نصب توالت فرنگی

اعزام نصاب توالت فرنگی در تهران، شیراز، اصفهان، قزوین، کرج،کیش،قم،اهواز،مشهد،تبریز و کرمان

  02162829000

اعزام متخصص تعمیر و نصب توالت فرنگی در تهران، شیراز، اصفهان،قم،اهواز،کیش ،مشهد، قزوین، کرج، تبریز و کرمان

 

شما هم به دنبال نصاب توالت فرنگی هستید ؟

شاید شما هم به دنبال طریقه نصب توالت فرنگی برای ساختمان باشید و بخواهید نصب توالت فرنگی را خودتان انجام دهید. ما در این جا آموزش نصب توالت فرنگی را توضیح خواهیم داد. اما به شما توصیه می کنیم، این کار را به نصاب توالت فرنگی و متخصص مربوطه بسپارید تا از بروز مشکلات بعدی جلوگیری نمایید.

پس اگر می خواهید ما نزدیک ترین نصاب توالت فرنگی را برای شما اعزام می کنیم، بهتر است با شماره 02162829000 تماس بگیرید. خیالتان هم بابت هرچیزی راحت باشد. ما بهترین نصاب توالت فرنگی را به محل شما اعزام می کنیم.

 

مطالبی که این روزها در مورد نصب توالت فرنگی در فضای وب وجود دارد در مورد:

 • نصب توالت فرنگی ایرانی
 • آموزش نصب توالت فرنگی آپارات
 • طریقه نصب توالت فرنگی پارس سرام
 • طریقه نصب توالت فرنگی خودشور
 • طریقه نصب توالت فرنگی مینا
 • نصب توالت فرنگی روی توالت ایرانی
 • نصب حلقه مومی توالت فرنگی
 • نصب بوگیر ژله ای توالت فرنگی
 • شماره تلفن نصاب توالت فرنگی
 • هزینه نصب توالت ایرانی
 • نصب توالت فرنگی روی توالت ایرانی
 • نصب حلقه مومی توالت فرنگی
 • نکات مهم در نصب توالت فرنگی

 

نصب توالت فرنگی

 

نصب توالت فرنگی را دست چه کسی بسپاریم؟

از انجا که نصب توالت فرنگی بسیار حساس است اگر شما هم ای مقاله اموزشی را تا اخر بخوانید ولی تجربه کافی نداشته باشید باز هم احتمال ایجاد مشکل وجود دارد پس ،هرگونه کار نصب انواع توالت فرنگی ، تنظیم سیفون توالت فرنگی ، را به دست سرویسکاری مجرب و با تجربه بسپارید.

 

همین الان اپلیکیشن “خدمت از ما” را دانلود کن و “10 هزار تومان” اعتبار اولیه هدیه بگیر.

 

خدمت از ما چه خدماتی را ارائه می دهد ؟

 • نصب توالت فرنگی تمام برند ها
 • نصب توالت فرنگی در منازل ، شرکت ، ادارات ،هتل و…
 • نصب بوگیر توالت فرنگی
 • نصب سیفون توالت فرنگی
 • تنظیم سیفون توالت فرنگی
 • تبدیل توالت ایرانی به توالت فرنگی

 

توالت ها از قدیمی تا امروزی

همان طور که می دانید در هر سازه ساختمانی یکی از مهم ترین قسمت هایی که مشخص می شود، سرویس بهداشتی می باشد. در کشور ما استفاده از نوع نشستنی توالت رواج بیشتری دارد اما شما می توانید با نصب توالت فرنگی هر دو نوع توالت را در منزل خود داشته باشید.

 

توالت ها کی و کجا پدید آمدند؟

شاید شما هم برایتان این سوال پیش آمده باشد، اگر به دنبال جواب هستید با ما همراه باشید.
هزاره سوم قبل از میلاد مسیح را عصر طهارت و پاکیزگی می نامند، توالت ها و فاضلاب ها نیز در همین زمان به دست بشر ساخته شدند.

2800 سال قبل از میلاد در موئن جو ( محلی در کشور پاکستان ) یکی از پیشرفته ترین توالت های جهان ساخته شد. این توالت که صد ها سال بعد دوباره آن را در کشور آمریکا استفاده می کردند، متشکل از اتاقی با دیواره خشتی و آجری خارج از هر خانه، با جداره سنگی پر از علوفه با تخته ای چوبی بالای آن بود.

 

نصب توالت فرنگی

 

توالت های موئن جو در آن زمان تنها برای بعضی از اشخاص بود و باقی مردم به همان شیوه بدوی روی زمین به صورت نشسته فضولات خود را دفع می کردند.
تمدن هاراپن در پاکستان و نیز در شمال هند سیستم آب رسانی نوینی را برای پاک کردن فضولات انسانی توالت های خود اختراع نمودند. این سیستم با استفاده از منبع آبی در بالا دست و هدایت آب از با آجر های خشتی به داخل منبع فضولات انجام می گرفت.
مدتی قبل از آن حدود 3100 تا 2500 سال قبل از میلاد مسیح نیز تمدن هایی در مناطقی از اسکاتلند به نام اورکنی نیز از آب برای دفع فضولات استفاده می کردند، بعضی از خانه های این منطقه مستقیما از روی کانال های آب عبور کرده و بعضی دیگر آنها را به سمت مسیر آب کانال کشی کرده بودند.

 

جالب است بدانید:

حدود 1800 سال قبل از میلاد مسیح در مصر باستان و تمدن کهن پرشیا ( ایران ) توالت ها با استفاده از مجرای فاضلاب شروع به پیدایش کردند و در تمدن رومانیایی نیز توالت هایی با استفاده از آب در حمام های عمومی باستانی یافت شدند.
باستان شناسان در سال 2012 متوجه شدند که توالت های رومانیایی بر خلاف تفکر گذشته پیشرفته ترین توالت های باستانی نبودند و اولین سیستم فاضلابی متعلق به تمدن دیگری بوده است. تمدنی در دره ایندوس. این تمدن سیستم ابتدایی از فاضلاب را طبق الگویی بسیار خاص در زیر خیابان های شهر تاسیس کرده بودند.

 

آشنایی با سرگذشت توالت های نشستنی :

توالت های نشستنی که با نام توالت ( عربی، فرانسوی، چینی، ایرانی، ژاپنی، کره ای، هندی و ترکی ) نیز شناخته می شوند به صورت های مختلفی در کشور های یاد شده ساخته می شدند. با این حال شکل کلی این توالت ها از یک سوراخ در زمین تشکیل شده است.

 

در اروپای قدیم نوع دیگری از توالت ها رواج یافت که به نام توالت های محفظه ای از آنها یاد می شود. این توالت ها بیشتر شبیه یک صندلی است که زیر آن یک مخزن برای نگه داری فضولات و یک سوراخ روی آن مخزن وجود دارد، این توالت ها طبعا اولین الهام برای توالت های فرنگی امروزی بوده اند.

 

نصاب توالت فرنگی

این توالت در سال 1561 تا 1612 اختراع شد که امروزه نوع تکمیل شده و پیشرفته آن در دسترس است. توالت فرنگی متشکل از مخزن آب برای فلاش، سوراخ برای فضولات و صندلی برای نشستن می باشد.

 

قبل از نصب توالت فرنگی به نکته زیر دقت کنید:

یکی از مهمترین عواملی که در نصب توالت فرنگی باید به آن توجه داشته باشید، فاصله ی مناسب بین دیوار تا مجرای خروجی توالت فرنگی یعنی دیواری که توالت نزدیک آن نصب می شود است، چرا که این فاصله مهمترین  عامل  عملکرد صحیح آن است. مناسب ترین فاصله برای این منظور 30 سانتی متر است.

 

چرا نصب توالت فرنگی در منازل ما ضروری است ؟

زمانی که شما قسمتی از پوست یا ناخن را تحت فشار قرار می دهید و مانع رسیدن خون به آن قسمت شوید، چه اتفاقی می افتد؟ کم خونی یا ایسکمی باعث می شود آن بافت را نابود کنید.
زمانی که شما روی توالت های ایرانی می نشینید، در واقع به مفصل خود فشاری را وارد می کنید و باعث ایسکمی آن می شوید. همچنین جلوی چرخش مایع مفصلی را هم می گیرید و به آن صدمه می زنید.

پس اگر میخواهید در سنین 40 تا 50 سالگی مجبور به تعویض مفصل و جراحی آن نباشید، از هم اکنون به فکر نصب توالت فرنگی در منازل خود باشید.

نصب توالت فرنگی

 

آیا نصب توالت فرنگی نیاز به تخصص دارد ؟

همان طور که گفته شد نصب توالت فرنگی در منازل امری ضروری می باشد و استفاده از آن باعث جلوگیری از درد های مفصلی شده و برای شما بسیار مفید است.
چگونگی نصب توالت فرنگی کار زیاد پیچیده ای نیست و اگر شما مهارت نسبی در انجام کارهای تاسیساتی داشته باشید به راحتی می توانید این کار را انجام دهید.

قبل از شروع برای نصب توالت فرنگی باید موارد زیر را تهیه کنید :

 

 • check1  توالت با مخزن و نشیمن‌گاه
 • check1 جا پیچی (اختیاری، اما با آن کارها راحت می‌شود)
 • check1 پیچ‌گوشتی چهارسو
 • check1 پیچ‌گوشتی دوسو
 • check1 آچار فرانسه
 • check1 انبردست یا انبر
 • check1 حلقه مومی با پیچ
 • check1 درزگیر حمام/ آشپزخانه
 • check1 شیلنگ رابط توالت (اکثر توالت‌ها به یک رابط ۱.۲ در ۲.۱ سانتی‌متری نیاز دارند)
 • check1 سکه (ارزان‌تر از لایی‌های توالت)
 • check1  دستکش مناسب

 

 

اگر مایلید علاوه بر دریافت خدمات با کیفیت نصب توالت ،از کد تخفیف بهرمند شوید ایمیل خودتان را ارسال کنید ?

 

نصب توالت فرنگی

 

مراحل نصب توالت فرنگی

1.  مرحله اول نصب توالت فرنگی : توالت، پیچ‌ها، و واشرهای قدیمی را دربیاورید.
در این‌جا یک پیچ‌گوشتی دوسو به کار می‌آید. اجازه ندهید حلقه مومی قدیمی و هر نوع کثیفی با پوست شما برخورد کند. هم‌چنین ممکن است کمی گاز فاضلاب در آن محدوده وجود داشته باشد که حتما باید از استشمام آن خودداری کنید.
شما می‌توانید این مسئله را با قرار دادن یک کهنه در درون دهانه حل کنید، فقط یادتان نرود که هنگام تمام شدن کار آن را از درون دهانه خارج کنید.

 

2. مرحله دوم نصب توالت فرنگی : حلقه مومی جدید و پیچ‌ها را نصب کنید.
قبل اقدام به نصب حلقه مومی توالت فرنگی دقت کنید که ، حلقه مومی‌ای بخرید که دارای پیچ باشد. حلقه‌های دارای پیچ کمی گران‌تر از حلقه‌های بدون پیچ هستند. هنگامی که حلقه و پیچ‌ ها را نصب می‌کنید از فیکس شدن پیچ ‌ها در درون شبکه و درست قرار گفتن آن‌ ها اطمینان حاصل کنید.

 

3. مرحله سوم نصب توالت فرنگی : کاسه توالت را بلند کرده و بر روی حلقه مومی قرار دهید.
مطمئن شوید که پیچ‌ها دقیقا در درون حفره‌های کاسه توالت قرار می‌گیرند. پس از قرار دادن کاسه کمی آن را فشار دهید تا بر روی سرامیک‌ها کف محکم شوند. این کار یک مجرای غیر قابل نفوذ آب را به وجود می‌آورد.

 

4. مرحله چهارم نصب توالت فرنگی : مهره‌ها و واشر ها را در هر پیچ نصب کنید.
استفاده از بست ‌های پلاستیکی که پوشش تزئینی را در جای خود ثابت نگه می‌دارند توصیه نمی‌شوند، زیرا که توالت ‌ها به مرور زمان کمی از جای خود تکان می‌خورند. ترجیحا واشر با سطح چینی کاسه توالت تماس داشته باشد. از زیاد سفت کردن مهره ‌ها بپرهزید چراکه این کار به سطح چینی آسیب می‌رساند.

 

 

5.مرحله پنجم نصب توالت فرنگی : پوشش پلاستیکی را نصب کنید.
به جای یک بست پلاستیکی می توانید از یک قطعه کوچک درزگیر استفاده کنید.

نکته مهمی که در نصب توالت فرنگی باید توجه داشته باشید این است که اکثر کف ‌ها ناهموار و ناصاف هستند و این مسئله باعث تکان خوردن توالت می‌شود. می‌توانید با یک سکه سطح زیرین کاسه را تنظیم کرده و این مشکل را حل کنید.

 

6. مرحله ششم نصب توالت فرنگی : توالت را هم سطح کنید.
از پیچ‌گوشتی دوسو استفاده کرده و توالت را کمی بلند کنید. یک سکه یا چند سکه را در زیر توالت قرار داده و آن را تنظیم کنید. این کار از تکان خوردن توالت جلوگیری کرده که باعث جابه‌جا شدن توالت می‌شود. البته ممکن است برای این کار از واشر های فلزی استفاده کنید. مشکل واشر های فلزی این است که دارای اندازه‌های متنوعی نیستند.

یکی از مشکلات رایج توالت ها ، جابه جایی انهاست که برای اینکه مشکلی درنصب توالت فرنگی به وجود نیاید میتوانید روی سرویسکاران ما حساب کنید.

 

7.مرحله هفتم نصب توالت فرنگی :  مخزن توالت را نصب کنید.
شما هم‌چنین می‌توانید این کار را پیش از ثابت کردن توالت در زمان نصب توالت فرنگی انجام دهید. این کار باعث می‌شود تا پیچ ها راحت ‌تر سفت شوند. اما عیب این کار این است که توالت سنگین‌تر شده و ثابت کردن آن بر روی حلقه مومی کمی سخت‌تر می‌شود.

 

نصب توالت فرنگی

8. مرحله هشتم نصب توالت فرنگی : پیچ‌ها را از زیر مخرن نصب کرده و مهره‌ها را سفت کنید.
سفت کردن مهره‌های پشتی کمی سخت است به همین دلیل در این مرحله از نصب توالت فرنگی باید از آچار فرانسه برای این کار استفاده کنید. شما می‌توانید با نصب کردن مخزن پیش از ثابت کردن توالت از این کار معاف شوید.

 

9. مرحله نهم نصب توالت فرنگی :مرحله اول نصب توالت فرنگی : شیلنگ ارتباط‌‌دهنده را نصب کنید.
یک سر شیلنگ را به فلکه متصل به دیوار و سر دیگر آن را به مخرن متصل کنید. اکثر فلکه‌ها ۱.۵ سانتی‌متر و دهانه مخزن‌ها ۲.۱ سانتی‌متر هستند. پیش از خریدن شیلنگ فاصله بین مخزن و دیوار را اندازه‌گیری کنید.

 

10. مرحله دهم نصب توالت فرنگی : نشیمن‌گاه توالت را نصب کنید.
نشیمن‌گاه را با استفاده از پیچ گوشتی به توالت نصب کنید. اگر می‌توانید نشیمن‌گاه و توالت را با هم خریداری کنید، چراکه بعضی اوقات خریدن نشیمن‌گاهی که با توالت هم‌اندازه باشد کمی سخت است. برای رعایت اصول بهداشتی نشیمن‌گاه پلاستیکی پیشنهاد می‌شود. هم‌چنین اگر در نیمه‌های شب به دستشویی بروید بسته شدن در نشیمن‌گاه کسی را از خواب بیدار نمی‌کند.

 

11. مرحله یازدهم نصب توالت فرنگی : پوشش پلاستیکی را بر روی پیچ‌ها قرار دهید.
نکته مهمی که در این مرحله از نصب توالت فرنگی باید مورد توجه قرار دهید این است که این پوشش‌ها دارای ویژگی هستند که کم‌تر کسی از آن آگاه است. هنگام تمیز کردن کاسه توالت این پوشش‌ها را جدا کرده و به این ترتیب نشیمن‌گاه به راحتی از توالت جدا شده و می‌توانید آن را به راحتی تمیز کنید.

 

12. مرحله دوازدهم  نصب توالت فرنگی : درز بین توالت و سرامیک‌های کف را درزگیری کنید.
این کار براساس آیین‌نامه‌های ساختمانی صورت می‌گیرد و از جمع‌شدن کثیفی در این قسمت جلوگیری می‌کند.

 

13. مرحله اخر نصب توالت فرنگی : شیر فلکه را باز کنید.
نفس خود را حبس کنید. نصب توالت فرنگی شما به پایان رسیده است. تمام قسمت‌های توالت را چک کنید تا از آن‌ها آب چکه نکند. هم‌چنین می‌توانید مدت زمان پر شدن توالت از آب را اندازه‌گیری کنید.

 


طریقه نصب بوگیر توالت فرنگی

بوگیر توالت فرنگی تنوع زیادی دارد در واقع برخی از این بوگیر توالت فرنگی بصورت ژله‌ای هستند و تنها بر روی سطح کار تعبیه می‌شوند و برخی دارای لوله‌ای هستند که در درون لوله فاضلاب تعبیه می شود.  ضمن اینکه برخی از این بوگیرهای دارای لبه‌هایی برای بستن پیچ هستند و برخی این سوراخ‌ها و لبه‌ها را ندارند.

نکاه مهم در نصب بوگیر توالت فرنگی :  حدود 1 تا 1.5 سانتی‌متر باید لوله فاضلاب توالت فرنگی از کف محل نصب بالاتر باشد.

نوشته مرتبط : سیفون توالت فرنگی 

 

اگر می خواهید خودتان برای نصب توالت فرنگی دست به کار شوید…

حال که مراحل نصب توالت فرنگی آموختید، می توانید برای نصب توالت فرنگی در منزل خود از آن استفاده کنید.
اگر احساس می کنید مهارت لازم برای نصب توالت فرنگی را ندارید می توانید با یک تماس متخصصان ما را با خبر کنید تا برای نصب توالت فرنگی منزل شما اقدامات لازم را انجام دهند. تا این قسمت درباره توالت ها و مراحل و مزایای نصب توالت فرنگی صحبت کردیم. نظافت توالت فرنگی از مسائل مهمی است که باید به آن توجه داشته باشید تا توالت فرنگی شما عمر بیشتری داشته باشد.

شرکت خدمات فنی و نظافتی خدمت از ما

نصب توالت فرنگی
4.7 امتیاز از 25 رای

2 Comments

 1. مینا گفت:

  با سلام. مطلب بسیار مفیدی بود، من همیشه فکر می کردم توالت فرنگی فقط مناسب افرادی باشه که سنشون خیلی بالا هست ولی نکته خیلی جالبی رو تو این مقاله خوندم که نشستن روی دو زانو باعث آسیب دیدگی جدی می شود. اما سوال من اینه که آیا استفاده از توالت فرنگی ضرر هم داره؟

  • غریبی گفت:

   ضرری که ممکن است داشته باشد احتمال تماس پوست با مواد شوینده قوی است که برای شستشو و ضدعفونی کردن توالت استفاده می شوند که اگر از ضدعفونی کننده های بهداشتی برای شستشو استفاده کنید این مشکل هم برای شما پیش نخواهد آمد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×خدمت از ما
با اپلیکیشن راحت تره!
دریافت اپلیکیشن
×

برای دریافت لینک دانلود اپلیکیشن، شماره خودتون رو وارد کنید