آموزش تعویض مغزی شیر حمام

آموزش تعویض مغزی شیر حمام

ممکن است تا به حال دچار خرابی شیردوشی حمام شده باشید و برای رفع مشکل به دنبال سرویسکار مجرب برای تعمیر و یا تعویض شیردوشی حمام بگردید. سرویسکاری که بتواند به  تعویض سوپاپ شیر دوش ، تعویض سوپاپ شیر دوش اهرمی ، تعمیر شیر دوش اهرمی ، تعویض مغزی شیر مخلوط و… بپردازد .

اپلیکیشن خدمات منزل خدمت از ما

شماره موبایل خود را وارد کنید تا لینک دانلود برای شما ارسال شود و از هدیه 10000 تومانی اولین سفارش در اپلیکیشن استفاده کنید.


 

پس اگر در این حرفه مهارت دارید و یا به دنبال این حرفه هستید و یا حتی دنبال سرویسکار مجرب میگردید این مقاله که به طور کامل به آموزش تعویض مغزی شیر حمام پرداخته شده است را تا اخر بخوانید.

آموزش تعویش مغزی شیر حمام

 

رایج ترین عارضه خرابی مغزی شیر حمام

یکی از رایج ترین عارضه خرابی مغزی شیر حمام این است که شیر مدام چکه کرده و باعث می شود عوارض دیگر را ایجاد کند . که در این صورت باید هرچه سریعتر با یک سرویسکار ماهر هماهنگ کنید تا مشکل خرابی مغزی شیر حمام بر طرف شود.

 

اگر به دنبال سرویسکاری با مهارت و تجربه های ستودنی هستید پس روی خدمت از ما با خیال راحت حساب کنید.

 

عوارض ناشی از خرابی مغزی شیر حمام

khedmatazma   مهمترین مشکل ناشی از خرابی مغزی شیر حمام ، هدر روی آب است. این مسئله نه تنها منجر به افزایش قبض آب شده  بلکه بدتر از هم این که منجر به از دست رفتن حجم عمده آب شده و به محیط زیست و این منبع طبیعی، آسیب وارد می شود. این موضوع در شرایط فعلی که حفظ حتی قطره ای از آب هم حیاتی است، اهمیت زیادی دارد.


khedmatazma   زمانی که مغزی شیر حمام خراب باشد، همین چکه کردن آب و صدای ناشی از ان اذیت کننده خواهد بود.


khedmatazma   از طرف دیگر وقتی نشتی آب در شیر حمام وجود دارد، اگر مغزی شیر حمام را دیر تعمیر کنید، به دلیل این که همیشه کف حمام خیس است می توان منجر به نشتی آب به طبقه زیرین شده و همچنین کف پوش حمام را از بین می برد.


 

قبل از شروع آموزش نحوه تعویض مغزی شیر حمام با انواع شیر حمام آشنا شوید

آنچه که لازم است در مورد تعویض مغزی شیر حمام بدانید این است که انجام این عمل بسته به نوع شیر متفاوت است. به طور کلی دو نوع شیر حمام اهرمی و فلکه ای وجود دارد که در ادامه به طور کامل به آموزش تعویض مغزی شیر حمام در هر مدل خواهیم پرداخت.

 

آموزش تعویض مغزی شیر حمام اهرمی :

اکنون این سوال مطرح می شود که زمانی که مغزی شیر حمام خراب شد، چه باید کرد؟؟ عوض کردن این مغزی ساده ترین کاری است که خود شما هم به راحتی می توانید انجام دهید. امروزه در بازار شیرهای اهرمی، فروش بیشتری دارند و با توجه به پر کاربرد بودن آن ها، ابتدا به نحوه تعویض مغزی شیر حمام خواهیم پرداخت. برای این منظور باید به صورت زیر عمل نمود.

 

khedmatazma   در ابتدا توصیه می شود که منبع ورودی آب را ببندید تا از هدر رفتن آب جلوگیری شود.

khedmatazma   اکنون باید دسته شیر حمام را باز کنید تا مغزی شیر مشاهده شود. نکته ای که لازم است بدانید این است که در برخی از شیرآلات حمام، یک برچسب دما بر روی شیر وجود دارد که اگر این برچسب را برداشته و قطعات زیری آن را باز کنید، مغزی شیر حمام را مشاهده خواهید نمود.

khedmatazma   به کمک یک آچار، مغزی شیر را باز کنید. توجه داشته باشید که تمامی قطعات داخلی شیرهای اهرمی ، پلاستیکی هستند لذا مغزی شیر حمام در این مدل به راحتی و با کوچکترین فشاری خارج خواهد شد. لذا به هیچ عنوان نیروی زیادی به شیر وارد نکنید.

khedmatazma   قبل از این که مغزی جدید را نصب کنید، ابتدا واشر را بررسی کرده و در صورتی که فرسوده بود، حتما آن را تعویض نمایید. از طرف دیگر محل قرار گیری مغزی شیر حمام را کمی روغن کاری کنید تا در زمان استفاده از شیر آب، گیر نداشته باشد.

khedmatazma   در هنگام بستن مغزی جدید هم به هیچ عنوان فشار زیادی را اعمال نکنید چرا که ممکن است بشکند.

khedmatazma   در نهایت تمامی تجهیزات شیر حمام را در سر جای خود بسته و بررسی کنید که آیا آب به خوبی از شیر خارج می شود یا خیر. فراموش نکنید که عدم چکه کردن آب بعد از بسته شدن شیر آب را هم کنترل نمایید.

 

اگر برای تعویض مغزی شیر حمام به دنبال یک سرویسکار مطمئن و با تجربه هستید روی نیروهای ما حساب کنید و این کار مهم را دست هرکسی ندهید.

 

با ارسال ایمیل از کدهای تخفیف سوپرایز کننده خیلی زودتر مطلع شوید?

 

راهنمای تعویض مغزی شیر حمام فلکه ای :

1-اما هنوز هم در خانه های قدیمی از شیر های فلکه ای استفاده می شود. در این نوع شیرآلات، دو شیر برای آب سرد و گرم وجود دارد و با کمک آن ها باید آب را تنظیم نمود. در صورتی که مغزی شیر حمام فلکه ای خراب شد، باید به صورت زیر عمل نمود.


2-اولین کار این است که فلکه ورودی آب را ببندید. در غیر این صورت به محض باز کردن شیر، آب شروع به پاشیدن کرده  و کنترل آن سخت خواهد بود. در این فاصله حجم زیادی از آب هدر خواهد رفت.


3-سپس به شیر را باز کنید. توجه داشته باشید که اگر روی سر شیر، یک تکه پلاستیکی وجود داشت ابتدا آن را برداشته و سپس با کمک یک پیچ گوشتی، سر شیر را باز کنید.


4-اکنون باید به کمک یک آچار فرانسه مغزی شیر حمام را باز کنید. در این مورد هم نباید فشار زیادی به شیر وارد نمایید زیرا ممکن است مغزی شکسته و در نتیجه ادامه باز کردن آن سخت باشد.


5-زمانی که قرار است مغزی جدید را ببندید، قبل از هر چیز حتما محل بستن را با نوار تفلون ببندید. دلیل انجام این کار این است که مغزی به خوبی در محل خود محکم شده و نشتی آب رخ ندهد.


6-در بستن مغزی شیر حمام هم نباید نیروی زیادی به فشار وارد نمایید. ممکن است مغزی یا خود شیر بشکند.


7-در نهایت فلکه ورودی آب را باز کرده و کنترل نمایید که آب به خوبی خارج می شود یا خیر. سپس شیر آب را بسته و دقت کنید که چکه می کند یا نه.


آموزش تعویش مغزی شیر حمام

 

هزینه تعویض مغزی شیر حمام چقدر است ؟

سوالی که معمولا در مورد عوض کردن مغزی شیر حمام مطرح می شود این است که چه مقدار باید برای این منظور هزینه نمود؟ همان گونه که متوجه شدید اگر شما در خانه یک آچار فرانسه و پیچ گوشتی و دانش لازم را داشته باشید، به راحتی و براساس راهنمایی که در اختیارتان قرار گرفته است می توانید برای هر نوع شیر اهرمی و یا فلکه ای، تعویض مغزی شیر حمام را انجام دهید.

اما در غیر این صورت نیاز است که از فرد متخصص کمک بگیرید که هزینه دستمزد و تجهیزات باید در نظر گرفته شود. اگر از تعمیرکار کمک می گیرید، دقت داشته باشید که تجهیزاتی که برای شما استفاده می کند، اصل باشد. متاسفانه برخی از تعمیرکاران، اصول اخلاق حرفه ای را در نظر نگرفته و متقلب هستند. در نتیجه تعویض مغزی شیر حمام را با اجناس تقلبی و چینی انجام می دهند که ماندگاری نداشته و خیلی زود عمر خود را از دست می دهد.

 

 

جهت درخواست سرویسکار برای تعویض مغزی شیر حمام با شماره های زیر تماس بگیرید.

02162829000 ☎ 02122880704 

 

شرکت خدمات فنی و نظافتی خدمت از ما

آموزش تعویض مغزی شیر حمام
3.5 امتیاز از 10 رای

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×خدمت از ما
با اپلیکیشن راحت تره!
دریافت اپلیکیشن
×

برای دریافت لینک دانلود اپلیکیشن، شماره خودتون رو وارد کنید