شرکت خدمات فنی "خدمت از ما"

02162829000- 02122880704

رفع گرفتگی چاه

لوله بازکنی فوری در تهران، شیراز، اصفهان، قزوین، کرج، بندرعباس، قم، مشهد، اهواز و تبریز

  02162829000 ☎ 02122880704 

لوله بازکنی فوری در تهران، شیراز، اصفهان، قزوین، کرج، بندرعباس، قم، مشهد، اهواز و تبریز

 

رفع گرفتگی چاه

رفع گرفتگی چاه پاسداران , رفع گرفتگی چاه غرب تهران , رفع گرفتگی چاه شرق تهران , رفع گرفتگی چاه شمال تهران , رفع گرفتگی چاه جنوب تهران , رفع گرفتگی چاه کرج , رفع گرفتگی چاه بلوار فردوس , رفع گرفتگی چاه پایتخت , رفع گرفتگی چاه پونک , رفع گرفتگی چاه پیروزی , رفع گرفتگی چاه جردن , رفع گرفتگی چاه جمهوری , رفع گرفتگی چاه جنت آباد , رفع گرفتگی چاه حکیمیه , رفع گرفتگی چاه در پاسداران , رفع گرفتگی چاه در نیاوران , رفع گرفتگی چاه رسالت , رفع گرفتگی چاه زعفرانیه , رفع گرفتگی چاه سعادت آباد , رفع گرفتگی چاه شهرک غرب , رفع گرفتگی چاه صادقیه , رفع گرفتگی چاه فردیس , رفع گرفتگی چاه فرمانیه , رفع گرفتگی چاه قیطریه , رفع گرفتگی چاه گاندی , رفع گرفتگی چاه گیشا , رفع گرفتگی چاه میرداماد , رفع گرفتگی چاه نارمک , رفع گرفتگی چاه نبرد , رفع گرفتگی چاه نظام آباد , رفع گرفتگی چاه نیاوران , رفع گرفتگی چاه هروی , رفع گرفتگی چاه هفت تیر , رفع گرفتگی چاه ونک , رفع گرفتگی چاه یوسف آباد , رفع گرفتگی چاه چیذر , رفع گرفتگی چاه در غرب , رفع گرفتگی چاه سید خندانی , رفع گرفتگی چاه شریعتی , رفع گرفتگی چاه طرشت , رفع گرفتگی چاه فرحزاد , رفع گرفتگی چاه کارداش , رفع گرفتگی چاه گهردشت , رفع گرفتگی چاه ستارخان , رفع گرفتگی چاه سردار جنگل , رفع گرفتگی چاه هشتگرد 

یکی از ابزارهای ساده و کارامد برای لوله بازکنی مخصوصا برای استفاده درون منزل فنر لوله بازکنی است . این وسیله بسیار ساده بوده و کار کردن با آن راحت است . این فنر از جنس فولاد ساخته می شود و دارای مقاوت زیادی است . در صورتی که که گرفتگی لوله به صورت جزئی باشد می توان جهت بازکردن لوله از این فنر بهره برد .

روش کار با فنر لوله بازکنی به این صورت است که ابتدا دستکش مناسب را پوشیده و سپس نوک فنر را به درون مجرای فاضلاب میگذاریم و با حوصله فنر را به درون لوله میفرستیم تا جایی که به مانع گیر کند و دیگر امکان فرستادن فنر نباشد . معمولا در قسمت اتصلات و زانوهای لوله های فاضلاب عبور دادن فنر کمی مشکل است و باید با دقت و حوصله بیشتری صورت گیرد. بعد از اینکه مطمئن شدیم فنر به اندازه کافی درون لوله فرستاده شده و به محل گرفتگی رسیده است شروع به چرخاندن دستگیره انتهای فنر میکنیم . با توجه به خاصیت ارتجاعی بالای فنر نوک فنر که حالت قلاب مانند دارد به اجسامی که باعث مسدود کردن لوله شده اند می پیچد، حال کافی است تا فنر را بیرون بکشید . مشاهده خواهید کرد که اجسامی را با خود بیرون می آورد و باعث آزاد شدن و رفع گرفتگی لوله میشود.

برای چرخاندن فنر هم می توان انتهای آن را به دریل متصل کرد و از نیروی آن برای چرخاندن بهتر فنر کمک گرفت البته رعایت نکات ایمنی برای لوله بازکنی در این حالت بسیار ضروری است زیرا با توجه به دور بالای دریل و چرخش فنر با سرعت بالا امکان آسیب دیدن زیاد است. 

لوله باز کنی یکی از مسائلی است که ممکن است گریبان گیر هر خانه ای شود و اکثر اوقات بهترین راه این است که از کمک یک متخصص در این زمینه بهره ببرید ولی گاهی اوقات افرادی هم هستند که دوست دارند این کارها را خودشان به تنهایی انجام دهند.

در رابطه با علت گرفتن لوله باید گفت که بخش زانویی مواردی نظیر سینک ظرفشویی، چاه توالت، چاه حمام، لوله فاضلاب و غیره که به آبریزگاه معروف هستند ممکن است دچار گرفتگی شوند و در نتیجه کشش آب و فضولات صورت نگیرد و شاهد گرفتگی لوله باشیم

فنر لوله بازکنی برقی مدل مستر ، ساخت اروپا ، برای لایروبی شبکه های فاضلاب از قطر ۷۵ تا ۲۵۰ میلیمتر ساخته شده  است . با استفاده از این دستگاه می توان کلیه انسدادهای ناشی از رشد ریشه ها ، رسوبات سخت ، کهنه و  پارچه و  الیاف مصنوعی را باز کرد و لوله را کاملا تمیز نمود .

 طراحی این دستگاه به طریقی صورت گرفته است که علی رغم قدرت بالا ، دارای وزن کم بوده و حمل و نقل آن بسیارآسان است .متراژ استاندارد فنر لوله بازکنی برقی به طول ۲۰ متر که می توان با اضافه کردن دو محفظه فنر به طول ۲۰ متر ،  متراژ فنر را تا ۶۰ متر افزایش داد . قطر فنر ۱۶ و ۲۰ میلیمتر می باشد.

 سر فنرهای استاندارد طبق شکل از ۶ سری تشکیل شده است ، سایر سری ها با سفارش قابل عرضه است. موتورالکتریکی  این دستگاه دارای درجه حفاظت IP54 و دارای تائیدیه استاندارد اروپایی CE می باشد

 اشیا و وسایل مختلفی به راحتی می توانند سبب گرفتگی چاه توالت فرنگی و دستشویی ایرانی و لوله های فاضلاب حمام و آشپزخانه شوند، به این ترتیب برای رفع گرفتگی چاه و لوله های فاضلاب می توان از روش های مختلفی از جمله فنر لوله بازکنی استفاده نمود. در این آموزش به بررسی روش های رفع گرفتگی چاه می پردازیم؛ با ما باشید.

 

بیشترین عبارت هایی که این روزها در مورد رفع گرفتگی چاه در دنیای وب چستجو می شوند:

 • رفع گرفتگی توالت فرنگی با اسید
 • رفع گرفتگی توالت فرنگی به روش خانگی
 • مایع باز کننده چاه توالت
 • گرفتگی توالت فرنگی با مدفوع
 • گرفتگی توالت با دستمال کاغذی
 • روش بازکردن لوله توالت فرنگی
 • گرفتگی توالت فرنگی با دستمال کاغذی
 • باز كردن لوله فاضلاب سیمان

 

رفع گرفتگی چاه و روش های آن

از جمله ابزارهایی که برای رفع گرفتگی دستشویی و ظرفشویی و باز کردن انسداد لوله های فاضلاب استفاده می شوند می توان به موارد زیر اشاره نمود.

 • دستگاه تراکم هوارفع گرفتگی چاه
 • فنر فولادی
 • دریل یا دستگاه فنر زن
 • پمپ یا اهرم دستی و اسید
 • چنته یا سود سوزآور

علاوه بر این ابزارها می توان از انواع اسید مانند جوهر نمک و اسید لوله باز کن برای باز کردن راه آب ظرفشویی استفاده کرد اما در ساختمان های قدیمی که از  لوله های چدنی برای لوله کشی استفاده شده، اسید باعث خوردگی و پوسیدگی لوله فاضلاب و در نهایت سوراخ شدن آن می شود بنابراین استفاده از آن برای مدت طولانی به هیچ عنوان توصیه نمی شود.

برخی گرفتگی های شدید با گذشت زمان باز نمی شوند که استفاده از اسید برای آن ناکارآمد است و برای باز کردن توالت یا لوله گرفته شده باید به روش های دیگری اقدام نمود.

 

رفع گرفتگی چاه با فنر فولادی و لایروبی آن

دستگاه تراکم هوا یا فنر فولادی راه مناسبی برای باز کردن گرفتگی های شدید می باشد. فنر فولادی علاوه بر باز کردن گرفتگی لوله فاضلاب یا توالت، عمل لایروبی از دیواره ها و جداره لوله را نیز انجام می دهد و مانع گرفتگی های دیگر می شود.

برای از بین بردن اجسامی که در چاه توالت گیر کرده نیز می توان از فنر استفاده نمود که اجسام را خرد کرده و آن ها را به چاه فاضلاب منتقل می کند به این ترتیب گرفتگی آن رفع می شود.

همچنین گاهی سیمان یا ماسه سفت شده در چاه توالت سبب گرفتگی آن می شود که استفاده از فنر فولادی باعث تراش آن و رفع گرفتگی چاه می شود.

 

[ خدمت از ما : لوله بازکنی تهران، لوله بازکنی شمال تهران، لوله بازکنی غرب تهران، لوله بازکنی جنوب تهران، لوله بازکنی شرق تهران و…]

 

فنر لوله بازکنی

انواع فنر لوله بازکنی

دستگاه فنر لوله بازکنی که برای رفع گرفتگی چاه از آن استفاده می شود، انواع متفاوتی ندارد و فقط نوع سری آن است که متفاوت می باشد که در ادامه با انواع سر های فنر لوله بازکنی آشنا خواهیم شد.

 • سرفنر ریشه بر: جهت بریدن و خرد کردن ریشه های الیاف دار
 • سرفنر نیزه ای: جهت شکستن لایه های سیمانی و سخت
 • سرفنر ابزارگیر: جهت گرفتن ابزار و فنر های شکسته
 • سرفنر الماسی: جهت بریدن و شکستن تیکه های آجری و سیمانی
 • سرفنر مارپیچی: جهت رفع گرفتگی در اثر سنگ
 • سرفنر برسی: جهت تمیز ( جارو ) کردن لوله پس از برطرف شدن گرفتگی و رسوب زدایی
 رفع گرفتگی لوله ها با فنر لوله بازکنی نیاز به مهارت خاصی دارد که کار هرکسی نمی باشد. افرادی که در استفاده از این دستگاه مهارت دارند، با توجه به نوع گرفتگی لوله های منزل شما از یکی از سری های فنر لوله بازکنی استفاده خواهند کرد.

مراحل باز کردن گرفتگی سینک

زمانی که علائمی از گرفتگی لوله فاضلاب سینک ظرفشویی مشاهده کردید، قبل از این که مشکل جدی شود و نیاز به رفع گرفتگی چاه با روش های سخت داشته باشید، مقداری آب جوش را داخل چاهک بریزید. آب جوش می تواند به راحتی گرفتگی های ساده را باز کند. با انجام این کار بافت چربی هایی که به مرور زمان در لوله ها رسوب کرده اند از دیواره جدا می شوند. آب جوش مایعی غیر شیمیای و بدون عوارض جانبی برای رفع گرفتگی چاه می باشد.

شرکت خدمات فنی و نظافتی خدمت از ما

رفع گرفتگی چاه
4.6 امتیاز از 11 رای

1 Comment

 1. ز.شیرانی گفت:

  ممنون از راهنمایی بسیار خوبتان ما در اکثر مواقع از جوهر نمک برای باز کردن گرفتگی استفاده می کنیم.امیدوارم تا به حال ضرر زیادی به لوله ها نخورده باشد.