آشنایی با راهکار ها و روش های شستشو و نظافت کف ساختمان

آشنایی با راهکار ها و روش های شستشو و نظافت کف ساختمان

ارائه تمامی خدمات نظافت منزل فقط در تهران ، شیراز 02162829000 02122880704

ارائه تمامی خدمات نظافت منزل در تهران و شیراز

 

از آنجایی که نظافت ساختمان بخصوص نظافت کف ساختمان اهمیت ویژه ای دارد می خواهیم شما را با انواع راهکار ها و روش های شست و شو و نظافت کف ساختمان آشنا کنیم.

شست و شو و نظافت کف ساختمان بستگی به جنس کف پوش شما دارد این جنس می تواند سرامیک ، کاشی ، سنگ ، پارکت و موارد دیگر باشد که هر کدام مستلزم شست وشو مخصوص به خود است. پس در این مقاله آشنایی با راهکار ها و روش های شستشو و نظافت کف ساختمان همراه ما باشید.

 

آشنایی با راهکار ها و روش های شستشو و نظافت کف ساختمان

 

در این مقاله با هم رایج ترین موضوعات در خصوص نظافت کف ساختمان بخوانیم :

  • انواع راهکار ها و روش های شست و شو و نظافت کف ساختمان
  • روش های شست و شو و نظافت ساختمان موکت شده
  • بهترين راه و وسيله برای تميز كردن سراميک چیست؟
  • روش پاك كردن سيمان از روي سراميك چیست ؟
  • روش های شست و شو و نظافت ساختمان از جنس پارکت
  • روش های شست و شو و نظافت ساختمان از جنس سنگ

 

به چند نکته مهم قبل از شروع کار  دقت کنید

 ابتدا سعی کنید کف ساختمان خود را بسته به جنس آن با استفاده از تی نخی یا جارو یک گردگیری اولیه انجام دهید.


 اگر از جارو برقی استفاده می کنید حتما به موقع کیسه آن را تعویض کنید تا هم قدرت مکش جارو حفظ شود و هم به موتو جارو فشار وارد نشود.


 حتما توجه داشته باشید که مناطق پر رفت و آمد مثل آشپزخانه و اتاق ها نیاز به نظافت بیشتری دارند حط الامکان یک روز درمیان نظافت شوند تا فضا همیشه تمیز بماند.


 همیشه سعی کنید  شست و شو و نظافت کف ساختمان را از داخلی ترین قسمت ساختمانتان شروع کرده و کمکم به طرف درب اصلی پیش بروید.این کار باعث می شود که وقتی یک محل را تمیز کردید دیگر نیاز به رفت و آمد از آن قسمت نباشد و کف آن دوباره کثیف نشود.


 

انواع راهکار ها و روش های شست و شو و نظافت کف ساختمان

تعدادی زیادی از انواع راهکار ها و روش های شست و شو و نظافت کف ساختمان وجود دارد که ابتدا باید از جنس کف ساختمان آگاه شد و سپس به انتخاب یکی از انواع راهکار ها و روش های شست و شو و نظافت ساختمان پرداخت.

 

 ما در ادامه روش های شست و شو و نظافت جنس هایی که بیشتر در ساختمان ها بکار می روند را برای شما شرح داده ایم اگر به دنبال راهکار های خوب هستید پس ادامه مطلب ? را مطالعه کنید.

 

روش های شست و شو و نظافت ساختمان موکت شده

موکت را می توان جزو کفپوش های با قدمت زیاد نام برد معمولا اکثر خانه ها از موکت برای کف ساختمان خود استفاده کرده اند.برای تمیز کردن موکت می توانید از راهکارهای زیر استفاده کنید:

tick می توانید موکت های خود را با جاروب یا جارو برقی تمیز کنید.

tick یکی از بهترین چیزهایی که برای شست و شو و نظافت موکت می توانید استفاده کنید شامپو فرش است مقداری شامپو فرش را درون سطل آب ریخته با هم مخلوط کنید تا ایجاد کف کند سپس با استفاده از یک اسفنج شروع به تمیز کردن موکت ها کنید. بگذارید موکت خشک شود سپس موکت را جارو کنید.

آشنایی با راهکار ها و روش های شستشو و نظافت کف ساختمان

tick اگر لکه ای روی موکت ریخت ابتدا ماده اصلی را در صورت امکان برداشته سپس محل لکه را با آب تمیز شست و شو دهید. برای لکه های چایی یا قهوه می توان از ماست استفاده کرد بدین شکل که ماست را روی محل لکه ریخته و با قاشق جمع می کنیم این کار را چندیدن بار انجام دهید تا لکه ها بخوبی پاک شوند.

 

بهترین زمان برای این که لکه ها به خوبی پاک شوند همان لحظه ایست که لکه ایجاد میشود.

 

بهترين راه و وسيله برای تميز كردن سراميک چیست؟

کاشی های سرامیک جزو کفپوش های شیکی است که این روز ها طرفدارهای زیادی دارد و همچنین تمیز کردن آن ها راحت است برای شست و شوی سرامیک ابتدا با یک جاروی ساده یا جارو برقی آشغال و گرد وخاک های آن را پاک کنید.

tick بعد از آن می توانید از سرکه سیب و بکینگ پودر استفاده کنید بدین صورت که 3 میلی لیتر سرکه را داخل  3 لیتر آب ریخته سپس 1 گرم بکینگ پودر به آن اضافه می کنیم و بعد از این که با هم مخلوط شدند با استفاده از یک پارچه، سرامیک ها را تمیز می کنیم.

tick یکی از بهترين راه و وسيله تميز كردن سراميك خونه استفاده از بخار شور است. برای برق انداختن سرامیک نیز می توان از شیشه شور استفاده کرد. شیشه شور یکی از مواد براق کننده سرامیک است که میتواند سرامیک های شما را بخوبی براق کند. ابتدا سرامیک را با شیشه شور شسته سپس بخار شور بکشید.

tick اگر شما هم مثل بقیه از کثیفی بین درزهای کاشی های سرامیکی خسته شدید پیشنهاد ما این است که با استفاده از یک مسواک بلا استفاده یا فرچه و ماده شوینده که گفته شد درزها را تمیز کنید.

 

با ارسال ایمیل به جمع دارندگان کد تخفیف نظافت منزل بپیوند ? این کدتخفیف برای دم عید به دردت میخوره 🙂

 

روش پاك كردن سيمان از روي سراميك

پاک کردن سیمان یا گچ روی سرامیک بدلیل اینکه به آن می چسبند بسیار سخت است گاها افراد به دلیل نا آگاهی با استفاده از اجسام تیز اقدام به خراشیدن و کندن سیمان یا گچ ها می کنند که ممکن است باعث شکستگی یا خراش عمیق روی سرامیک ها گردد.

برای پاک کردن سیمان از روی سرامیک می توانید با مراکز خدمات نظافتی تماس بگیرید تا مشکل شما را برطرف کنند.این افراد با استفاده از مواد شوینده و آب با PH بازی و اسیدی متناسب با کفپوش شما تمامی لکه ها را از بین می برند.

تیم خدمت از ما با داشتن افراد مجرب آماده خدمت رسانی به شما عزیزان می باشد 02162829000 ☎ 02122880704

 

روش های شست و شو و نظافت ساختمان از جنس پارکت

 

آشنایی با راهکار ها و روش های شستشو و نظافت کف ساختمان

برای تمیز کردن پارکت می توانید با استفاده از آب و تی اقدام به شست و شو کنید توجه داشته باشید که تی دارای رطوبت خیلی کمی باشد تا به پارکت آسیب نزند.سعی کنید به محض کثیف شدن پارکت آن را تمیز کرده تا از ایجاد لکه عمیق جلوگیری شود.

همچنین می توانید از پاک کننده های مخصوص پارکت استفاده کنید این پاک کننده ها بخوبی پارکت های شما را تمیز کرده و به خاطر خاصیتی که دارند از نشستن دوباره گرد و خاک روی پارکت جلوگیری می کنند.

 

اگر حیوان خوانگی دارید ناخن های آن هارا کوتاه کرده زیرا در بعضی اوقات این حیوانات ناخن خود را به پارکت می زنند که   این کار باعث آسیب رسیدن به پارکت می شود.

 

روش های شست و شو و نظافت ساختمان از جنس سنگ

این روز ها بازار تزیینات و کفپوش کردن ساختمان با سنگ  خیلی داغ است کفپوش های سنگی ظاهر خیره کننده ای به ساختمان شما می دهند اما شما بایستی از آن بخوبی مراقبت کنید و همیشه تمیز نگه دارید تا جلوه مناسبی داشته باشد.لکه های زیادی ممکن است روی سنگ ایجاد شود از لکه های کوچک که به سرعت پاک شده تا لکه های عمیق.

برای تمیز کردن سنگ مرمر یا هر سنگ دیگری شما می توانید از شوینده های سنگ کف استفاده کنید. این شوینده ها بدلیل دارا بودن PH مناسب از صدمه دیدن به سنگ جلوگیری کرده و باعث تمیزی خیلی خوب آن می شود.توجه داشته باشید که استفاده از جوهر نمک اگرچه باعث تمیزی و براقی سنگ می شود اما در دراز مدت باعث فرسودگی سنگ شده و جلوه بسیار بدی پیدا می کند.

 

آشنایی با راهکار ها و روش های شستشو و نظافت کف ساختمان

 

گاهی لکه های روی سنگ عمقی هستند مانند جای رد چرخ ، در این موقع موارد بهترین راهکار برای شست و شو و برق اداختن سنگ استفاده از دستگاه های کفسابیست. این دستگاه چند میلی متر از روی سنگ را برش داده و تمامی زدگی و لکه های روی سنگ را از بین میبرد.


02162829000 02122880704

خدمت از ما

آشنایی با راهکار ها و روش های شستشو و نظافت کف ساختمان
5 امتیاز از 3 رای

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×خدمت از ما
با اپلیکیشن راحت تره!
دریافت اپلیکیشن
×

برای دریافت لینک دانلود اپلیکیشن، شماره خودتون رو وارد کنید