روف گاردن

ارائه خدمات روف گاردن در تهران، شیراز ☎02162829000 

ارائه خدمات روف گاردن در تهران، شیراز

روف گاردن

روف گاردن طراحی فضای سبز روف گاردن آلاچیق باغی روف گاردن طراحی باغ روف گاردن طراحی محوطه روف گاردن گاردن روف روف گاردن طراحی روف گاردن روف گاردن اجرای روف گاردن روف گاردن طراحی بام سبز روف گاردن قیمت روف گاردن روف گاردن روف گاردن چیست؟ روف گاردن روف گاردن در تهران روف گاردن roof garden روف گاردن شرکت طراحی روف گاردن روف گاردن جزئیات اجرایی روف گاردن

 

روف گاردن چیست؟

روف گاردن یا بام باغ ، تکنولوژی مدرن سقف سبز است با کارایی بالا بر روی پشت بام ها و تراس ها که به دلیل نیاز به  موادی سبک و بسیار مقاوم و نیز ایجاد بستری مناسب برای رشد پوششی گیاهان ، امری  تخصصی  و مهندسی می باشد.
وجود این پوشش گیاهی در پشت بام میتواند به کاهش از دست دادن گرما و کاهش مصرف انرژی در شرایط زمستان تاثیر گذار باشد. پشت بام یک ساختمان، تصویری از یک محوطه در اختیار شخص قرار می دهد. که ممکن است در سطح خیابان بسیار ساده و معمولی به نظر بیاید. اما هنگامی که بر بالای بام یک ساختمان بلند بایستیم می توانیم تمامی این عوامل و مناظر متنوع را مشاهده و از دیدن آنها لذت ببریم.
یکی از اصلی ترین مزیت روف گاردن، میزان نور آفتابی است که در طول ساعات روز دریافت می کند و می تواند محیطی دنج و خصوصی برای استراحت ، پذیرایی و پرورش گیاهان باشد.

 

اگر دغدغه شما یکی موارد زیر در زمینه روف گاردن است ادامه مطلب را با دقت بخوانید:

  • معایب روف گاردن
  • پلان روف گاردن
  • روف گاردن مشهد
  • سقف روف گاردن
  • روف گاردن ارزان
  • روف گاردن ساده
  • فواید روف گاردن
  • روف گاردن رستوران

 

روف گاردن

روف گاردن یعنی چه؟

روف گاردن یا بام باغ به مجموعه ای از عملیات محوطه سازی و فضای سبز اتلاق می شود که بر روی سقف ایجاد می گردد ، این فضا در بعضی موارد همسطح زمین یا بر روی بام زیر زمین اجرا می گردد.

 

انتخاب خاک برای روف گاردن

خاک در روف گاردن یکی از مواردی است که می بایست برای انتخاب و آماده سازی آن دقت زیادی نمود چرا که خاک در روف گاردن دارای محدودیت هایی است که برخی از آنها عبارتند از:

1. خاک در روف گاردن باید وزن مخصوص کمتری داشته باشد.
2. خاک در روف گاردن باید توانایی جذب آب بیشتری داشته باشد.
3. اگر چه می توان با کود دهی نیاز غذایی گیاهان را در روف گاردن برطرف کرد اما به دلیل مشکلات برای تعویض خاک در روف گاردن، خاک در روف گاردن باید دارای مواد غذایی باشد که با گذشت زمان علاوه بر بهبود دانه بندی بتواند نیاز گیاهان را به مواد غذایی مرتفع نماید.

 

انتخاب مصالح برای روف گاردن

اگر چه ساخت روف گاردن شباهت های زیادی به ظراحی محوطه دارد اما محدودیت وزن ، مهمترین عاملی است که باعث می شود تا تغییرات در انتخاب مصالح و حتی نحوه اجرای آنها به وجود آید.

 

روف گاردن

انتخاب گیاه برای روف گاردن

تمام هزینه ها و تلاشها برای ساخت روف گاردن برای رسیدن به فضای سبز و کاشت گیاهان است و همین نمایانگر اهمیت انتخاب گیاهان برای روف گاردن می باشد. گیاهانی که برای روف گاردن استفاده می شوند از میان همان گیاهانی که بر روی زمین کاشته می شوند انتخاب می گردند با این تفاوت که باید به چند خصوصیت آنها توجه داشت مثل میزان رشد ریشه، میزان تحمل گرما و تابش مستقیم نور خورشید ،میزان مقاومت در برابر باد های شدید و…

 

کشور های پیشگام در ساخت روف گاردن

در سالهای اخیر بسیاری از کشور های جهان باتوجه به اثرات ثابت شده مثبتی که روف گاردن ها بر کیفیت محیط زیست شهری دارند برای گسترش روف گاردن در شهرها اقدامات قابل توجهی انجام داده اند. شهر هایی چون توکیو  تورنتو , برلین , لندن و سنگاپور در پروژه های مختلفی اقدام به تحقیق و کمک مالی به گسترش روف گاردن ها نموده اند.

شما می توانید روف گاردن، باغبانی در پشت بام و کلیه کارهای باغبانی از جمله سمپاشی ، هرس درخت سیب ، درختچه بن سای و … را به ما بسپارید.

ارائه خدمات باغبانی، سمپاشی و …

 

02162829000

روف گاردن
5 امتیاز از 2 رای

Comments are closed.

×خدمت از ما
با اپلیکیشن راحت تره!
دریافت اپلیکیشن
×

برای دریافت لینک دانلود اپلیکیشن، شماره خودتون رو وارد کنید