نصب لوستر

خدمات نصب لوستر در تهران، شیراز، کرج، اصفهان، مشهد و اهواز  02162829000 

خدمات نصب لوستر در تهران، شیراز، کرج، اصفهان، مشهد و اهواز

نصاب لوستر

 

نصب لوستر باید در نهایت دقت و ظرافت انجام شود 

لوستر وسیله ای برای روشنایی است که به دلیل زیبایی و تنوع بالا جایگاه خاصی در زمینه دکوراسیون داخلی دارد. با توجه به نمونه های مختلف آن ، روش نصب لوستر نیز هم متفاوت است. در واقع نصاب لوستر با توجه یک سری نکات اقدام به نصب لوستر می کند. به طور کلی نصب لوستر شامل مراحل زیر است:

 • تشخیص نوع لوستر برای شیوه درست نصب لوستر
 • تعیین وزن لوستر برای رعایت نکات برای نصب لوستر
 • استفاده از ابزارآلات برای نصب لوستر
 • برق کشی برای نصب لوستر

 

شاید برایتان جالب باشد که مطالب مرتبط با نصب لوستر به صورت زیر در گوگل جستجو می شود:

 • فیلم نصب لوستر
 • سیم کشی ساختمان
 • نصب لوستر در سقف یونولیتی
 • طریقه نصب لوستر کنترلی
 • طریقه نصب لوستر سه شاخه
 • نحوه نصب لوستر سقفی در سقف یونولیتی
 • نصب لوستر سنگین در سقف تیرچه بلوک
 • نحوه نصب لوستر دیواری 
 • طریقه نصب لوستر سه سیم
 • نصب لوستر تهران

 

مراحل نصب لوستر

1. نوع لوستر در نحوه نصب لوستر موثر است

لوستر ها دارای تنوع بالایی هستند  که در طبقه بندی های زیادی تقسیم می گردند . لوستر چوبی ، لوستر کلاسیک ، لوستر مدرن ، لوستر اسپرت ، لوستر اتاق کودک ، لوستر فضای اداری و … . اما اگر بخواهیم دسته بندی جامع تری داشته باشیم می توانیم لوستر ها را به دو دسته ی کلاسیک و مدرن تقسیم کنیم  تا  با زبان ساده و شیوا تری روش نصب لوستر را توضیح دهیم .

 

2. وزن لوستر در نحوه نصب لوستر موثر است

در زمان خرید و نصب لوستر نکته ای که بسیار مهم است توجه به نوع سقف است که تا وزن مشخصی از لوستر را می تواند تحمل کند. اگر سقف ساده باشد محدودیت وجود ندارد اما برای سقف های کاذب باید به این محدودیت توجه کرد و یا با استفاده از مقاوم سازی و اتصال به سقف مادر مقاومت لازم را بوجود آورد.

 

3. ابزارآلات نصب لوستر در نحوه نصب لوستر موثر است

در نصب لوستر ها مهمترین کار، طریقه نصب قلاب و زنجیر برای لوستر است. اگر ساختمان هنوز نیمه کاره است، بهترین کار این است که یک زنجیر را به تیر آهن های سقف جوش دهید. این بهترین و ایمن ترین روش برای آویزان کردن لوستر است.

 

اگر برای نصب لوستر سنگین ، لوستر های قلابی و … با نحوه نصب لوستر آشنایی ندارید پس روی نصابان ما حساب کنید .

 

 اگر قرار است در یک منزل آماده نصب لوستر داشته باشد به این صورت عمل کنید:

الف. اگر سقف اتاق از نوع “سقف کاذب” نیست، شما باید از رول بولت لوستر که در تصویر پایین آمده است استفاده کنید .

 نصب لوستر

 

رول بوت لوستر از نوع پروانه ای :

 این رول بولت ها در اندازه های مختلف در بازار وجود دارد و هر چه لوستر شما سنگین تر باشد، برای اجرای بهترین روش نصب لوستر باید از رول بولت های بزرگتری استفاده کنید. نحوه نصب آنها در نصب لوستر هم به این صورت است که ابتدا با دِریل سقف را سوراخ کنید طوری که رول بولت با یک فشار خیلی کم داخل سوراخ قرار گیرد. آنگاه قسمت چنگک مانند آن را با انبردست آن قدر بچرخانید که پره های رول بولت در سقف باز شود و کاملاً محکم شود. آنگاه لوستر را به چنگک رول بولت وصل کنید و سپس سیم های که از کلید برق آمده را به لوستر وصل کنید. این نوع رول بولت ها توانایی تحمل لوسترهای با وزن حداکثر ۱۵ کیلوگرم را دارند.

 
ب.طریقه نصب لوستر سقف کاذب به روش زیر است یعنی، اگر سقف کاذب است و وزن لوسترها حداکثر ۱۰ کیلوگرم است می توانید از رول بولت های پروانه ای که در تصویر زیر می بیند، استفاده کنید.

 

نصاب لوستر

 

استفاده از پیچ پروانه ای برای نصب لوستر سنگین در سقف کاذب

 برای نصب لوستر  رول بولت ها، باید با دریل، سقف را سوراخ کنید (پیشنهاد ما مته شماره ۱۶ است)، به طوری که انگشت شست شما به راحتی داخل سوراخ جا شود. آنگاه پروانه های پیچ را بسته و آن را در سوراخ فشار دهید. مشاهده می کنید که پروانه های آن در داخل سقف کاذب باز می شود. حالا قسمت چنگک مانند آن را بچرخانید تا محکم شود. آنگاه لوستر را به آن آویزان کنید. مانند تصویر زیر

 

نصاب لوستر

 

نصب لوستر

 

ج. اگر وزن لوستر بیشتر از ۱۰ کیلوگرم است، حتماً باید به نحوی سقف کاذب را بردارید و به سقف اصلی ساختمان برسید. بعد قلابی را به سقف اصلی ساختمان جوش دهید یا از رول بولت هایی که در قسمت الف توضیح داده شد، استفاده کنید.

در نصب لوستر در سقف کاذب به این نکته توجه کنید که بعد از این که به سقف بتنی رسیدید و رول بولت یا پیچ رول پلاک را نصب کردید، آنگاه به وسیله سیم رابیتس مرکز قسمت فلزی بعلاوه شکل این لوسترها را با انبردست به رول بولت وصل کنید. سیم رابیتس را چند دور، دور آن بچرخانید تا از محکم بودن آن مطمئن شوید. چهار عدد پیچ ام دی اف هم به آن بزنید تا این طرف و آن طرف نرود. آنگاه لوستر را به قسمت “فلزی بعلاوه شکل” وصل کنید. منظور از قسمت فلزی بعلاوه شکل قطعه ای است که در تصویر زیر می بینید.

مطالب مرتبط [ نصب آیفون تصویری ]

 

نصب لوستر

 

4 ) برق کشی در نصب لوستر

قبل از نصب لوستر حتما فیوز را قطع کنید . برای اطمینان از نبود برق در سیم ها از فاز متر استفاده کنید . اگر لوستر از طریق زنجیر آویزان می شود باید فاصله سقف تا لوستر ، سیم برق را از میان زنجیر عبور دهیم.

مطلب مرتبط [ برق کشی ساختمان ]

 

نصاب لوستر

سیم کشی در نصب لوستر

برای اتصال سیم ها باید از ترمینال برق استفاده نمائید. در صورتیکه کلید شما دوپل است به یک ترمینال سه تایی نیاز دارید و در صورتیکه کلید شما تک پل است یک ترمینال دوتایی کافی است. در کلیدهای دوپل سه سیم در سقف مشاهده می کنید که ۲ تای آنها فاز(برق دار) و دیگری نول(بدون برق) است. در کلیدهای تک پل نیز دو سیم وجود دارد که یکی از آنها فاز و دیگری نول است. معمولا سیم های فاز با رنگ قرمز و سیم نول با رنگهای آبی مشخص اند. البته برای تشخیص سیم های فاز (در صورت وصل بودن برق) می توان از فازمتر استفاده کرد.

 

اگر با نحوه بستن لوستر آشنا نیستید و برای نصب لوستر به دنبال نصابی زیردست و باتجربه می گردید روی نصابان خدمت از ما که سال ها در این زمینه تجربه زیادی دارند حساب کنید.

 

راه های درخواست نصاب لوستر برای نصب لوستر تهران

درخواست تلفنی : در صورتی که مایل هستید درخواست نصاب لوستر خود را تلفنی ثبت کنید با شماره ☎️ 02162829000 ☎️ تماس بگیرید.

درخواست اینترنتی : روش آسان دیگری برای درخواست خدمات نصب لوستر می توانید از طریق فرم درخواست خدمات نصب لوستر اقدام کنید.

درخواست از طریق اپلیکیشن : با نصب اپلیکیشن “خدمت از ما” همیشه به بهترین متخصصان دسترسی دارید و سفارش اول خود را با تخفیف ویژه دریافت می کنید.

 • برای دریافت اپلیکیشن “خدمت از ما” از بازار بر روی لینک کلیک کنید: نصب اپلیکیشن
 • برای دریافت اپلیکیشن “خدمت از ما” از گوگل پلی بر روی لینک کلیک کنید: نصب اپلیکیشن

 

انواع خدمات یک نصاب لوستر:

  • نصب لوستر در سقف کناف
  • نصب لوستر در سقف یونولیتی
  • نصب لوستر در سقف کاذب
  • نصب لوستر سنگین در انواع سقف ها 
  • سیم کشی لوستر
  • برق کشی لوستر

 

در انتخاب نصاب لوستر  دقت داشته باشید:

همانطور که می دانید نصب لوستر ممکن است ساعت ها طول بکشد حتی اگر فرد دانش بالایی داشته باشد چه برسد به کسی که بایک مطالعه سطحی میخواد اینکار را انجام دهد . در واقع به طور کلی بهتر است که به یک سری دلایل و نکات و قوانین کار نصب لوستر را نصابی زیردست بسپارید .

 

چرا باید نصب لوستر را به نصاب لوستر باتجربه و حرفه ای سپرد؟

با توجه به زمان بر بودن نصب لوستر ، خطرناک بودن از نظر انجام کارهای برقی ،  داشتن تنظیمات در برخی از انواع لوستر ها سپردن کار به نصاب لوستر مهم است . نصاب لوستر با آگاهی از تمامی جزییات نصب لوستر می تواند در کمترین زمان لوستر را با سلیقه ی شما نصب کند .

شرکت خدماتی ” خدمت از ما ”  در راستای انجام و اجرای هر چه بهتر نصب لوستر با داشتن کادری مجرب و آگاه به انواع لوسترها ، آمادگی ارسال نصاب لوستر برای انجام خدمات را دارد.

مطالب مرتبط [ نصب آنتن مرکزی ]

light-installation

خدمت از ما

نصب لوستر
5 امتیاز از 7 رای

1 Comment

 1. جانان گفت:

  من یه بار ازتون برقکار گرفتم و خیلی راضی بودم , با چند جای دیگه که مقایسه کردم قیمتا مناسبتر بود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×خدمت از ما
با اپلیکیشن راحت تره!
دریافت اپلیکیشن