آموزش نصب توالت فرنگی و نکات مهم آن

آموزش نصب توالت فرنگی و نکات مهم آن

ارائه خدمات تاسیساتی در تهران ، شیراز ،کیش ،اصفهان،قزوین،قم ،مشهد، اهواز ،کرج و تبریز !  02162829000 ☎ 02122880704 

دریافت خدمات تاسیساتی در تهران،شیراز،کیش،اصفهان،قم،قزوین،اهواز،کرج و تبریز

یکی از سوالات متداولی که افراد در مورد سرویس بهداشتی مطرح می کنند، طریقه نصب توالت فرنگی است. به همین دلیل قصد داریم در این مقاله به آموزش نصب توالت فرنگی و نکات مهم آن و همچنین به توضیح در مورد  وسایل لازم جهت نصب توالت فرنگی بپردازیم.پس تا اخر این پست آموزشی همراه ما باشید.

آموزش نصب توالت فرنگی و نکات مهم آن

 

چرا نصب توالت فرنگی و وجود آن در اکثر ساختمان ها رواج پیدا کرده است؟

استفاده از توالت فرنگی مزیت ها و معایب خاص خود را دارد اما با توجه به این که این سیستم کمک می کند تا کمترین آسیب و فشار به مفاصل بدن، زانوها و مهره های کمر وارد شود لذا خوشبختانه در سال های گرایش مردم به استفاده از آن بیشتر شده است. توالت فرنگی به ویژه برای افراد سالمند که توانایی تحمل فشار زیاد بر روی زانوهای خود را نداشته و کوچکترین فشار می تواند منجر به شکستگی استخوان ها شود، کاربرد بیشتری دارد.

 

در نصب توالت فرنگی دقت لازم را خرج کنید.

اگر در نصب توالت فرنگی دقت نکرده و دقیق سرویس بهداشتی را در سر جای خود قرار ندهید و یا در اتصالات لوله ها خللی وجود داشته باشد، توالت فرنگی گیر کرده و نمی تواند مواد دفعی را عبور دهد. عمدتا مشکل عدم تخلیه توالت فرنگی به همین دلیل است. همه افرادی که اقدام به نصب توالت فرنگی می کنند به مسائل جزئی توجه نکرده و همین امر باعث می شود که سرویس بهداشتی شما معیوب گردد. در این مقاله ما شما را با آموزش نصب توالت فرنگی و نکات مهم آن آشنا خواهیم کرد.

 

وسایل لازم جهت نصب توالت فرنگی :

قبل از این که برای راه اندازی توالت فرنگی دست به کار شوید ابتدا باید تمامی تجهیزات مورد نیاز را در کنار دست خود قرار دهید تا در حین کار با مشکل مواجه نشده و کار نصب به سرعت پیش برود. این وسایل عبارتند از:

khedmatazma   انواع پیچ گوشتی های چهارسو و دوسو

khedmatazma  انبردست

khedmatazma  آچار فرانسه

khedmatazma  درزگیر مخصوص حمام و آشپزخانه

khedmatazma  شلنگ رابط توالت فرنگی

khedmatazma  حلقه مومی با پیچ

khedmatazma  استفاده از دستکش

 

آموزش نصب توالت فرنگی و نکات مهم آن :

اکنون زمان این فرا رسیده است که نصب توالت فرنگی را  شروع نمایید. برای این منظور باید مراحل زیر را انجام دهید:

1-ابتدا حلقه مومی را باز کرده و در دهانه لوله فاضلاب که قرار است توالت فرنگی در آنجا نصب شود، قرار دهید. دو نوع حلقه مومی در بازار وجود دارد که با پیچ و یا بدون پیچ هستند. درست است که حلقه مومی با پیچ کمی گران تر است اما همین پیچ ها باعث می شود که حلقه مومی دقیقا در محل قرار گرفته و جابجا نشود در نتیجه در مراحل بعدی نصب و در مدت استفاده از توالت فرنگی مشکلی رخ نخواهد داد.

 

اگر به کمک نصابی ماهر و زبردست نیاز دارید روی خدمت از ما حساب کنید تا هیچ مشکلی پیش نیاید.

 

2-اکنون باید کاسه توالت فرنگی را بر روی حلقه مومی قرار دهید. توجه داشته باشید که لازم است کمی کاسه را فشار دهید تا مطمئن شوید که توالت به سرامیک های کف دستشویی محکم شده است.


3-در این مرحله از نصب توالت فرنگی شما باید واشرها و پیچ ها را در محل خود قرار دهید. در این زمان به چند نکته توجه داشته باشید. اول این که به هیچ عنوان سراغ بست هیا پلاستیکی نروید زیرا به هر حال در مدت زمان زمان استفاده از توالت فرنگی، کاسه آن کمی جابجا شده و تکان می خورد.

 


4-از طرف دیگر دقت کنید که پیچ ها زیاد سفت نشود زیرا هم به اصطلاح بریده شده و هم این که به بدنه چینی کاسه آسیب خواهد شد.توجه کنید که کاسه توالت فرنگی کاملا تراز بوده و تکان نخورد. مشکلی که در اغلب ساختمان ها وجود دارد این است که کف محل نصب توالت فرنگی، کمی شیب دار و ناصاف است که منجر به تکان خوردن کاسه می شود. در این زمان این تراز نبودن مانع از خروج سریع مواد از توالت شده و با مشکل عدم تخلیه توالت فرنگی روبرو خواهید شد. پیشنهاد می کنیم که کف توالت را با یک سکه تراز کنید.

 

مشکل رایجی که هنگام نصب توالت فرنگی به وجود می آید ، تراز نبودن کاسه توالت است. پس بهتر از از همان اول در انتخاب نصاب دقت داشته باشید که کاربلد باشد.

 

5-پس از نصب توالت فرنگی باید به سراغ نصب مخزن توالت بروید. شما باید پیچ و مهره های مخزن با ببندید منتهی در این کار زیاده روی نکرده و فشار زیادی را وارد ننماید زیرا پیچ ها هرز شده و ممکن است که باز شوند.

 


6-پس از این که نصب مخزن توالت فرنگی تمام شد باید شلنگ رابط را وصل کنید. یک سر شیلنگ را به مخزن و سر دیگر را به فلکه ورودی آب وصل کنید. توجه کنید که باید قبل از این که شلنگ رابط را خریداری نمایید، حتما فاصله تقریبی مخزن تا فلکه را اندازه گیری نمایید تا با مشکل کوتاه بودن آن روبرو نشوید.

 


7-در نهایت شما باید نشیمنگاه توالت را نصب نمایید. بای پیچ هایی که در این قسمت قرار دارد، یک پوشش پلاستیکی در نظر گرفته شده است که کمک می کند تا در زمان تمیز کردن توالت فرنگی به راحتی بتوانید نشیمنگاه را جدا کرده و آن را تمیز نمایید.

 


8-یکی از مهمترین مراحل نصب توالت فرنگی که کمتر مورد توجه قرار می گیرد، درزگیری توالت است. شما باید دور تا دور کاسه توالت را در محلی که روی سرامیک ها قرار گرفته است، درزگیری نمایید تا اگر نشتی رخ داد، مواد جاری نشوند.

 


اگر شما هم به دنبال نصاب توالت فرنگی می گردید جای خوبی امده اید ? زیرا تمام نیروهای ما تجربه های فراوانی در نصب توالت فرنگی دارند.

 

با ارسال ایمیلتان زودتر از بقیه از کدهای تخفیف خدمات ما با خبر شوید?

 


نکات مهم در نصب توالت فرنگی:

لازم می دانیم که به شما چند نکته را یادآوری نماییم که در نصب توالت فرنگی اهمیت دارند:

1-یکی از مواردی که باید در نصب به آن توجه داشت، محل نصب و فاصله کاسه آن تا دیوارها است.  فاصله کاسه تا شیر آب، فاصله تا دیوار سمت چپ و فاصله تا دیوار پشتی را اندازه گیری کرده و سپس محل قرار دادن کاسه را تعیین کنید.

 

2-نوع فلاش تانکی که انتخاب می کنید باید براساس میزان استفاده از توالت فرنگی انتخاب شود. حجم مخزن آب متفاوت است که شما بر حسب نیاز خود می توانید خریداری نمایید.

آموزش نصب توالت فرنگی و نکات مهم آن

 

3-در نصب هواکش توالت فرنگی دقت داشته باشید که کوچکترین انحراف زاویه منجر می شود که بوی تعفن نتواند خارج شده و در نتیجه در محیط باقی خواهد ماند. شاید برای شما جالب باشد که حتی یک درجه اختلاف زاویه در نصب نسبت به حالت استاندارد می تواند مشکل ساز باشد. البته برخی از بوگیرها هم مستقیم بوده و زاویه دار نیستند که می تواند در صورت امکان از آن ها استفاده نمایید.

 

4-برای لوله فاضلاب توالت فرنگی باید قطر و عمق مناسبی را انتخاب کنید تا تخلیه مواد دفعی به خوبی انجام شود.


سخن آخر

نصب توالت فرنگی کار خیلی پیچیده ای نیست. اما اگر با این کار آشنایی ندارید، ممکن است در آینده  و یا حین نصب توالت فرنگی با مشکلاتی مواجه شوید.

 

 

جهت درخواست سرویسکار برای نصب توالت فرنگی ، نصب سیفون و …  با شماره های زیر تماس بگیرید.

02162829000 ☎ 02122880704 

 

شرکت خدمات فنی و نظافتی خدمت از ما

آموزش نصب توالت فرنگی و نکات مهم آن
5 امتیاز از 2 رای

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×خدمت از ما
با اپلیکیشن راحت تره!
دریافت اپلیکیشن
×

برای دریافت لینک دانلود اپلیکیشن، شماره خودتون رو وارد کنید