شما باید برای تمیز کردن آشپزخانه و پاک کردن انواع چربی ها وقت بگذارید. خانم های منزل برای تمیز کردن این لکه ها معمولا از مواد شیمیایی بسیاری که در بازار موجود است استفاده  میکنند که بسیار مضر می باشند. این مواد شیمیایی هم برای تنفس و هم برای سطوح مختلف عوارضی را دنبال دارند و شما می توانید به جای استفاده از آنها مقداری جوش شیرین، نمک پودر و آب را با هم مخلوط کرده و با یک اسکاچ نرم و یا دستمال، هر سطحی که چربی دارد را تمیز کنید. این روش دیگر عوارضی برای سطوح مختلف نخواهد داشت.

تمیز کردن آشپزخانه

تمیز کردن آشپزخانه : لوله ظرفشویی

زمانی که شما ظرف می شویید، چربی ظروف و آشغال های ریز ممکن است باعث ایجاد گرفتگی در لوله ها شوند و دردسرهای زیادی برای شما به دنبال خواهد داشت. برای جلوگیری از این اتفاق شما باید هفته ای یک تا دو بار مقداری آب جوش را درون لوله ظرفشویی بریزید تا از گرفتگی های احتمالی جلوگیری شود همچنین اگر احتمال گرفتگی زیادتری را می دهید ابتدا مقداری نمک و جوش شیرین را درون لوله سینک ریخته و فورا مقداری سرکه را روی این مخلوط بریزید و از باز کردن آب تا مدت کوتاهی جلوگیری کرده تا این مواد به خوبی کار خودشان را انجام داده و گرفتگی را برطرف نمایند.

تمیز کردن آشپزخانه : رسوب گیری سماور

برای از بین بردن رسوب های آهکی که در سماور رسوب می کنند، باید آب و سرکه را به مقدار مساوی مخلوط کرده و داخل سماور بگذارید و اجازه دهید این محلول به خوبی به جوش بیاید ( حداقل 30 دقیقه) سپس برای جدا کردن رسوبات اسکاچ را به دیواره سماور بکشید، اگر هم عجله ای ندارید مدت زمان نسبتا طولانی  ( یک شب تا صبح ) را بگذارید محلول مورد نظر در سماور بماند تا رسوبات در این محلول حل شده و از دیواره به راحتی جدا شوند.

ما در این مطلب نکات کمی از تمیز کردن آشپزخانه را برای شما شرح دادیم که به مرور زمان نکات دیگری از نظافت منزل و آشپزخانه را برای شما شرح خواهیم داد. شما عزیزان اگر زمان لازم برای انجام کار های منزل را ندارید با ما تماس بگیرید تا نظافتچی خانم یا آقا را در شمال، غرب و تمام محله های تهران به منزل شما بفرستیم.

شرکت خدمات فنی و نظافتی خدمت از ما

تمیز کردن آشپزخانه
4.7 امتیاز از 9 رای

Comments are closed.

×خدمت از ما
با اپلیکیشن راحت تره!
دریافت اپلیکیشن
×

برای دریافت لینک دانلود اپلیکیشن، شماره خودتون رو وارد کنید