نگهداری از باغچه

ارائه خدمات باغبانی فقط در تهران، شیراز  02162829000  

ارائه خدمات باغبانی فقط در تهران، شیراز

 

نگهداری از باغچه از دغدغه های اکثر افرادی است که در حیاط خود باغچه دارند. ما در این مطلب 10 پیشنهاد برای نگهداری از باغچه را برای شما شرح داده ایم.

گاهی در روزهای گرم تابستان افزايش دما و كاهش بيش از حد آب اتفاق مي افتد؛ بنابراين علاوه بر استفاده های شخصی از آب ممكن است برای آبياری باغچه يا گلدان هايتان دچار مشكل شويد. اما نگران نباشيد راه هاي آساني وجود دارد تا از اثرات ناخوشايند گرمای خورشيد بر گل ها جلوگيری كنيد و به نگهداری از باغچه کمک کند.

 

  • در باغچه حیاط چه بکاریم
  • گلهای دائمی باغچه
  • درخت مناسب باغچه
  • گلهای باغچه ای همیشه سبز
  • گیاهان چهار فصل باغچه ای
  • آموزش کرت بندی باغچه
  • گلهای باغچه ای فصل بهار
  • نحوه کرت بندی باغچه

 

10 پیشنهاد برای نگهداری از باغچه

نگهداری از باغچه

1.نگهداری مواد معدني خاك:  مقدار كود لازم براي گياه در خاك مهم است؛ زياد بودن آن باعث تشنگی بيش از حد گياه شده و گياه در طول روز بيشتر به آب نياز پيدا مي كند. بهتر است در تابستان كنترل دقيقی بر روی كود گياهان داشته باشيد يا حتی كود دهي را قطع كنيد.
2. هيچ گاه برگ ها پائينی گياه را قطع نكنيد: معمولا پنجه گياه را قطع نكنيد. معمولا پنج سانتی متری بالای زمين، حالت مطلوب هوا را برای گياه ايجاد مي كند.

3. گذاشتن تعدادی سنگ: فرو كردن چند سنگ در باغ به كاهش مصرف آب كمک مي كند. با يك تكه سنگ مي توان آب را به آرامي به سمت ريشه هاي گياه هدايت كرد. در مدت زمانی طولانی سنگ ها مانند كوه هاي كوچكي عمل كرده و از تبخير سريع آب جلوگيری مي كنند. در زمان بارندگي نيز آب به طرف سنگ ها هدايت می شود و آب بين سنگ ها جلوه ای از رود كوچک در باغچه ايجاد می كند.

 4. زمان آب دهي به گل ها را مشخص كنيد: بهترين موقع آبياري زماني است كه خورشيد غروب كرده يا هنوز طلوع نكرده است ولی هوا رو به روشني مي زند. آبياري بي موقع هنگام ظهر كه خورشيد وسط آسمان است، موجب تبخير آب و هدر دادن آن می شود.
5. ما روزانه آب تميز و سالم را هدر مي دهيم و وارد فاضلاب مي كنيم اما اغلب آن ها از آب هاي فاضلاب نيستند؛ مثلا آب آبكشی ظروف يا لباس ها، آب ته ليوان يا پارچ، ظرف آب حيوانات خانگي مانند پرنده ها، آب آكواريوم، يخ يا برفك هاي زائد يخچال و فريزر و… را مي توان با طرح و برنامه درستي براي باغچه و گلدان استفاده كرد كه هم در مصرف آب صرفه جويي شود و هم از ايجاد فاضلاب بيشتر جلوگيري كنيم.
6. انتظار باران: در مناطق خنك؛ معتدل و مرطوب بهتر است گياهان را در فواصل طولانی آبياری كنيد. زيرا خاک اين مناطق آب را در خود نگه می دارند و بادهاي موسمی موجب خنك نگه داشتن گياهان مي شود. البته نبايد گياه حساس به آب در باغچه نگه داريد زيرا زود صدمه مي بيند.

نگهداری از باغچه

 7. آبياری قطره ای : در مناطق گرم و خشك بهتر است فواصل آب دهي كوتاه و مقداری آب براي آبياري كم باشد. در باغ هايي با اين نوع آب و هوا بهتر است از سيستم آبياري قطره اي استفاده كنيد.

8. آبياری نقطه ای : گاهي اوقات پيش مي آيد كه گياهي را قلمه زده باشيد يا نهالي تازه كاشته شده باشد، پس آبياري بيشتري نسبت به نقاط ديگر باغچه نياز دارد. مي توانيد بطري نوشابه اي را پر از آب كنيد اما در آن را كامل نبنديد. بعد آن را سرو ته كرده و اطراف اين گياه تازه، در خاك فرو كنيد.
9. استفاده از گياهاني كه آب را در خود نگه مي دارند (مثل خزه و جلبك) موجب ديرتر از بين رفتن گياه مي شوند. زيرا در مواقع خشكي آب را به بيرون پس داده و محيط اطراف را مرطوب و خنك نگه مي دارند.
10. جمع آوری آب : می توانيد باغچه را طوری طراحی كنيد كه آب حاصل از آبياری يا باران كمتر به هدر رود. به اين ترتيب كه ابتدا باغچه را 1 تا 2 متر بكنيد، در زير باغچه خاك نسبتا سخت بريزيد و بعد سنگريزه و شن و خاک. می توانيد محدوده اي خاص را با خاك هاي سخت و غير قابل نفوذ پر كنيد تا درياچه ای كوچک ايجاد شود. اطراف باغچه را خوب تعمير كرده و با سنگ و موزائيک از هدر رفتن آب جلوگيری كنيد.

شرکت خدمات فنی و نظافتی خدمت از ما

نگهداری از باغچه
5 امتیاز از 5 رای

Comments are closed.

×خدمت از ما
با اپلیکیشن راحت تره!
دریافت اپلیکیشن
×

برای دریافت لینک دانلود اپلیکیشن، شماره خودتون رو وارد کنید