شیر پایین رادیاتور شوفاژ

تعمیر، نصب و سرویس شوفاژ فقط در تهران، شیراز، کرج، اصفهان و مشهد

02162829000 ☎ 

آیا به دنبال تعمیر کار شوفاژ هستید؟

شیر پایین رادیاتور شوفاژ چیست ؟ سرویسکاران ما اغلب در موقع تعویض شیر رادیاتور شوفاژ مخاطب  چنین سوالی قرار می گیرند. به خصوص اگر افراد دنبال علت آب دادن رادیاتور شوفاژ باشند در مورد شیر رفت رادیاتور یا بستن رادیاتور شوفاژ ، شیر رفت و برگشت پکیج ، نحوه تخلیه آب رادیاتور شوفاژ کنجکاوی زیادی می کنند. اگرچه برخی سوالات ایشان به علت هواگرفتن رادیاتور شوفاژ مرتبط است و نیازمند آموزش تصویری هواگیری شوفاژ می باشد و ربطی به شیر پایین رادیاتور شوفاژ ندارد. اما در این پست سعی شده است که نکات مربوط به شیر پایین رادیاتور شوفاژ به شکل ساده توضیح داده شود . بنابراین اگر نیازمند کمک تخصصی در مورد تعمیر پکیج و تعمیر شوفاژ  با مناسبترین هزینه تعمیر پکیج و شوفاژ هستید شاید بد نباشد آن را به سرویس کاران بسپارید.

شیر پایین رادیاتور شوفاژ

در پست های گذشته در مورد شیرهای به کار رفته در رادیاتور گفتیم که سه نوع شیر در رادیاتور شوفاژ به کار می رود: اول شیر هواگیری ، شیر برگشت آب و شیر کنترل.

شیر پایین رادیاتور شوفاژ همان شیر برگشتی آب است که نقش آن بازگرداندن آب به پکیج رادیاتور است. اغلب چون ما با شیر پایین رادیاتور شوفاژ کاری نداریم تصور می کنیم که شیر بی مصرفی است . اما این فرض کاملا غلط است. گاهی این شیرها را شیر زانویی نیز می گویند.

شیر پایین رادیاتور شوفاژ یکی از شیرهای مهم سیستم گرمایشی است . چون این شیر نقش بالانس کننده جریان آب در رادیاتور ها را به عهده دارد. این شیرها وظیفه مراقبت از جریات آب در گردش در شوفاژها را دارند و به این طریق مقدار گرمای متعادلی را در سطح رادیاتورهای خانه ایجاد می کنند. شیر برگشت رادیاتور شوفاژ اغلب در پایین رادیاتورها تعبیه می شوند. به همین دلیل هم  شیر پایین رادیاتور شوفاژ خوانده می شوند. اما گاهی در برخی از مدل ها این شیر دقیقا زیر شیر ورودی رادیاتور نصب می شوند که مورد دوم بیشتر در مدل های قدیمی دیده می شود.

مطلب مرتبط: علت روشن نشدن پکیج

شیر پایین رادیاتور شوفاژ

شیر پایین رادیاتور شوفاژ و برخی از مشکلات آن

گاهی پوسیدگی و یا جرم گرفتگی شیر پایین رادیاتور شوفاژ ایجاد مشکل می کنند. مثلا در اثر پوسیدگی ممکن است آب از ناحیه اطراف شیر بیرون بزند. در چنین مواقعی می توان شیر اصلی را بست و با گذاشتن تشت در زیر محل ریزش آب منتطر آمدن سرویسکار شد. اگر هم از نقص شیر مطمئن هستید می توانید با اطلاع از مدل و شماره شیر اقدانم به تعویض آن نمایید . اما توصیه ما این است که این کار را به سرویسکاران با تجربه بسپارید و از خود درمانی پرهیز کنید.

در برخی موارد نیز به دلیل رسوبات سخت شده در داخل شیر این شیر برگشتی قادر به انجام وظایف خود نیست. شاید در این موارد نیاز به اسید شویی لوله های مرتبط با شیر پایین و تمیز کردن خود شیر باشد.

برخی مواقع نیز مشکل آب دادن شیر پایین رادیاتور شوفاژ به علت خوب بسته نشدن باشد. بنابراین در موقع چک کردن شیر ها مطمئن شوید که ایراد چنین موارد جزیی نباشد و بدون دلیل هزینه ای به شما تحمیل نگردد.

 

شرکت خدمات فنی و نظافتی خدمت از ما

به این پست رای بدهید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×خدمت از ما
با اپلیکیشن راحت تره!
دریافت اپلیکیشن
×

برای دریافت لینک دانلود اپلیکیشن، شماره خودتون رو وارد کنید