تمیز کردن شیشه پنجره ها

دنبال نظافتچی ماهر هستی؟ همین الان زنگ بزن. خدمات ما فقط در تهران ، شیراز و کرج

  02162829000 ☎ 02122880704 

دنبال نظافتچی ماهر هستی؟ همین الان زنگ بزن. خدمات ما فقط در تهران ، شیراز

 

تمیز کردن شیشه پنجره ها برایتان کار سخت و دشواری است؟

تمیز کردن شیشه ها به طور ایده ال، باید سالی دوبار در برنامه نظافت منزل قرار گیرد ولی از آن جایی که تمیز کردن شیشه ها بعضاً کار طاقت فرسایی است، ممکن است تنها آن را سالی یک بار انجام دهیم ولی اگر تمیز کردن شیشه ها از راه درستی انجام شود آسان تر، سریع تر و بهتر انجام می شود. در ادامه یکی از راه های تمیز کردن شیشه ها به طور صحیح را از شروع تا پایان آن توضیح می دهیم.

 

شاید برایتان جالب باشد مطالبی که این روزها در مورد تمیزکردن شیشه ها در فضای وب خوانده می شود بیشتر در مورد:

 

  • پاك كردن چربي از روي شيشه
  • پاك كردن رسوب آب از شیشه
  • بهترين روش تميز كردن شيشه ماشین
  • نحوه پاك كردن سيمان از روي شيشه
  • جرم گیری شیشه
  • بهترين روش تميز كردن سراميك
  • پاك كردن لكه آب روي شيشه ماشین
  • برق انداختن شیشه

 

آماده سازی برای تمیز کردن شیشه ها

قبل از تمیز کردن شیشه ها بهتر است لکه ها، آشغال ها و لایه گرد و خاکی که روی آن ها نشسته را پاک کنیم تا هنگام تمیز کردن شیشه آن ها پخش نشوند و شیشه را بیشتر کثیف کنند. به خصوص لکه هایی که روی پنجره های بیرونی هستند مثل لکه اب روی پنجره سخت تر پاک می شوند چرا که معمولاً چندین ماه روی پنجره مانده اند و گرد و خاک جذب کرده اند و پاک کردن آن ها تلاش بیشتری می طلبد.تمیز کردن شیشه

ابتدا با پارچه ای که گرد و خاک و آشغال ها از روی آن سر نخورد و آن ها را جمع کند شیشه را به طور سطحی پاک کنید سپس می توانید روی قسمت هایی که لکه های سخت روی آن ها مانده مقدار کمی سرکه بپاشید در حدی که خیس شوند و بگذارید حداقل 5 تا 10 دقیقه روی آن بماند سپس با اسفنج یا تکه پارچه ای لکه را پاک کنید. می توان به جای سرکه از شیشه پاک کن های قوی نیز استفاده کرد.

بعضی لکه ها که برجسته تر هستند را می توانید با کارد، تیغ یا کاردک بردارید. برای پاک کردن جرم شیشه و پاک کردن انواع چسب هایی که ممکن است به آن ها چسبیده باشند می توانید از حلالی مثل الکل صنعتی یا استون استفاده کنید ولی باید بعد از پاشیدن آن روی قسمتی که با چسب لکه شده، سریع آن قسمت را پاک کنید چرا که الکل و استون و بعضی حلال ها سریع تبخیر می شوند و روی شیشه نمی مانند. علاوه بر پاک کردن جرم شیشه با پارچه، خوب است استفاده از کاردک را نیز مد نظر قرار دهید. دقت کنید که چارچوب شیشه ها و گوشه های آن ها نیز تمیز شوند.

 

تمیز کردن شیشه ها

بعد از پاک کردن جرم شیشه ، نوبت مرحله اصلی پاک کردن شیشه است. وسایلی که برای انجام این کار نیاز دارید پارچه ای برای پاک کردن شیشه همراه با شیشه پاک کن یا محلولی برای انجام این کار است به علاوه پارچه ای برای خشک کردن شیشه بعد از تمیز کردن آن. می توانید از تی کوچکی نیز برای سریع تر تمیز کردن شیشه ها استفاده کنید.

بهتر است از روزنامه یا حوله کاغذی همراه با آب برای تمیز کردن شیشه استفاده نکنید چرا که بیشتر گرد و خاک را روی شیشه جا به جا می کنند. می توانید به جای شیشه پاک کن، از ترکیب آب و مایع صابون یا آب و سرکه سفید نیز استفاده کنید.تمیز کردن شیشه 1

هنگام تمیز کردن شیشه ها دقت کنید که در پارچه یا اسفنج آب نباشد و قبل از تمیز کردن شیشه، آن را بفشارید و آب را خارج کنید. هنگام تمیز کردن پنجره از یک قسمت شروع کنید و به طور منظم شیشه را تمیز کنید. مثلاً از بالا شروع کرده و پایی بیایید. بعد از این که شیشه و چارچوب و گوشه های آن را کاملاً تمیز کردید، قبل از شروع به تمیز کردن شیشه بعد، با پارچه ای دیگر شیشه را خشک کنید و مثل تمیز کردن شیشه از یک قسمت شروع کرده و به طور منظم ادامه دهید.

می توانید در این لینک تصاویر و ویدئو های مرتبط بیشتری مشاهده کنید.

وقتی که تمیز کردن شیشه ای تمام شد، شیشه باید شفاف باشد و لکه ای روی آن باقی نمانده باشد. اگر هنوز لکه آب روی شیشه مانده با پارچه ای نم و مرطوب آن را به آرامی پاک کنید.

شما می توانید برای تمیز کردن شیشه منزل یا محل کار، نظافت راه پله و ساختمان و سمپاشی منازل از ما کمک بگیرید.

شرکت خدمات فنی و نظافتی خدمت از ما

تمیز کردن شیشه پنجره ها
5 امتیاز از 8 رای

Comments are closed.

×خدمت از ما
با اپلیکیشن راحت تره!
دریافت اپلیکیشن
×

برای دریافت لینک دانلود اپلیکیشن، شماره خودتون رو وارد کنید