برای کانال کشی کولر باید از چه ورقی استفاده نمود؟

برای کانال کشی کولر باید از چه ورقی استفاده نمود؟

“خدمت از ما” در حال حاضر این سرویس را در تهران، شیراز، کرج و اصفهان ارائه می دهد.

02162829000
برای کانال کشی کولر باید از چه ورقی استفاده نمود؟

چرا “خدمت از ما” را انتخاب کنم؟

اعزام سریع متخصص به محل شما

تعمیرکاران متخصص و مورد اطمینان

عیب یابی دقیق و اجرای درست کار

استفاده از قطعات باکیفیت و تضمین خدمات

ارائه فاکتور و تحویل قطعات تعویضی به شما

پیگیری از ابتدا تا پایان کار توسط تیم پشتیبانی

ثبت رایگان سفارش

 

اگر قرار است در ساختمان خود از کولر آبی استفاده کنید، کانال کشی کولر اهمیت زیادی دارد. نقشه کانال کولر باید به گونه ای باشد که بتواند تمامی ساختمان را به بهترین شکل ممکن خنک نگه دارد. به عبارت دیگر نحوه کانال کشی کولر نقش مهمی در کیفیت خنک کنندگی فضا دارد اما یکی از مهمترین نکاتی که در این مورد باید توجه داشت، نوع ورق کانال کولر است.

 

برای کانال کشی کولر باید از چه ورقی استفاده نمود؟

 

حال افراد غالبا  برای کانال کشی کولر باید از چه ورقی استفاده نمود؟ عبارت های زیر را جست و جو می کنند:

  • سرویس کولر گازی سامسونگ
  • هزینه سرویس کولر گازی
  • پوشاندن کولر گازی در زمستان
  • سرویس کولر گازی اجنرال
  • نگهداری کولر گازی
  • سرویس سالیانه کولر گازی
  • اسپری شستشوی اسپیلت
  • قیمت سرویس کولر اسپیلت

 

اهمیت کانال کشی کولر

 

ممکن است شما بهترین برند کولر آبی را خریداری کرده باشید، اما آیا می دانید اگر کانال کشی کولر و نوع ورق های مورد استفاده در آن مناسب نباشند، شما نمی توانید از حداکثر پتانسیل کولر استفاده کنید و خانه شما به خوبی خنک نمی شود؟ از آنجایی که این مسئله حتی می تواند بر روی سلامت کولر آبی شما تاثیر بگذارد لذا توصیه می کنیم این مقاله را با دقت مطالعه نمایید.

 

نکات مهم در کانال کشی کولر و ورق مناسب آن

 

این نکته بسیار مهم است که کانال کشی کولر باید کاملا دقیق انجام گیرد زیرا تنها یکبار تخریب سقف را انجام می دهید و قرار است تا سالیان طولانی از آن استفاده کنید. لذا نحوه کانال کشی کولر و نوع ورق های کانال کولر باید استاندارد باشد.

در کانال کشی کولر از ورق های گالوانیزه استفاده می شود. با توجه به این که امروزه شرکت های مختلفی در این زمینه فعالیت داشته و اقدام به تولید ورق کانال کولر می کنند، لذا قبل از تهیه ورق کانال کولر، باید از کیفیت آن مطمئن شوید. به طور کلی در زمان کانال کشی کولر باید به چند فاکتور مهم توجه داشت که ادامه به توضیح آنها خواهیم پرداخت.

 

در هنگام تهیه ورق کانال کولر نکته مهمی که باید به آن دقت کرد جنس ورق انتخابی است، سعی کنید با مشورت اقدام به خرید این ورق نمایید.

 

1- بهترین ضخامت ورق کانال کولر را تهیه کنید

 

اولین مسئله در کانال کشی کولر این است که ورق های گالوانیزه خریداری شده، چه ضخامتی دارند. مسلما هر چه شما از ورق های ضخیم تر و باکیفیت تر استفاده کنید، هزینه بیشتری را باید پرداخت کنید. اما توصیه می کنیم که نگران این هزینه نباشید و بهتر است یکبار سرمایه گذاری درست داشته باشید تا یک عمر، از کیفیت کولر آبی خود بهره مند شوید.

اگر ضخامت ورق کانال کولر پایین باشد، چند مشکل به دنبال خواهد داشت:

 

check1 اولین عیب ضخامت پایین ورق کانال کولر این است که حجم زیادی از انرژی هدر می رود  زیرا گرما به راحتی وارد کانال شده و هوای خنک تولید شده توسط کولر را گرم خواهد کرد، در نتیجه محیط ساختمان نمی تواند به خوبی خنک شود.

در چنین مواردی شما مجبور خواهید بود مدت زمان روشن گذاشتن کولر را بیشتر کنید که احتمال سوختن موتور، بیشتر می شود. همان گونه که متوجه شدید ضخامت کم ورق کانال کولر می تواند سلامت کولر را تهدید کند.

 

check1 وقتی ضخامت ورق کانال کولر کم باشد، زودتر پوسیده شده و مجددا با دردسر کانال کشی کولر روبرو می شوید که خرابی های زیادی را در ساختمان به دنبال خواهد داشت. البته ممکن است که پوسیدگی ورق ها در بافت ساختمان صورت گرفته و متوجه آن نشوید در این صورت میزان هدر روی انرژی زیاد شده و کولر شما خیلی زود خراب می شود.

با توجه به دو مورد ذکر شده، توصیه می کنیم قبل از خرید ورق کانال کولر حتما تحقیق کرده و بهترین جنس را انتخاب نمایید. مشورت گرفتن از یک نصاب حرفه ای را فراموش نکنید چرا که تجربه این افراد بیشتر بوده و بهتر می توانند به شما کمک کنند.

 


 

ایمیل خود را وارد کنید ? و از تخفیف‌های شیرین خدمت از ما بهره‌مند شوید.


 

2- برای کانال کشی کولر از یک نصاب حرفه ای کمک بگیرید

 

شاید برای شما تعجب آور باشد که اهمیت نحوه کانال کشی کولر به اندازه اهمیت خرید بهترین برند کولر آبی است. همان گونه که بیان شد محال است با یک کانال کشی کولر ضعیف بتوانید کارایی بالای کولر آبی را شاهد باشید.

در ابتدا باید از بابت جنس ورق کانال کولر مطمئن شوید. اما اگر شما بهترین جنس را خریداری کنید ولی نحوه نصب آن درست و استاندارد نباشد، تمامی زحمات شما هدر خواهد رفت. لذا پیشنهاد ما این است که به سراغ یک نصاب حرفه ای بروید. این موضوع از چند جنبه اهمیت دارد:

 

check1 اگر نقشه کانال کشی کولر مهندسی و اصولی نباشد، نمی تواند تمام ساختمان را به یک اندازه و به صورت یکنواخت خنک کند. این که کانال های کولر از چه قسمت های ساختمان عبور کند باید توسط یک نصاب کانال کولر انجام شود. خود شما نمی توانید در این مورد نظر دهید زیرا تنها به جنبه زیبایی و نمای ساختمان توجه می کنید اما نصاب، به جنبه مهندسی این امر نیز دقت می کند.

 

برای کانال کشی کولر باید از چه ورقی استفاده نمود؟

 

check1 کانال کشی کولر باید کاملا عایق باشد. نشتی از کانال های کولر ممکن است به دلیل نامناسب بودن جنس ورق کانال و نازک بودن آن رخ دهد. اما اگر شما از ورق های ضخیم هم استفاده کرده ولی عایق بندی کانال کولر انجام نشود، تمامی هوای خنک تولیدی توسط کولر آبی هدر می رود.

 

check1 عدم عایق بندی اصولی کانال کشی کولر منجر می شود که گرد و خاک وارد کانال شده و در نتیجه در زمان روشن شدن کولر، وارد محیط ساختمان شوند. این قسمت بستگی بسیاری به نحوه کانال کشی کولر دارد.

آنچه می توان نتیجه گیری کرد این است که برای عایق بندی کانال کشی کولر باید از افراد متخصص کمک گرفته و مطمئن شوید که این امر براساس استانداردهای موجود انجام گرفته است.

 

3- کانال های کولر را رنگ آمیزی کنید

 

کانال کشی کولر از روی پشت بام رد می شود در نتیجه در معرض آفتاب قرار دارد، این موضوع هم بر روی طول عمر ورق کانال کولر تاثیر گذاشته و هم دمای هوای داخل کانال را بالا می برد.

حتی اگر از بهترین جنس ورق کانال کولر با ضخامت بالا استفاده می کنید، توصیه می کنیم که کانال کولر را با رنگ های روشن همانند سفید یا سبز رنگ آمیزی کنید. این کار باعث می شود که عایقی برای ورق ها باشد و از تخریب آن ها در اثر نور و شرایط محیطی جلوگیری نماید و همچنین مانع از افزایش دمای هوای داخل کانال شود. در این صورت شما به افزایش کارایی کولر آبی خود و طول عمر آن کمک می کنید.

 

انتخاب ورق مناسب و رنگ آمیزی آن باعث رضایت‌مندی شما عزیزان در فصول گرم سال خواهد شد.

 

سخن آخر

 

آنچه گفته شد شرح کوتاهی درباره نکات و نحوه کانال کشی کولر بود. در انجام کانال کشی کولر نکته بسیار مهمی که وجود دارد نوع ورق به کار برده شده در هنگام کانال کشی است. هر چقدر کانال کشی کولر دقیق تر انجام شود، کارایی کولر بیشتر خواهد شد. برای خنک کردن بهتر به نحوه کانال کشی کولر توجه بسیاری شود.

 

شما می توانید از طریق شماره زیر درخواست خود را با نیرو های پشتیبانی ما حتی در روزهای تعطیل در میان بگذارید و یا از طریق وب سایت شرکت درخواست خود را ثبت نمایید .

 

 ☎ 02162829000  

خدمت از ما

برای کانال کشی کولر باید از چه ورقی استفاده نمود؟
5 امتیاز از 1 رای

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×خدمت از ما
با اپلیکیشن راحت تره!
دریافت اپلیکیشن
×

برای دریافت لینک دانلود اپلیکیشن، شماره خودتون رو وارد کنید