سیستم گرمایش کولر گازی

تعمیر، نصب و سرویس سیستم گرمایشی فقط در تهران، شیراز، کرج، اصفهان، مشهد، بوشهر و بندرعباس 02162829000 

تعمیر، نصب و سرویس سیستم گرمایشی فقط در تهران، شیراز، کرج، اصفهان، مشهد، بوشهر و بندرعباس

 

سیستم گرمایش کولر گازی از دیگر امکانات کولر گازی است که باعث می شود در زمستان هم از آن استفاده کنیم. ما در این مطلب سعی کرده ایم توضیحاتی راجع به سیستم گرمایش کولر گازی برایتان شرح بدهیم.

قبل از اقدام به راه‌اندازی سیستم گرمایش کولر گازی شما می‌بایست از اینکه در درجه اول کولرگازی شما دارای این سیستم هست یا نه مطمئن شوید چون بسیاری از مدل‌های کولرگازی تک فصله بوده و لزوماً تمامی کولر گازی‌ های تولیدی سرمایش و گرمایش نیستند. شما از راه های زیر می توانید این موضوع را بفهمید.

 1. مراجعه به دفترچه راهنمای کولر گازی که همراه کولر گازی به شما ارائه‌ شده است.
 2. استفاده از گرمایش این کولر گازی در سالهای قبل
 3. چک کردن برچسب فنی دستگاه

روی تمامی پنل های داخلی و خارجی کولرهای گازی برچسبی درج‌شده که به برچسب فنی یا پلاک دستگاه معروف شده است که در این برچسب تمام مشخصات کولرگازی درج‌شده و شما با مطالعه آن به‌تمامی موارد ازجمله گرمایشی یا سرمایشی بودن کولرگازی به‌خوبی پی می‌برید. در این برچسب‌ها عباراتی مانند

 • COOLING
 • HEATING

مشاهده می‌کنید که گزینه اول نشانگر سرمایشی بودن سیستم و گزینه دوم نشانگر گرمایشی بودن سیستم است.

نحوه راه اندازی سیستم گرمایش کولر گازی

سیستم گرمایش کولر گازی

راه اندازی سیستم گرمایش کولر گازی در  فصل سرما کاری بسیار ساده و در عین حال حساس میباشد به دلیل اینکه در حالت سرمایش کولر شما بعد از ترموستات کمپرسورش خاموش میشود اما در حالت گرمایش پس از اینکه دستگاه شما اتاق را گرم کرد به حالت دیفراست (برفک زدائی) می رود تا برفک بیرون را آب کند و پس از ان مجددا به حالت گرمایش تغییر می یابد.
نکته ساده جهت راه اندازی کولر گازی در حالت گرمایش این است که شما میتوانید با دکمه  MODE بر روی ریموت گزینه HEAT یا همان خورشید را انتخاب کنید و دما را روی 30 درجه قرار دهید. زمانی حدود 5 دقیقه طول میکشد تا دستگاه شما باد گرم بزند و نگران نباشید زیرا باید پنل داخلی گرم شود و سپس فن کار کند اما اگر این زمان زیاد طول کشید دستگاه شما احتمالا گاز ندارد و نیاز به شارز گاز دارد .

مسئله ای که در اینجا می توان به آن اشاره کرد این است که مشکلات کولر گازی در حالت گرمایش دو برابر می شود که ما در زیر چند مورد از آن را برای شما بیان کرده ایم.

 • کولر گازی اسپیلت سرد خالی است.
 • شیر چهار طرفه کولر گازی خراب است.
 • برد کولر گازی اسپیلت معیوب است.
 • سیم کشی گرمایش کولر گازی انجام نشده.
 • کولر گازی اسپیلت برای گرمایش نیاز به سرویس دارد.
 • سنسور کولر گازی اسپیلت خراب است.

اگر برای راه اندازی سیستم گرمایش کولر گازی، تعمیر بخاری گازی، هواگیری شوفاژ و تعمیر آبگرمکن نیاز به کمک دارید با ما تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنیم.

شرکت خدمات فنی و نظافتی خدمت از ما

سیستم گرمایش کولر گازی
5 امتیاز از 2 رای

Comments are closed.

×خدمت از ما
با اپلیکیشن راحت تره!
دریافت اپلیکیشن
×

برای دریافت لینک دانلود اپلیکیشن، شماره خودتون رو وارد کنید