چگونه میتوانیم بوی بد فرش و تشک را از بین ببریم؟

چگونه میتوانیم بوی بد فرش و تشک را از بین ببریم؟

ارائه تمامی خدمات نظافت منزل فقط در تهران ، شیراز   02162829000   

ارائه تمامی خدمات  نظافت منزل در تهران و شیراز

 

فرشها و تشک ها بخاطر ساختار و مواد تشکیل دهنده آنها ، سریع ترین واکنش را در برابر جذب رطوبت از خود نشان می دهند و بوی نامطبوعی از آنها تولید می شود که بسیار آزاردهنده  است و معمولا همه در این مواقع اولین سوالی که به ذهنشان میرسد این است که بوی بد فرش و تشک را چطور از بین ببریم؟

ما در این مجله قصد داریم تا شما را با علت بود بد فرش و تشک و همچنین کارهایی که باعث تولید بوی بد در فرش و تشک میشود آشنا کنیم سپس راهکار و روش از بین بردن بوی بد فرش و تشک را معرفی کنیم تا برای همیشه از این بوی نامطبوع خلاص شوید.

 

بوی بد فرش و تشک را چطور از بین ببریم؟

 

 علت تولید بوی نامطبوع در فرش و تشک

 

تولید بوی بد در فرش و تشک می تواند علت های مختلفی مانند ریخته شدن مایعات و غذا برروی آنها ، عدم رفع کامل رطوبت بعد از شستن آنها و… داشته باشد دفع عوامل تولیدکننده  بو در فرش و تشک مهم است اما مهم تر از آنها استفاده از روشی درست برای از بین بردن بوی فرش و تشک است.

 

 بوی بد فرش و تشک را چطور از بین ببریم؟

 

پاسخ به سوال بوی بد فرش و تشک را چطور از بین ببریم؟ بسیار مهم است چون اگر با بی توجهی از کنار بوی بد تولید شده در فرش و تشک رد شوید به مرور زمان هم به سلامتی فرش و تشک و هم به سلامتی خودتان آسیب وارد می شود روش از بین بردن بو در فرش و تشک تقریبا شبیه به هم است و تنها تفاوت آنها میزان استفاده از مواد و زمان ماندگاری مواد است البته میزان بوی تولیدی در تشک با توجه به کارایی کم آن به نسبت فرش در منزل کمتر است.

 

 

از تخفیفات ویژه خدمات نظافت خدمت از ما باخبرید؟به جمع دارندگان کدتخفیف بپیوندید تا از خدمات با تخفیفات لذت ببرید?  

 

 

 

 اقدامات لازم برای رفع بوی بد فرش و تشک ناشی از ریخته شدن مایعات

 

1- جذب رطوبت : یک روزنامه و یا حوله روی فرش بیندازید و با دست محکم فشار دهید و تا زمانی که رطوبت روی فرش به طور کامل جذب روزنامه یا حوله نشده این کار را تکرار کنید.

2-پاک کردن رد مایعات از روی فرش و تشک  : اگر مایعاتی مانند شیر یا آبمیوه و… که دارای ذرات تشکیل دهنده ای هستند که می توانند بر بو دار شدن فرش و تشک بیفزایند برای پاک کردن این مایعات از روی فرش ، یک دستمال را به مقداری محلول جوش شیرین و شامپو فرش آغشته کنید سپس روی محل بکشید تا بطور کامل رد لکه روی آن پاک شوند برای بهتر پاک شدن لکه شیر می توانید از سرکه هم استفاده کنید.

3- خشک کردن  : با استفاده از پنکه یا سیستم گرمایشی سطح فرش و تشک را بطور کامل خشک کنید.

4- رفع بوی نامطبوع : برای رفع بوی نامطبوع از روی فرش  از جوش شیرین استفاده کنید برای این کار مقداری جوش شیرین را روی فرش و تشک بپاشید و بعد از 24ساعت ابتدا با جارو دستی و سپس با جارو برقی سطح تشک و فرش را بطور کامل پاک کنید.

 

دستگاه بخار را همیشه به عنوان آخرین گزینه برای تمیز کردن فرش و در صورت عدم تمیزی فرش با روش های دیگر در  نظر بگیرید چون بخار داغ ممکن است به تار و پود فرش و سطح تشک آسیب وارد کند.

 

 اقدامات لازم برای رفع بوی بد فرش و تشک ناشی از ریخته شدن غذا و مواد چربی

 

1- پاک کردن مواد غذایی از روی فرش : با استفاده از یک دستمال موادغذایی تر و با استفاده از جاروبرقی مواد غذایی خشک را از روی سطح فرش پاک کنید.

 

2- پاک کردن رد چربی یا مایعات غذایی : برای پاک کردن رد چربی یا مایعات غذایی از روی فرش می توانید از یک دستمال آغشته به محلول جوش شیرین و شامپو فرش استفاده کنید و برای پاک کردن رد چربی از روی تشک آب و جوش شیرین و نمک را ترکیب کنید و یک خمیر تشکیل دهید خمیر را روی لکه بگذارید و بعد از چند ساعت ، با یک دستمال تمیز خمیر را پاک کنید.

اگر لکه ها مقاومت زیادی در برابر تمیز شدن داشتند و با روش های بالا پاک نشدند می توانید از دستگاه بخار استفاده کنید.

 

3- خشک کردن : با استفاده از پنکه یا سیستم گرمایشی سطح فرش و تشک را بطور کامل خشک کنید.

 

4-برای رفع بوی نامطبوع: برای اینکار می توانید از جوش شیرین و یک روغن ضروری خوش بو مانند اسطو خودوس استفاده کنید برای اینکار مقداری جوش شیرین را داخل یک ظرف ریخته سپس 15تا 20 قطره از روغن را به آن اضافه کنید و مخوط را خوب هم بزنید و سپس آن را روی فرش یا تشک ریخته و بعد از 24 ساعت با جارو برقی ، مخلوط جوش شیرین و روغن را از روی آنها پاک کنید.

 

 

نکته قابل توجه این است که روغن های ضروری دارای خاصیت فراریت هستند به همین دلیل بعد از پاشیدن شدن روی تشک و فرش لکه ای از خود برجای نمی گذارند.

 

 بوی بد فرش بعد از شستن

 

مشکل اساسی که بعد از شستن فرش باعث تولید بوی نامطبوع می شود عدم دفع کامل رطوبت از فرش یا  به عبارتی خشک نشدن کامل فرش است با شستن فرش ها آب به طور کامل در تارو پودهای آن نفوذ می کند و خشک شدن کامل تمام این تارو پود ها نیاز به زمان و مکان مناسب جهت خشک شدن دارد.

 

بوی بد فرش و تشک را چطور از بین ببریم؟

 

 برای رفع بوی بد فرش بعد از شستن چه کنیم؟

 

شاید برای شما پیش آمده که فرشی را شستید و یا برای شستن آن رابه قالیشویی سپردید و بعد از تحویل فرش و پهن کردن آن بوی نامطبوعی از فرش تولید شده که تحمل آن برایتان سخت بوده  است و مجبور به شستن مجدد آن شده اید اما پس از شستن و خشک شدن مجدد بازهم نتیجه ای برای رفع بوی بد حاصل نشده است و همیشه به دنبال راهی برای رفع این بو بوده اید تنها با چند اقدام ساده میتوانید برای همیشه از بوی آن خلاص شوید.

 

 قدم اول: فرش را به مدت چند ساعت در معرض کامل آفتاب قراردهید تا خوب خوب خشک شود.

 قدم دوم : فرش را دور تر از پنجره پهن کنید و پنجره را باز کنید تا در طول اقدامات ، بوی فرش اذیتتان نکند.

 قدم سوم: جوش شیرین را به طور سخاوتمندانه در سراسر فرش بپاشید و به مدت 24 ساعت از راه رفتن و نشستن روی فرش خودداری کنید.

 قدم چهارم : ابتدا با جارو دستی و سپس با جارو برقی جوش شیرین را به طور کامل از روی فرش پاک کنید.

 

 

برای اینکه خاطره ی بد بوی فرش بعد از شستشو برایتان تکرار نشود از یک خدمات نظافتی معتبر مانند خدمت از ما استفاده کنید تا زحمت نظافت و رفع بوی بد فرش برایتان به صفر برسد.

 

سخن پایانی 

 

امیدواریم از مطالعه مطالب این مقاله لذت کافی و لازم را برده باشید و راهکار و اقدامات ما بستر کافی  را برای پاسخ شما به سوال شما در این خصوص که بوی بد فرش و تشک را چطور از بین ببریم؟ فراهم کرده باشد.

[ مطلب پیشنهادی : خدمات قالیشویی را به متخصصش بسپارید ]

 

خدمت از ما

چگونه میتوانیم بوی بد فرش و تشک را از بین ببریم؟
5 امتیاز از 5 رای

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×خدمت از ما
با اپلیکیشن راحت تره!
دریافت اپلیکیشن
×

برای دریافت لینک دانلود اپلیکیشن، شماره خودتون رو وارد کنید