ترفندهای نظافت منزل در بارداری

ترفندهای نظافت منزل در بارداری

ارائه تمامی خدمات نظافت منزل فقط در تهران ، شیراز   02162829000 ☎ 02122880704 

ارائه تمامی خدمات نظافت منزل در تهران و شیراز

 

نظافت منزل همواره از اهمیت بالایی دربین خانم ها برخوردار است تا حدی این امر مهم و حیاتی است برای خانم ها که گاهی ساعت ها وقت خود را صرف نظافت منزل می کنند بدون آنکه حتی متوجه گذر زمان و اتفاقات اطراف خود باشند همانقدر که دیدن صحنه تمیزی خانه بعد از نظافت برای خانم ها لذت بخش است به همان اندازه بهم ریختگی و کثیفی خانه برای آنها ناراحت کننده است.

بخشی از سختی دوران بارداری برای خانم ها عدم انجام فعالیت های قبل بارداری برای نظافت و تمیزی منزل است و همواره به دنبال ترفندهای نظافت منزل در بارداری هستند با توجه به اهمیت نظافت ماهم بر آن شدیم که مقاله ای تحت عنوان ترفندهای نظافت منزل در بارداری بنویسیم تا شما خانم های باردار عزیز به راحتی بتوانید به تمیزی منزل خود بپردازید.

 

ترفندهای نظافت منزل در بارداری

 

اهمیت نظافت منزل در بارداری

 

نظافت منزل نه تنها باعث زیبایی ظاهر منزل می شود بلکه در سلامتی اهل منزل هم تاثیر گذار است.دوران بارداری یکی از حساس ترین دوران برای خانم هاست و هر تحرک و فعالیت بدنی مناسب برای آنها مفید است نظافت منزل هم خود یکی از آن فعالیت های مناسب و مفید می تواند باشد البته به شرط آنکه با روش درست انجام شود و تنها کارهایی که نیاز به صرف وقت و انرژی زیادی ندارند را انجام دهند.

 

چه کارهایی را نباید در دوران بارداری در نظافت منزل انجام داد؟

 

 جابه به جایی و بلندکردن اجسام سنگین

 استفاده از مواد شوینده ی قوی و اسیدی

 بالا رفتن از نردبان و چهار پایه برای تمیزی اجسام که دسترسی سخت تری دارند

 ایستادن طولانی مدت برای شستن ظرف ها و پختن غذا

 خم شدن برای جاروزدن و تمیز کردن زمین

 

اینها تنها چند نمونه از کارهای نظافت منزل بود که خانم های باردار نباید انجام دهند در مجموعه هرکار که نیاز به خم شدن و ایستادن طولانی و باعث  واردشدن  فشار به شکم و کمر شود نباید انجام شود.

 

 

خانم های باردار عزیز از تمیز کردن و نظافت کامل منزل در یک وعده خودداری کنید با انجام هر عمل برای نظافت کمی استراحت کنید و بعد به ادامه نظافت مشغول شوید

 

 

منظور از ترفندهای نظافت منزل در بارداری چیست؟

 

منظوز از ترفندهای نظافت منزل در بارداری یعنی ارائه راه حل و راهکارهایی مناسب بجای استفاده از روشها و مواد شیمیایی مضر برای نظافت منزل در دوران بارداری است البته این ترفندها تنها برای زنان باردار مفید نیستند بلکه کسانی که مواد شیمیایی حساسیت دارند هم ، میتواند مفید واقع شود.

 

 

ترفندهای نظافت منزل در بارداری

 

ترفندهای نظافت منزل در بارداری

 

 از بین بردن رنگ لباس های  سفید رنگ گرفته

 

شاید برای شماهم پیش آمده باشد که گاهی بعد از خارج کردن لباس از ماشین لباسشویی با صحنه ی وحشتناک رنگ گرفتن لباس سفیدتان مواجه شده باشید و برای سفیدی مجدد آن بخواهید از محلول های سفید کننده اسیدی و شیمیایی استفاده کنید اما یه دلیل بارداری انجام این کار را غیرممکن می دانید.

نگران نباشید!!! شما میتوانید با استفاده از یک محلول سفیدکننده خانگی تشکیل شده از مخلوط  جوش شیرین ،پودرلباسشویی و نمک و آب به راحتی این کار را انجام دهیدبرای اینکار به مدت نیم ساعت تا یک ساعت لباس هارا در این محلول بخیسانید و سپس بشویید.

 

 از بین بردن چربی سینک ظرفشویی

 

یکی از بهترین ترفندهای نظافت منزل در دوران بارداری برای از بین بردن چربی سینک ظرفشویی استفاده از محلول آب داغ و نمک و یا استفاده از مخلوط خمیری کرم تارتار و جوش شیرین است. تمیزی هفته ای یکی دوبار سینک با این محلولها برای از بین بردن چربی و بوی نامطبوع آن مفید است.

 

 تمیز کردن وسایل چوبی

 

اگر وسایل چوبی لکه گرفته و به فکر خریدن یک محلول شیمیایی برای برق انداختن به آن هستید دست نگه دارید!!! ما به شما یک محلول خانگی و مفید برای برای از بین بردن لکه و جلادهی به وسایل چوبیتان معرفی میکنیم.

مقداری کمی سس مایونر را برروی لکه بریزید و بعد از ده دقیقه با یک دستمال نم دار آن را پاک کنید اگر سس مایونز در دسترس ندارید می توانید از محلول سرکه ،آب گرم و صابون مایع استفاده کنید برای برق انداختن و جلادهی وسایل چوبی می توانید از یک پنبه آغشته به مخلوط دو روغن بزرک و عصاره صمغ استفاده کنید.

 

 

در هنگام استفاده از محلول سرکه ،آب گرم و صابون مایع برای تمیزی وسایل چوبی از ریختن مستقیم این محل برروی این سطوح خودداری کنید و تنها با یک دستمال آغشته به محلول محل لکه موردنظر را پاک کنید و بلافاصله با یک دستمال تمیز محل را خشک کنید.

 

 تمیزکردن ظروف شیشه ای جرم گرفته

 

برای تمیز کردن جرم ظروف شیشه ای مانند تنگ آب و… نیاز به استفاده از محلول های جرم گیر شیمیایی نیست و تنها می توانید با مقدار کمی سرکه و نمک این جرم ها را از بین ببرید

برای اینکار مقداری از محلول سرکه و نمک را در ظرف ریخته و بعد از چند ساعت با مایع ظرفشویی بشویید.

 

 از بین بردن جرم سنگ توالت

 

این روزها محلولهای قلیایی مانند جوهر نمک و جرم گیرهای شیمیایی زیادی برای از بین بردن جرم سنگ توالت در بازار وجود دارند اما همانطور که میدانید استفاده مدام  از این محلولهای شیمیایی برای خانم های باردار میتواند خطر ناک باشد

سرکه سفید می تواند جایگزین مناسبی برای این جرم گیرهای شیمیایی باشد برای این کار سرکه سفید را روی سنگ توالت ریخته و اجازه دهید سرکه کاملا در طول شب روی لکه ها را خیس کند سپس سیفون را بکشید و آن را بشویید.

 

اگرمایلید علاوه بر خدمات با کیفیت از تخفیفات ویژه خدمت از ما لذت ببرید پس به جمع دارندگان کد تخفیف بپیوندید?  

 

 

 پاک کردن مواد شمعی یا مداد آرایشی از روی دیوار

 

یکی از بهترین ترفندهای نظافت منزل در بارداری برای پاک کردن مواد شمعی یا مدادآرایشی از روی دیوار استفاده از روغن بچه یا شیر پاک کن است برای اینکار پنبه را به شیرپاک کن آغشته کنید و روی لکه بکشید تا تمیز شود.

 

 پاک کردن شیشه ها

 

در محلولهای شیمیایی که به عنوان پاک کننده شیشه در بازار ها موجود هستندبرای افزایش کارایی آنها از موادی در آنها استفاده میکنند که ممکن است بوی آن ریه ها را اذیت و گاهی تنفس را برای زنان باردار مشکل کند به همین دلیل استفاده از این محلولهای شیمیایی را برای تمیز کردن شیشه به خانم های باردار توصیه نمیکنیم.

یکی از ترفندهای نظافت منزل در بارداری برای پاک کردن شیشه ها استفاده از محلول خانگی متشکل از دو پیمانه آب ، نصف پیمانه الکل و یک قاشق چایخوری مایع ظرفشویی است این محلول را بروی شیشه ها و آینه اسپری کنید سپس با یک روزنامه به راحتی تمیز کنید.

 

 تمیز کردن اجاق گاز های صفحه ای

 

برای تمیز کردن سطح اجاق گازهای صفحه ای میتوانید از محلول خانگی به جای گاز پاک کن های شیمیایی استفاده کنید برای اینکار مقداری جوش شیرین و آب اکسیژنه را مخلوط کنید محلول حاصل را روی صفحه گاز بریزید و بعد از 3 دقیقه با یک برس، جرم ها را تمیزکنید و در آخر با یک دستمال تمیز، محلول را از روی صفحه پاک کنید.

 

 

خانم های باردار عزیز شما میتوانید با استفاده از این ترفندهای نظافت منزل در بارداری که بیان کردیم و باکمک یک محلول خانگی به راحتی به نظافت منزل خود برسید و برای انجام کارهایی که در نظافت منزل قدغن هستید میتوانید از تیم نظافت خدمت از ما استفاده کنید تا به نظافت کامل و دلخواه برسید.

 

 

کلام آخر

امیدواریم بهره کافی و لازم را از مطالب مقاله ترفندهای نظافت منزل در بارداری برده باشید و به راحتی بتوانید بدون نیاز به انجام کارهای سخت و محلولهای شیمیایی مضر نظافت منزل خودتان را انجام بدهید.

 

با خیال راحت استراحت کنید و نظافت منزل خود را به ما بسپارید

?02122880704?02162829000

 

خدمت از ما

ترفندهای نظافت منزل در بارداری
5 امتیاز از 4 رای

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×خدمت از ما
با اپلیکیشن راحت تره!
دریافت اپلیکیشن
×

برای دریافت لینک دانلود اپلیکیشن، شماره خودتون رو وارد کنید