نصب کولر آبی

“خدمت از ما” در حال حاضر این سرویس را در تهران، شیراز، کرج، اصفهان و مشهد ارائه می دهد.

02162829000
نصب کولر آبی

چرا “خدمت از ما” را انتخاب کنم؟

اعزام سریع متخصص به محل شما

تعمیرکاران متخصص و مورد اطمینان

عیب یابی دقیق و اجرای درست کار

استفاده از قطعات باکیفیت و تضمین خدمات

ارائه فاکتور و تحویل قطعات تعویضی به شما

پیگیری از ابتدا تا پایان کار توسط تیم پشتیبانی

ثبت رایگان سفارش

نصب کولر آبی قبل از گرمای داغ تابستان

نصب کولر آبی خصوصا قبل از گرم شدن هوا می تواند یک اقدام هوشمندانه از سمت شما باشد زیرا با گرم شدن هوا پیدا کردن نصاب کولر و نصب سریع کولر آبی ممکن است اندکی چالش برانگیز باشد. نصب و استفاده از کولر آبی به عنوان رایج ترین سیستم سرمایشی در ایران همیشه بازار داغی در تابستان داشته است.

همه چیز درباره نصب کولر آبی ، ویژگی های نصاب کولر آبی و هزینه نصب کولر آبی را در همین پست بخوانید

اگر شما نیز قصد نصب کولر آبی را دارید ولی نمی دانید چه زمانی به آن بپردازید و یا در پیدا کردن و شناسایی نصاب کولر آبی به مشکل برخوردین، پس صفر تا صد کار نصب کولر آبی را به تکنسین های مجرب “خدمت از ما” بسپارید و با خیالی آسوده به پیشواز فصل گرما بروید.

رایج ترین سوالات از زبان مشتریان درباره نصب کولر آبی چیست؟

 • چه زمانی باید به نصب کولر آبی بپردازیم؟
 • چه عواملی بر روی قیمت نصب کولر آبی تاثیر میگذارد یا اصلا هزینه نصب کولر آبی چقدر است؟
 • توانایی ها و خدمات یک نصاب کولر آبی در “خدمت از ما” چیست؟
 • آیا نصب کلید کولر جدید یا نصب کلید توکار به صورت مجزا توسط نصاب کولر آبی انجام می شود؟
 • چگونه می توانیم خدمات نصب کولر آبی را از “خدمت از ما” درخواست دهیم؟
 • خدمات نصب کولر آبی در کدام شهرها ارائه می شود؟

نصب کولر آبی

بهترین زمان نصب کولر آبی ؟

یکی از اشتباهات رایج افراد این است که نصب کولر آبی را دقیقا دقیقه 90 می گذارند. ولی باید گفت که سرویس و نصب کولر آبی را باید چند هفته قبل از گرم شدن هوا انجام شود. چون این کار هم به نفع شما و هم به نفع نصاب کولر آبی تمام می شود. پس شما هم کار نصب کولر آبی را زودتر از رسیدن گرما ختم بخیرش کنید.

 

توانایی ها و خدمات یک نصاب کولر آبی در “خدمت از ما” چیست؟

 • جا به جایی کولر آبی
 • تعویض و نصب مجدد کولر آبی
 • سیم کشی برق کولر آبی با خازن
 • توانایی و آشنایی با نحوه نصب پمپ کولر آبی
 • توانایی نصب کلید کولر توکار
 • توانایی نصب موتور کولر آبی
 • آشنایی با نقشه سیم کشی کولر آبی

 

چه عواملی بر روی قیمت نصب کولر آبی تاثیر می گذارد؟

همه ساله با آغازشدن فصل گرما  موجی از خرید، تعویض و نصب کولر آبی شروع می شود و نصاب کولر آبی هوای خنک و دلچسب خانه ها را تامین  می کنند. حال باید قبل از شروع این کار باید هزینه های خرید و نصب کولر آبی و دستمزد نصاب کولر آبی را در نظر گرفته شود. عواملی که بر روی هزینه نصب کولر آبی تاثیر میگ ذارد مشمول محل نصب کولر آبی ، تعداد خدمات ، سیم کشی برق کولر آبی ،جا به جایی کولر و… است.

ولی در نظر داشته باشید که هزینه دستمزد تکنسین برای نصب کولر آبی دقیقا مطابق با نرخ اتحادیه و بسیار مناسب است.

نکته: در بعضی مناطق بالاآوردن کولر آبی از پله های ساختمان های قدیمی به دلیل تنگ بودن راه پله مقدور نیست و نصاب کولر آبی برای رساندن کولر به بالکن خانه از قرقره های بالابر استفاده می کند. این امر باعث بالا رفتن هزینه دستمزد نصاب کولر آبی می شود.

 

چگونه می توان به خدمت از ما اعتماد کرد؟

خدمت از ما به عنوان یکی از بزرگترین مجموعه ارائه خدمات سرمایشی از جمله تعمیر ، سرویس و نصب کولر آبی  و کولر گازی و دیگر سیستم ها، تیمی مشمول مجرب ترین سرویسکار و نصاب کولر را دور هم جمع کرده است تا بتواند نیاز مشتریان در هر لحظه رفع کند. شایان ذکر است که تمامی این تکنسین ها با توانایی خود توانسته اند رضایت مشتریان را جلب و ماندگار کنند.

 

چگونه می توانیم خدمات نصب کولر آبی را از “خدمت از ما” درخواست دهیم؟

اگر قصد نصب کولر آبی را دارید بهتر است از طریق پر کردن فرم ثبت سفارش رایگان خدمات نصب کولر آبی را درخواست دهید.

راه حل آسان تر هم این است که از طریق اپلیکیشن “خدمت از ما” اقدام کنید و خدمات نصب کولر آبی را سفارش دهید.

 

call
تماس برای ثبت درخواست
02162829000

 

خدمات نصب کولر آبی در کدام شهرها ارائه می شود؟

کلیه خدمات سرمایشی من جمله تعمیر ، سرویس و نصب کولر آبی در کلان شهرهای ایران ارائه می شود. در واقع شما میتوانید به راحتی سفارش خدمات  نصب کولر آبی در تهران ، نصب کولر آبی در شیراز ، نصب کولر آبی در اهواز ، نصب کولر آبی در کرج ، نصب کولر آبی در مشهد ، نصب کولر آبی در اصفهان ، نصب کولر آبی در بوشهر ، نصب کولر آبی در کیش و قشم در خدمت از ما ثبت کنید.

 

نصب کولر آبی

این توصیه را هرگز فراموش نکنید

اگر شما اطلاعات برقی لازم را ندارید؛ پس دست زدن به سیم کشی کولر آبی می تواند عواقب بدی از جمله برق گرفتگی را به وجود آورد. آمار حوادث برق گرفتگی نشان دهنده اين است كه علل عمده حوادث برق گرفتگی برای خانم ها از طريق برق گرفتگی در نقاط مرطوب مثل حمام و آشپزخانه و براي آقايان هنگام سرويس كولر رخ داده است.

 

تعویض یا تعمیر ، کدام عاقلانه تر است؟

در آغاز شروع فصل گرما بعضی از افراد تصمیم می گیرند که جای کولرهای ضعیف را با کولرهای پرقدرت عوض کنند.بعضی افراد هم به فکر تعمیر کولر می فتند ولی باید گفت که گاهی تعمیرات کولرهای قدیمی و تعویض قطعات و اجرت این کار به اندازه ارزش کولر که احتمالا قدیمی شده بصرفه نیست و کار عاقلانه تر خرید و نصب کولر آبی جدید است.

مهم ترین نکات در مورد نصب کولر آبی که کمتر کسی به آن توجه می کند.

 • کولر آبی چون هم اتصال به برق دارد و هم آب در آن جریان دارد بنابراین  خطر برق گرفتگی دوچندان می شود پس ضروری می شود که در هنگام نصب کولر آبی حتما به نکات ایمنی و رعایت اصول ایمنی توجه شود تا از بروز حوادث ناخواسته جلوگیری شود.
 • قبل از نصب کولر آبی ، نسبت به برق دار نبودن کولر آبی اطمینان حاصل نمایید
 •  قبل از نصب کولر آبی حتما کلید و فیوز را قطع نمایید و در هنگام اتصال برق کنتور به تابلو فیوز حتما به محل دقیق فاز و نول دقت نمایید.
 • قبل از نصب کولر آبی حتما عملیات سرویس سالانه کولر را انجام داده باشید.
 • هنگام عایق کاری کولر  در برابر آفتاب، دریچه های کولر را به طور کامل نپوشانید زیرا این کار باعث میشود   هوا به داخل کولر وارد نشود.
 • قبل از نصب کولر آبی مسیر آبی که به کولر وارد می شود را طوری تنظیم نمایید که در معرض نور خورشید قرار نداشته باشد زیرا به طور قطع هر چه آبی که به کولر وارد می شود خنک تر باشد؛ کولر باد خنک تری به محیط داخل می دهد.
 • قبل از نصب کولر آبی حتما از سالم بودن کف کولر آبی اطمینان حاصل نمایید
 • حتما کف کولر را ایزوگام نمایید ولی نباید درپوش کولر را با ایزوگام مسدود ننمایید چون  قیر مانع از بستن واشر آب بند میشود.
 • در هنگام نصب کولر آبی حتما باید توجه داشته باشید که کولر را در محلی نصب نمایید که تراز باشد و آب داخل کولر به یک سمت جمع نشود
 • کولر آبی  را مستقیما به دهانه کانال متصل نمایید. در زیر کولر آبی حتما پایه قرار دهید که بهتر است ارتفاع پایه از سطح زمین حداقل ۳۰ سانتی متر باشد.
 • مناسبترین محل قرارگیری برای نصب کولر آبی می تواند بالکن و بهارخواب خانه و یا روی پشت بام باشد.

چرا باید قبل از نصب کولر آبی ، باید آن را سرویس کرد؟


اکثر افراد فکر میکنند کار نصب کولر آبی یعنی اینکه نصاب کار برق رسانی و تعبیه کولر را انجام دهد ولی باید در نظر داشت که مهمترین کار قبل از نصب کولر آبی ، سرویس آن است که شامل روغن کاری کولر آبی ، عوض کردن پوشال ها و زدودن گرد و غبار از کولر می باشد که مهم تر از آنها سرویس موتور کولر آبی می باشد زیراکه کولر   یکباره قرار است روشن شود و  امکان دارد فشار زیادی به موتور آن وارد شود و با همان استارت اول موتور کولر به شدت آسیب ببیند. پس در هنگام نصب کولر به موتور و پمپ آب آن دقت بیشتری داشته باشید. می توانید اطلاعات لازم برای نصب کولر آبی در تهران را از طریق همین سایت بیابید.

آشنایی با مکانیزم کولر آبی

کولر آبی از اجزایی چون موتور ، پمپ کولر ، پوشال ، پروانه و تشتک تشکیل می شود در واقع مکانیزم کار کولر آبی به این شکل است که تشتک با آب پر می شود زمانی که آب تشتک به حد مجاز برسد توسط شناور قطع می‌شود. کف تشتک برای تمیز کردن تشتک پیچ اهرم داری  تعبیه شده است که با دست باز و بسته می شود در سه طرف آن سه دریچه دارد که روی هرکدام پوشال نصب می‌شود سمت دیگر محل اتصال به کانال کولر ساختمان است.

آشنایی با موتور کولر آبی

می توان گفت مهمترین و گرانترین قسمت کولر آبی  موتور آن است. موتور کولر آبی توسط سیم آلومینیومی یا مسی سیم پیچی شده است. برق موتور کولر توسط سیم نول و دو عدد سیم بر گشت فاز از کلید کولر تامین می شود. سیم کشی کولر آبی یا خازن اگر اشتباه انجام شود باعث سوختن موتور کولر خواهد شد.

از جمله موارد خراب شدن موتور کولر ریختن آب بر روی سیم پیچ  آن، سفت بودن تسمه کولر ، روغن نزدن یاتاقان ها و زنگ زدگی آن ها ، سیم های ضعیف و اتصال اشتباه، روغن نزدن بلبرینگ های موتور، خراب شدن پلاتین های داخل کولر و در آخر کارکرد بالا آن نام برد.


آشنایی با پوشال های کولر آبی

قسمتی که بین کولر آبی و هوای گرم بیرون قرار دارد پوشال  است که توسط لوله های انتقال یافته از پمپ کولر آبی خیس می شود و زمانی که هوای گرم و خشک بیرون به دریچه ها برخورد می کند هوای داخل محیط کولر خنک می شود.

در بین دریچه های کولر آبی ، روزنه هایی وجود دارد که هوا از داخل آنها وارد می شود امکان دارد این روزنه ها به مرور زمان گچ گرفته باشند که  شما می تواندید با فرچه سیمی و یا پیچ گوشتی بین آنها را تمیز کنید.

 

شرکت خدمات فنی و نظافتی خدمت از ما

 

نصب کولر آبی
5 امتیاز از 10 رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×خدمت از ما
با اپلیکیشن راحت تره!
دریافت اپلیکیشن