چگونه نم سقف خانه را از بین ببریم؟

چگونه نم سقف خانه را از بین ببریم؟

ارائه خدمات تاسیساتی در تهران ، شیراز ،کیش ،اصفهان،قزوین،قم ،مشهد، اهواز ،کرج و تبریز !  02162829000 ☎ 02122880704 

دریافت خدمات تاسیساتی در تهران،شیراز،کیش،اصفهان،قم،قزوین،اهواز،کرج و تبریز

رفع نم سقف خانه ، معضل همیشگی و دردسرساز

متاسفانه یکی از مشکلاتی که برای هر ساختمانی ممکن است پیش بیاید، نم سقف خانه  و ایجاد لکه روی سقف و دیوار هاست. حال ممکن است پیش خود فکر کنید که چگونه نم سقف خانه را از بین ببریم؟ و چه روش هایی برای رفع نم و رطوبت بدون نیاز به تخریب به کار بگیریم ؟

پس با ما همراه باشید تا با هم بیابیم که چگونه نم سقف خانه را از بین ببریم و چگونه  از شر بوی بد ، لکه های ایجاد شده از رطوبت سقف و مشکلات دیگر آن رها شویم ؟

چگونه نم سقف خانه را از بین ببریم؟

 

کدام منازل بیشتر در معرض نم سقف هستند؟

در خانه هایی که ساخت قدیمی دارند بیشتر با مشکل رطوبت و نم سقف  خانه مواجه می شود چرا که متریال به کار رفته در بنا، عمر مفید خود را از دست داده و قادر به عایق نگه داشتن سقف نسبت به رطوبت نیستند. در اینجاست که نم سقف خانه بروز می کند.

 

کوچکترین نم سقف خانه را به جدی بگیرید

زمانی که کوچکترین مشکلی در سقف خانه بروز می کند باید سریعا نسبت به رفع آن اقدام نمایید چرا که این سقف، امنی عمده ساختمان را تضمین می کند و اگر دچار ترک، نم و… شود به این معنا است که هر آن ممکن است سقف خانه ریزش نماید.

 در این زمان است که زندگی در چنین خانه ای با ریسک بالایی همراه است. با توجه به آن چه گفته شد، در زمان ساخت بنا باید راه های جلوگیری از نم سقف خانه را در نظر گرفته و اعمال کنید. اما اگر با این حال باز هم سقف خانه نم کشید، باید سریعا این مشکل را برطرف نمایید.

 

اگر شمایی که در حاضر مشغول خواندن این مقاله هستید دچار نم سقف خانه شده اید . پس دست روی دست نگذارید و تا مشکل وخیم تر نشده است یک سرویسکار مجرب و باتجربه را درخواست دهید.

 

چگونه از نم سقف خانه جلوگیری کنیم؟

هر چه قدر که اسکلت خانه بادوام تر بوده و از متریال بهتری ساخته شده باشد، ایمنی آن بالاتر بوده و عمر مفید بنا نیز بیشتر خواهد بود. در مورد جلوگیری از نم سقف خانه نیز موارد زیر را در نظر بگیرید:

مهمترین اصل، عایق بندی سقف خانه است.

 در زمان ساختن خانه حتما باید از مواد عایق بندی همانند ایزوگام استفاده کنید. اگر در منطقه ای زندگی می کنید که میزان بارندگی ها زیاد بوده و هوا همواره رطوبت بالایی دارد، عایق بندی سقف به منظور جلوگیری از نم سقف خانه اهمیت بیشتری پیدا می کند.

 

چگونه نم سقف خانه را از بین ببریم؟

 

از مصالح خوب برای سقف خانه استفاده کنید.

از طرف دیگر نوع مصالحی که در ساخت سقف خانه به کار می رود نیز بسیار مهم است. حتی اگر بهترین عایق بندی را به منظور جلوگیری از نم سقف خانه انجام داده باشید اما نوع مصالح مناسب نبوده و به شدت جاذب رطوبت باشد، به مرور زمان تاثیر خود را گذاشته و شما با مشکل نم سقف خانه مواجه خواهید شد.

 

سقف خانه هایی که بیشتر در معرض رطوبت هستند را شیبدار بسازید.

همان گونه که می دانید تمامی نقاط کشور از نظر شدت بارندگی یکسان نیستند. در مناطق شمالی، بارندگی روزانه به حدی زیاد است که ممکن است ساعت ها طول کشیده و آب در خیابان ها جاری شود. در چنین مواردی اگر آب بر روی سقف خانه راکد بماند، کم کم به داخل سقف نفوذ کرده و در این زمان است که باید به فکر رفع نم سقف خانه باشید.

 

 اما راهکار پیشگیری کننده از این معضل این است که سقف خانه را شیب دار بسازید تا همان گونه که باران بر روی سقف می آید، به صورت روان آب حرکت کرده و بر روی سقف باقی نماند.

 

سقف شیب دار را تراز بندی کنید .

در مورد سقف هایی که صاف و بدون شیب هستند، تراز بودن سقف را فراموش نکنید. همان طور که متوجه شدید، آب باران اگر در قسمتی از سقف راکد بماند، نم سقف خانه بروز می کند. در تراز بودن سقف و نبود پستی و بلندی بر روی بام خانه مطمئن شوید.

 

در بالای سقف خانه گلخانه نسازید.

گاها دیده می شود که بر روی سقف خانه گلخانه هایی راه اندازی می شود. شما باید روزانه حداقل یکبار به این گل ها آب بدهید که در این صورت آب زیادی بر روی سقف خانه جاری شده و هیچ گاه باکم خشک نمی شود. در چنین شرایطی به نظر شما نم سقف خانه حتمی نیست؟ ساخت یک گلخانه با ساختمان مسکونی متفاوت است. در گلخانه ها کف ساختمان و دیوارها را از موادی می سازند که رد برابر این رطوبت مقاوم باشد اما در واحدهای مسکونی، مقاومت به این حد اعمال نمی شود و در این زمان که در مدت کوتاهی باید به فکر بر طرف کردن نم سقف خانه باشید.

 

از شستن فرش و جاری کردن آب در بام خانه جلوگیری کنید

از شستن فرش و لباس بر روی بام حتی در مواردی که سقف به خوبی عایق شده است، خودداری کنید. حجم آبی که بر روی سقف جاری شده و باقی می ماند، به راحتی داخل بام نفوذ کرده و منجر به مشکل نم سقف خانه خواهد شد.

 

از تهویه استفاده کنید
در بهترین حالت سعی کنید یک یا دو تهویه برای آشپزخانه و سرویس بهداشتی و حمام تعبیه کنید تا از طریق این فن‌ها هوای خانه عوض شود. در صورتی که امکان تعبیه فن وجود ندارد همیشه سعی کنید برای چند ساعت در روز پنجره‌ی خانه را باز بگذارید.

 

چگونه نم سقف خانه را از بین ببریم؟

 

اولین قدم: پیدا کردن نشتی  و ترمیم آن

اولین قدم در مورد برطرف کردن نم سقف خانه این است که ابتدا نشتی را پیدا کنید. در عمدتا موارد، خرابی لوله های آب که از سقف خانه رد شده اند منجر به نم سقف خانه شده اند. قبل از این که سقف را ترمیم کنید باید علت نشتی را بیابید زیرا حتی اگر شکاف را ترمیم کنید اما علت نم سقف خانه برطرف نشده باشد، مجددا این مشکل با شدت بیشتری بروز می کند که ممکن است عوارض جبران ناپذیری را به دنبال داشته باشد.

توجه کنید که بهترین و سریعترین روش نشتیابی استفاده از دستگاه نشتیاب است که کمتر شرکتی از ان استفاده میکند . پس برای نشتیابی سریع توسط باتجربه ترین سرویسکار روی ما حساب کنید .

 

با ارسال ایمیلتان زودتر از بقیه از کدهای تخفیف خدمات ساختمانی با خبر شوید?

 

دومین قدم : برطرف کردن لکه های رطوبتی

اکنون شما باید این لکه های رطوبتی رخ داده را برطرف کنید. اما باید دقت کنید که رطوبت رخ داده در سقف برطرف شده است یا خبر. اگر عملیات ترمیم سقف در زمانی که هنوز مصالح خیس است انجام گیرد، شما باعث حبس رطوبت می شوید که نه تنه بدتر پیشروی می کند بلکه بستر برای رشد عوامل بیماری زا همانند قارچ ها و کپک ها خواهد شد.

شما در ابتدا باید قسمتی که نم سقف خانه رخ داده است را تخریب کنید تا جایی که به قسمتی خشکی سقف برخورد نمایید. سپس اجازه دهید این قسمت خشک شود. چند روی تهویه را در خانه به خوبی فراهم کنید و حتی از وسایل گرمایشی استفاده کنید تا نم سقف خانه خشک شود. بعد از آن اقدام به ساخت مجدد  این قسمت از سقف کنید.

 

سومین قدم : ترمیم سقف خانه

در ترمیم نم سقف خانه بهترین کار این است که از مصالح مقاوم استفاده کنید. به سراغی موادی بروید که عایق بسیار خوبی هستند و شما مطمئن خواهید بود که مجددا رطوبتی نشت نمی کند.

 

چهارمین قدم : عایق بندی سقف

درصورتی که نم سقف خانه در اثر ورود آب از قسمت بیرونی بام و در اثر بارندگی بوده است، شما در اولین قدم باید عایق بندی سقف را انجام داده و سپس ترمیم داخلی را شروع کنید. حتی توصیه ما این است که در عایق بندی پشت بام، تنها به قسمت نم کشیده اکتفا نکرده و تمامی قسمت را عایق بندی نمایید  تا برای مدت طولانی نیازی به اصلاح بافت سقف خانه و عایق بندی مجدد نباشد.

 

 

جهت درخواست سرویسکار برای رفع نم سقف خانه  با شماره های زیر تماس بگیرید.

02162829000 ☎ 02122880704 

 

شرکت خدمات فنی و نظافتی خدمت از ما

چگونه نم سقف خانه را از بین ببریم؟
5 امتیاز از 2 رای

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×خدمت از ما
با اپلیکیشن راحت تره!
دریافت اپلیکیشن
×

برای دریافت لینک دانلود اپلیکیشن، شماره خودتون رو وارد کنید