شستشوی فرش و 7 نکته اساسی

شستشوی فرش در تهران، شیراز  02162829000 

 

شستشوی فرش یکی از خدمات ویژه خدمت از ما است. هر چه قدر تلاش کنیم تا فرش بدون لکه و تمیز باقی بماند باز هم در طول زمان احتمال کثیف شدن آن به علت ریختن مواد غذایی جامد و مایع یا نشستن گرد و خاک وجود دارد. در این مطلب نکاتی که باید هنگام شستشوی فرش ماشینی یا دستی در نظر بگیریم را توضیح می دهیم.

شاید برایتان جالب باشد مطالبی که این روزها در مورد شستشوی فرش در فضای وب خوانده می شود بیشتر در مورد:

 • مراحل شستشوی فرش
 • دستگاه شستشوی فرش
 • روش شستن فرش کرمی
 • طریقه شستن فرش فانتزی
 • نحوه شستن فرش در قالیشویی
 • قیمت شستشوی فرش ماشینی
 • شستن فرش در خانه با شامپو فرش
 • شستشوی فرش در منزل با دستگاه

 

نکات قبل از شستشوی فرش

 • قبل از شستن فرش دستاباف یا ماشینی، لکه های مواد غذایی یا هر ماده ای را را خشک کرده و سپس به طور کامل بردارید، و دقت کنید که آن را نمالید تا پخش نشود. با استفاده از یک حلال مناسب و پارچه تمیز، لکه را خشک کنید و سپس آن را تا جایی که ممکن است بردارید. مالیدن لکه باعث می شود ذرات لکه بیشتر وارد تار و پود فرش بشود و باعث میشود شستشوی فرش ماشینی در کارخانه قالیشویی یا شستشوی فرش در منزل سخت تر شود. همیشه هنگام پاک کردن و کندن لکه از روی فرش، از قسمت بیرونی لکه شروع به برداشتن آن کنید چرا که لکه برداری از قسمت مرکزی لکه بیشتر باعث پخش شدن لکه می شود.

 

 • اگر قصد شستشوی فرش و برداشتن آدامس چسبیده به فرش را دارید، می توانید به این روش عمل کنید که چند قالب یخ کوچک را برداشته و برای حدود 30 الی 60 ثانیه یخ را نگه دارید و بعد از آن که آدامس سفت شد، با یک کارد یا قاشق آدامس را بکنید. بدین صورت نیازی به شستشوی فرش نیز نخواهید داشت.

 

 • استفاده از جاروبرقی برای تمیز کردن فرش از گرد و خاک و آشغال های جامد روی فرش، قبل از شستشوی فرش با موادشوینده، اثربخشی زیادی در بهتر تمیز شدن فرش دارد چرا که اگر گرد و خاک زیادی بر روی فرش باشد، با خیس کردن فرش این گرد و خاک جذب فرش می شود و ممکن است هنگام شستشوی فرش به راحتی از آن بیرون نروند.

 

 • یک راه پیشگیری از این که فرش سریع کثیف شود و در نتیجه نیاز به شستشوی مکرر فرش داشته باشیم این است که جلوی در دستشویی، حمام و در خانه، قالیچه یا به اصطلاح پادری قرار دهید تا از رسیدن آلودگی و گرد و خاک به فرش های خانه جلوگیری کنند. اگر چنین روشی را به کار بگیرید دیرتر نیاز به شستن فرش ماشینی یا دستباف خواهید داشت.

 

نکات مد نظر هنگام شستشوی فرش و بعد از آن

 • یک نکته مهم که هنگام شستشوی فرش ماشینی یا شستن فرش دستباف باید مد نظر قرار دهید این است که دمای بالای آب و یا هوا به این علت که سرعت واکنش های شیمیایی را بالا میبرند باعث بهتر تمیز شدن فرش می شوند. پس اگر قصد شستن فرش خانه خود با مواد شوینده را دارید، خوب است که از آب گرم استفاده کنید.

 

 • اگر از مواد شوینده برای تمیز کردن فرش استفاده میکنید، مد نظر داشته باشید که جهت بهتر تمیز شدن فرش قبل از استفاده از مواد شوینده فرش را با آب داغ خیس کنید و بعد از اتمام شستشوی فرش با مواد شوینده، با آب داغ به طور کامل مواد شوینده را از فرش خارج کنید چرا که مواد شوینده گرد و خاک جذب می کنند و در طول زمان این گرد و خاک جمع شده و زودتر نیاز به شستن فرش پیدا می کنید.

 

 • اگر شستشوی فرش در منزل شما انجام می گیرد مد نظر داشته باشید که هنگام شستن فرش، باید راه مناسبی برای خارج شدن آب های شستشوی فرش وجود داشته باشد و گرنه گرد و خاک و کثیفی های فرش به خوبی از فرش خارج نمی شوند و ممکن است مقداری از آن ها در فرش بمانند. بهتر است این کار در فضای بازی مثل حیاط انجام گیرد که آب بتواند سریع به بیرون راه پیدا کند.

 

شما می توانید شستن فرش خانه خود را به کارخانه قالیشویی نیز بسپارید. مزیتی که شستشوی فرش در کارخانه قالیشویی دارد این است که چون شستن فرش در کارخانه قالیشویی با دستگاه های اتوماتیک، فشار آب بالا و شوینده های مناسب انجام می گیرد، می توانید مطمئن باشید که فرش شسته شده در کارخانه قالیشویی به طور اصولی تمیز شده است. به خصوص اگر قصد شستن فرش دستباف خانه خود را دارید برای خراب نشدن آن بهتر است آن را به کارخانه قالیشویی بسپارید چرا که تار و پود فرش دستباف حساس است و ممکن است با شستن آن به طور دستی در خانه، فرش خراب شده و دیگر نتوان آن را مورد استفاده قرار داد.

ما میتوانیم برای قالیشویی و پاک کردن لکه روغن از روی فرش شما را راهنمایی کنیم. کافیست با خدمت از ما تماس بگیرید.

شرکت خدمات فنی و نظافتی خدمت از ما

 

شستشوی فرش و 7 نکته اساسی
5 امتیاز از 12 رای

Comments are closed.