سمپاشی درختان میوه

سمپاشی درختان فقط در تهران، شیراز  02162829000  

سمپاشی درختان و سمپاشی درختان میوه برای افرادی که صاحب باغ هستند و از همه مهم تر کسب درآمدشان از این جهت می باشد یک امر بسیار مهم محسوب می شود. برای کم کردن آفات و حشرات در فصل های ثمردهی (بهار و تابستان) بهترین زمان سمپاشی درختان ، زمستان محسوب می شود. این که سمپاشی هر درختی در چه زمانی انجام شود و رعایت اصول سمپاشی درختان میوه تنها از عهده‌ی یک شرکت سمپاشی درختان بر می آید. سمپاشی مرکبات ، سمپاشی درخت انگور و انواع درخت در فصول مختلف را به ما بسپارید.

 

[ مطلب مرتبط : سمپاشی منازل ]

 

جالب است که این روزها دغدغه بسیاری از مردم برای سمپاشی درختان میوه موارد زیر است:

  • تقویم سمپاشی درختان میوه
  • بهترین ساعت سمپاشی درختان
  • جدول زمانبندی سمپاشی درختان میوه
  • زمان سمپاشی درخت گیلاس
  • زمان سمپاشی درخت گردو
  • انواع سم درختان میوه
  • زمان سمپاشی کرم سیب
  • سمپاشی درخت زردآلو
  • زمان سمپاشی درخت گلابی
  • زمان سمپاشی مرکبات

 

سمپاشی درختان و سمپاشی درختان میوه شامل: سمپاشی گل رز ، سمپاشی درخت انگور ، سمپاشی زمستانه و سمپاشی بهاره درختان میوه و سمپاشی مرکبات و سمپاشی درخت هلو ، سمپاشی گیاهان آپارتمانی ، سمپاشی درخت گردو و سمپاشی زمستانه درختان میوه و سمپاشی علیه شته

 

سمپاشی درختان

 

نکاتی درمورد سمپاشی درختان

برای کسانی که به باغبانی مشغول هستند و محصولات درختان و باغ برایشان مهم است ، باید نکاتی را در خصوص سمپاشی بدانند. این نکات عبارتند از :

✅ یک هفته قبل از جوانه زدن ، می توانید عملیات سمپاشی درختان را شروع کنید.

✅ سمپاشی را حتی الامکان به وسیله موتور سمپاشی انجام دهید.

✅ باید توجه داشت، سم پاشي باید طوری انجام شود که از روی شاخه ها چکه کند.

✅ سمپاشی و سایه انداز درختان را به هیچ وجه فراموش نکنید. انجام سم پاشی برای تنه ی درختان مهم تر از خود شاخه هاست.

✅ در هنگام سمپاشی درختان برای جلوگیری از آسیب دیدن می توانید از دستکش و لباس کار و وسایل مربوط به آن استفاده کنید.

✅ در حالتی که دمای هوا به بالای 35 درجه سانتی گراد برسد لازم است از سمپاشی کردن دست کشید.

✅ قبل از سمپاشی کردن بهتر است درختان را آبیاری کنید.

✅ توجه کنید سمپاشی زمستانه را پس از هرس درختان انجام دهید.

✅ قسمت های داخلی درختان که منبع اصلی آلودگی آفات می باشد بهتر است به عنوان سمپاشی به صورت اختصاصی مد نظر گرفته شود.

 

سمپاشی درختان


 بهترین زمان سمپاشی مرکبات

اغلب در باغداری مرکبات هر ساله قبل از فصل بهار برای کنترل آفات و حشرات مثل شپشک، کنه، دوده و …  به عنوان سمپاشی درختان از روغن ولک و کنه کش استفاده میکنند. سمپاشی باید قبل از ظاهر شن تورم جوانه ها و بعد از اتمام سرمای زمستان انجام گیرد. بیشترین نیاز درختان به مواد غذایی زمانی است که شکوفه ها در حال ظاهر شدن هستند و گیاهان فعالیت خود را آغاز میکنند. باید طوری مواد غذایی را درمحل قرار داد تا مواد غذایی به ریشه ها رسیده و درختان بتوانند آن را جذب کرده و آن ها را مصرف کنند. از جمله عناصر کم مصرف گیاهان: منیزیم، کلسیم، آهن، روی، منگنز و مس و… می باشد. اما همین مقدار کم در حیات آن ها تاثیر بسیاری دارد، که بهترین زمان مصرف این عناصر در فصل زمستان، و در محل ریشه های موئین گیاهان است. بهتر است به همراه کود حیوانی و به صورت چالکود زیر قطره چکان ها مصرف شود. که در جدول زیر نشان داده ایم که هر کدام ازاین عناصر باید به چه مقدار مصرف شود:

عنصر غذایینوع کودمقدار کود برای هر درخت
فسفرسوپر فسفاتتریپل500 گرم
پتاسیمسولفات پتاسیم1000 گرم
منیزیمسولفات منیزیم350 گرم
رویسولفات روی200 گرم
منگنزسولفات منگنز50 گرم
براسید بوریک50 گرم

کودهای میکرو

با مصرف کودهای میکرو تا حد زیادی می توان پدیده ی سال آوری را کنترل کرد ومقومت درختان را در برابر سرما افزایش داد.

 


کود حیوانی

بیشترین تاثیر کود حیوانی این میباشد که ساختمان فیزیکی کود را بهبود بخشیده تا ریشه های درختان بهتر نفس بکشند. بنابراین بهترین کار این است که در ماه بهمن کودهای مورد نیاز اعم از ماکرو و میکرو رو را به همراه کود حیوانی مخلوط کرده و در حد نهائی سایه انداز درخت در زیر قطره چکان ها در اطراف درختان و در محلی که ریشه های موئین فعالیت می کنند به صورت چالکود دفن کنید، سپس قطره چکان ها را دقیقا روی چالکود قرار داده تا کود به راحتی به ریشه ها برسد.

 


خدمات متنوع شرکت سمپاشی درختان

🌳 سمپاشی درختان میوه در پاییز

🌳 سمپاشی بهاره درختان میوه

🌳 سمپاشی درخت گیلاس

🌳 سمپاشی درخت انگور

🌳 سمپاشی درختان به

🌳 سمپاشی درخت گوجه سبز

🌳 سمپاشی مرکبات در تابستان

🌳 سمپاشی مرکبات

🌳 سمپاشی زمستانه

 


انتخاب آفت کش مناسب برای سمپاشی درختان و دفع آفات

سمپاشی درختان میوه

یکی از دغدغه های باغبان ها در سمپاشی درختان ، انتخاب نوع سم برای درخت است. برای هر درخت و هر مصرفی سم و آفت کش های متفاوتی تولید می شود. مثلا برای مصارف خانگی باید از آفت کش هایی که برچسب خانگی دارند استفاده کنید. یک باغبان با تجربه با شناسایی سریع حشرات و آفات باغ می تواند سم و روغن مخصوص را تهه کند . در بعضی از موارد نیز برای سم پاشی باید چندین محصول را مخلوط کرد تا عمل کنترل و دفع آفات به درستی انجام شود.

 


سمپاشی ساس

ساس ها حشراتی بیضی شکل به رنگ قهوه ای مایل به قرمز هستند. این حشرات می توانند تا 550 روز گرسنگی را تحمل کنند. ساس های بالغ وقتی روی پوست فرد میزبان می نشینند در فاصله زمانی چند دقیقه 3-4 بار موجود میزبان را می گزند تا سیر شوند. زخم های حاصل از گزیدن این حشرات به صورت دانه هاهی سفت، بزرگ و متورم قرمز رنگی است که به صورت چند تایی در کنار هم قرار می گیرند.در اصطلاح به صورت خوشه ای روی پوست انسان دیده می شود. روزها در شکاف های دیوار و کف ها و وسایل چوبی اعم از تخت خواب و کتابخانه ها زندگی خود را میگذرانند.  شب هنگام خواب تغذیه خود را آغاز میکنند. برای مبارزه با ساس ها یک راه پیشنهادی وجود دارد آن هم پایین آوردن دمای اتاق به منفی ده درجه است که امکان پذیر نمی باشد. به افرادی که در خوابگاه و طبیعت سرو کار دارند قبل از ورود به خانه می توانند لباس خود را بتکانند. و وسایل خود را مثل تشک و لباس ها و پتوی خود را مقابل آفتاب پهن کنند.


هرس درختان

در کنار کار سمپاشی درختان ، هرس درختان یکی از مواردی است که برای پرورش درختان میوه باید در نظر گرفته شود. در واقع اگر هرس درخت به موقع انجام شود قدرت باروری درختان میوه را افزایش می دهد.

 

سمپاشی درختان

سمپاشی درختان

 

زمان سمپاشی درختان میوه

داشتن درختان میوه سالم و پربار نیاز به رسیدگی دارد. زمان سمپاشی درختان میوه از پارامترهای مهم در رسیدگی درختان میوه است. برای سمپاشی درختان میوه، زمان های خاصی وجود دارد که برای دستیابی به نتیجه بهتر باید به آنها دقت کنید.

بهترین زمان سمپاشی درختان میوه

زمان سم پاشی اهمیت بسیاری دارد، بعد از ریختن شکوفه‌ها باید اولین سمپاشی درختان میوه انجام شود و دوهفته بعد از آن دومین سمپاشی باید انجام شود. سمپاشی درختان را در اواخر مرداد یا اوایل شهریور یا هر بار که متوجه وجود حفره‌های لاروی جدید می شوید تکرار نمایید.

 بهتر است زمان سم پاشی درختان مثل زمان سم پاشی درخت انگور را طبق برنامه سازمان جهاد کشاورزی شهرستان خودتان انجام دهید چون حمله آفت و بیماری ها درمناطق مختلف با هم متفاوت است.

 

دفع حشرات
زمان سمپاشی درختان میوه

زمان سمپاشی درخت انگور

شرکت خدمات فنی و نظافتی خدمت از ما

سمپاشی درختان میوه
4.1 امتیاز از 7 رای

Comments are closed.