بررسی سیفون فاضلاب

تعمیر سیفون فاضلاب در تهران، شیراز، اصفهان، قزوین،کیش، کرج،قم،مشهد،اهواز و تبریز02162829000 ☎ 02122880704 

تعمیر سیفون در تهران، شیراز، اصفهان، قزوین،کیش،قم،مشهد،اهواز، کرج و تبریز

سیفون فاضلاب

سیفون فاضلاب پاسداران , سیفون فاضلاب غرب تهران , سیفون فاضلاب شرق تهران , سیفون فاضلاب شمال تهران , سیفون فاضلاب جنوب تهران , سیفون فاضلاب کرج , سیفون فاضلاب بلوار فردوس , سیفون فاضلاب پایتخت , سیفون فاضلاب پونک , سیفون فاضلاب پیروزی , سیفون فاضلاب جردن , سیفون فاضلاب جمهوری , سیفون فاضلاب جنت آباد , سیفون فاضلاب حکیمیه , سیفون فاضلاب در پاسداران , سیفون فاضلاب در نیاوران , سیفون فاضلاب رسالت 

سیفون توالت یکی از مهم ترین بخش های هر توالت و سیستم لوله کشی است  و در سیستم لوله کشی نیز سیفون توالت فرنگی و یا ایرانی نقش مهمی ایفا می کند. به این ترتیب در این مقاله سیفون فاضلاب و نحوه عملکرد آن را بررسی می کنیم.اگر برای تعمیر قطعات سیفون توالت ، سیفون سنگ توالت فرنگی و ایرانی ، بررسی فاضلاب روشویی نیاز به سرویسکار دارید روی ما حساب کنید.

پس اگر به دنبال یک مقاله کامل در مورد انواع سیفون توالت ، خرابی های رایج سیفون و یا یک نیروی ماهر جهت نصب سیفون ، تعمیر سیفون توالت ، تعمیر سیفون کاسه ای ، تعمیر سیفون دستشویی ایرانی و یا بررسی سیفون توالت فرنگی و یا ایرانی همراه ما باشید .

شاید برایتان جالب باشد مطالبی که این روزها در مورد بررسی سیفون توالت فاضلاب در فضای وب خوانده می شود بیشتر در مورد:

 • سیفون فاضلاب شهری
 • قیمت سیفون فاضلاب شهری
 • سیفون کاسه توالت
 • ارتفاع سیفون توالت ایرانی
 • قیمت سیفون توالت
 • سیفون توالت محک
 • قطعات سیفون توالت
 • سیفون دیواری توالت
 • درب سیفون توالت فرنگی

سیفون توالت

انواع سیفون توالت

سیفون توالت که در سیستم تخلیه فاضلاب کاربرد دارد همیشه حاوی مقداری آب است که به آن آب بند گفته می شود.

سیفون فاضلاب انواع متفاوتی دارد که با شکل های مختلف عرضه می شوند. یکی از سیفون های کاربردی سیفون های نوع P هستند که به سیفون شترگلو معروف می باشند.

نوع دیگری از سیفون فاضلاب، نوع S آنها هستند. از سیفون های نوع P در اتصالات دستشویی، شیر آب خوری و … استفاده می شود و جریان فاضلاب در آن کند است.

 

ما مفتخریم که با نیروهای متخصص و ماهر در زمینه های مختلف همراه شما هستیم. با یک تماس خدمات مورد نیاز خود از جمله نصب سیفون توالت فرنگی و ایرانی ، تعمیر سیفون   و… را با ما در میان بگذارید.

 

عمق آب بندی سیفون فاضلاب

 عمق آب بندی سیفون فاضلاب می تواند متفاوت باشد که از همین فاکتور برای دسته بندی سیفون ها استفاده می شود. در آب بندی معمولی عمق پنج سانتی متر و در آب بندی عمیق این عمق 10 سانتی متر است که این تفاوت کاربرد آن ها را نیز متمایز می سازد.

نوع دیگری از سیفون ها که بیشتر در آشپزخانه ها کاربرد دارد سیفون چربی گیر است. برای جلوگیری از ورود چربی اضافه به لوله فاضلاب که می تواند سبب گرفتگی آن شود از این سیفون استفاده می شود که در بین لوله فاضلاب سینک ظرف شویی نصب می شود. روغن و چربی های اضافی در سیفون چربی گیر نگه داشته می شوند و به راحتی با بلند کردن سینی مشبک سیفون خارج می شوند.

علاوه بر سیفون های نوع S و P، سیفون های با عمق آب بندی متفاوت و سیفون های چربی گیر، سیفون راه بند نیز نوع دیگری است که کاربرد خاص خود را داراست.

از سیفون راه بند در مسیر تخلیه فاضلاب ساختمان به شبکه فاضلاب شهری و یا چاه فاضلاب استفاده می شود که مانع از ورود گازهای مضر شبکه فاضلاب شهری به سیستم لوله کشی ساختمان می گردد.

مطلب مرتبط: آموزش نصب توالت فرنگی 

سیفون فاضلاب

اگر مایلید هم از خدمات با کیفیت خدمات و هم از کد تخفیف بهرمند شوید ایمیل خودتان را ارسال کنید ?

 

زمان تعویض سیفون توالت

خرابی سیفون توالت سبب به وجود آمدن مشکلات زیادی خواهد شد. از جمله ی این مشکلات هدر رفتن آب به مقدار زیاد می باشد. سیفون با هدر دادن آب و درنتیجه رفتن آب به داخل چاه توالت سبب افزایش هزینه ی آب منزل خواهد شد. از این رو بازدید سیفون ها امری مهم می باشد که باید به آن توجه شود تا در موقع لزوم سیفون ها تعمیر تا تعویض شوند.

همیشه هدر رفتن آب به وسیله سیفون توالت با صدا همراه نیست و ممکن است گاهی هیچ صدایی را متوجه نشوید و از دیدن قبض آب متوجه شوید که آب از جایی در حال هدر رفتن است. چک کردن و بررسی سیفون ها در این شرایط لازم می باشد.

سیفون توالت

نحوه بررسی خرابی سیفون توالت

در آب داخل مخزن آنها چند قطره جوهر ریخته و در واقع آب داخل را رنگی کنید. حال در صورت وجود هرگونه اشکالی در کارکرد شناور و اجزای دیگر و درنتیجه انتقال آب به داخل چاه، مسیر آب رنگی روان به صورت خطی بر روی سطح کاسه نمایان خواهد شد. به  این ترتیب با اطمینان به تعمیر و رفع مشکل اقدام کنید.

 

دلایل دیگری که سبب هدر رفتن آب می شوند:

 • خرابی فلوتر
 • بسته نشدن دریچه خروجی آب
 • گیر کردن اهرم قطع کن شناور

 

 چگونه بوی بد و سیفون توالت را برطرف کنیم ؟

بوی بد توالت نیز یکی از نشانه های خرابی سیفون می باشد که نشان می دهد زمان تعویض یا تعمیر سیفون فرا رسیده است. نصب اشتباه سیفون توسط لوله کش و یا کم شدن ارتفاع آب در سیفون سبب بروز این مشکل می شود.اگر مایل به اطلاعات بیشتر درباره چگونگی رفع گرفتگی توالت فرنگی هستید به این مطلب بروید.

نحوه نصب سیفون توالت

تعمیر سیفون دستشویی

همان طور که پیش تر اشاره شد چکه و هدر رفتن مقدار زیادی آب از نشانه هایی است که باید برای تعویض و تعمیر سیفون توالت اقدام نمایید. تعویض سیفون توالت ایرانی و فرنگی تفاوت هایی را با هم دارند. تعویض سیفون توالت ایرانی با دردسر های زیادی همراه است، چون سیفون آن هنگام ساخت توالت  و زمان بنایی کار گذاشته می شود و اگر بخواهید آن را عوض کنید باید دست به کار بنایی شوید. اگر شما این کار را به تعویق بیندازید، مشکلات جدی تری را تجربه خواهید کرد. با تعویض به موقع سیفون توالت از نمناک شدن و ایجاد رطوبت در دیواره های توالت جلوگیری خواهید کرد.

چرا سیفون توالت درست عمل نمی کند؟

اصلی ترین دلایل خرابی سیفون توالت ، آب بندی ناقص است . اگر آب بندی سیفون توالت به درصتی و طبق استاندارد تعبیه نشود باعث تخلیه مدام آب مخزن می شود .
یکی از اشکالات عملکرد نادرست سیفون توالت ، گیر کردن اهرم قطع کن شناور فلوتر به علت جرم گرفتگی و همچنین عدم تنظیم شدت جریان آب ورودی در فلوتر (که عامل شایع خرابی و نشت آب از آن است) نیز است.

مورد دیگری که باعث عملکرد نادرست سیفون توالت فرنگی و سیفون توالت ایرانی  می شود این ست که دریچه تخلیه آب بدرستی عمل نمی کند و به موقع بسته نمی شود و یا اینکه پمپ تخلیه به روش صحیح و استاندارد عمل نمی کند .

یکی دیگر از عوامل عملکرد نادرست سیفون توالت فرنگی استفاده از توالت فرنگی هایست که مخزن آنها حجم کمی از آب را در خود ذخیره می کنند. حجم مخزن نگهداری آب نقش زیادی در تخلیه صحیح بار را از کاسه توالت فرنگی دارد .

تنظیم نبودن پیچها و یا زنجیر مکانیزم تخلیه هم می تواند یکی از دلایل خرابی سیفون توالت  باشد

تعویض سیفون توالت فرنگی به سختی  توالت ایرانی نیست، چون سیفون توالت فرنگی زیر کاسه توالت قرار  دارد و کافی ست با برداشتن کاسه توالت فرنگی اقدام به تعویض یا تعمیر سیفون مورد نظر نمایید.

شرکت خدمات فنی و نظافتی خدمت از ما

بررسی سیفون فاضلاب
4.9 امتیاز از 22 رای

5 Comments

 1. خانه دار گفت:

  سلام. ضرر های استفاده نکردن از سیفون در لوله کشی چیست؟؟

 2. محمد گفت:

  همیشه بوی بد چاه توالت و فاضل آب که آب تقریبن تمیز داخل سیفون مانع از عبور ر میشود وجود نداشته و هیچ راه حلی برای این بوی گند متصور نیست مگر سیفون .

 3. حسین گفت:

  با سلام
  ببخشید یک مشکلی که وجود دارد توالت ما قدیمی است و الان میخواهیم توالت فرنگی هم کنارش نصب کنیم ولی چون در طبقه سوم هستیم نمیتوانیم یک لوله دیگر برای توالت فرنگی نصب کنیم آیا میشود از همان لوله توالت قدیمی و سیفون برای توالت فرنگی استفاده کنیم که هم توالت قدیمی را حفظ کرده باشیم و هم توالت فرنگی داشته باشیم؟ اگه میشه میتونید جواب رو بصورت تشریحی و چگونگی انجام این کار توضیح دهید؟
  پیشاپیش از توجه شما خیلی سپاسگزارم

 4. hosein گفت:

  با سلام
  آیا میشود از یک لوله هم برای توالت قدیمی و هم توالت فرنگی برای دفع استفاده کرد؟
  با تشکر از وقتی که برای این سوال می گذارید

  • پشتیبانی گفت:

   با سلام
   برای موردی که شما می خواهید انجام دهید کار قابل انجام هست به این صورت که انشعابی از لوله فاضلاب موجود برای توالت فرنگی گرفته می شود ولی باید در نظر داشته باشید احتیاج به تخریب کف می باشد برای کار و برای بحث هزینه لطفا شماره تماس اعلام نمایید تا کارشناسان با شما تماس بگیرند

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×خدمت از ما
با اپلیکیشن راحت تره!
دریافت اپلیکیشن
×

برای دریافت لینک دانلود اپلیکیشن، شماره خودتون رو وارد کنید