چگونه ظرف سوخته را تمیز کنیم

چگونه ظرف سوخته را تمیز کنیم

ارائه تمامي خدمات نظافت منزل فقط در تهران، شيراز و کرج

02162829000

ارائه تمامي خدمات نظافت منزل در تهران، شيراز و کرج

چگونه ظروف سوخته را تمیز و براق کنیم؟

چگونه ظرف سوخته را تمیز کنیم ؟ اولین سوالی هست که در هنگام تمیز کردن و برق انداختن قابلمه و تابه های سوخته به دهن شما می رسد که کاری مشکل برای خانم های خانه دار است. و اینکه یادتان باشد هیچ وقت با قاشق به جان ظرف های سوخته نیفتید به خصوص برای تمیز کردن قابلمه چدن سوخته هرگز اینکار را نکنید پس اگر شما هم با این نظر موافق باشید که سخت ترین کار دنیا تمیز کردن ظروفی هست که سوخته و سیاه شده است . پس در این مقاله همراه ما باشید زیراکه میخواهیم درباره ی این موضوع چالش بر انگیز یعنی چگونه ظرف سوخته را تمیز کنیم بپردازیم .

 

 

چگونه ظرف سوخته را تمیز کنیم

 


مطالب مرتبط: نظافت اصولی آشپزخانه


 

راهکارهای چگونه ظرف سوخته را تمیز کنیم ؟ چیست ؟

چگونه ظرف سوخته را تمیز کنیم ؟ از جمله مشکلاتی است که گریبان گیر هر خانم خانه داری می شود ما سعی کردیم برای پاسخ به این مشکل ساده ترین راهکار ها که موثرترین نتیجه را دارد برایتان ارائه دهیم که این راهکار های چگونه ظرف سوخته را تمیز کنیم ؟ شامل تميز كردن قابلمه چدن سوخته ، پاك كردن قابلمه سوخته روحی ، تميز كردن قابلمه سرامیکی ، تميز كردن پشت قابلمه گرانیتی ، شستن ظرف مسی سوخته ،نحوه تميز كردن قابلمه سوخته روحی می باشد.

 

با استفاده از جوش شیرین چگونه ظرف سوخته را تمیز کنیم ؟

اولین راهکار چگونه ظرف سوخته را تمیز کنیم ؟ استفاده از جوش شیرین برای ظروفی که میزان سوختگی ظرف زیاد باشد به صورت زیر است:

 • مقدار زیادی جوش شرین را ته ظرف بریزید و مقدار کمی آب به آن اضافه کنید به صورتی که فقط جوش شیرین خیس شود ومایعی خمیری مانند به دست آید سپس بگذارید چند ساعت داخل ظرف بماند .
 • بعد از گذشت چند ساعت به راحتی مواد چسبیده در ته ظرف جدا می شود ، و شما به راحتی می توانید ظرفتان را تمیز کنید و از ظرف های براق و تمیز خود لذت ببرید .

 


جهت دریافت کد تخفیف ویژه خدمت از ما ایمیلتان را ارسال کنید   ?


 

با استفاده از سرکه چگونه ظرف سوخته را تمیز کنیم ؟

دومین راهکار چگونه ظرف سوخته را تمیز کنیم ؟ با استفاده از سرکه است که به صورت زیر عمل می کنیم:

 • شما می توانید ظرف را تا ناحیه سوخته شده و قسمتی که لک دارد را با آب پر کنید ، سپس یک فنجان سرکه به آن اضافه کنید و روی حرارت قرار دهید تا به مدت ده دقیقه بجوشد .
 • بعد از گذشت زمان ده دقیقه به راحتی ظرفتان را بشویید و تمام سیاهی های جا مانده در ته ظرف را به راحتی هر چه تمام تر پاک کنید و معجزه ی سرکه را ببینید .

 

با استفاده از محلول سرکه و جوش شیرین چگونه ظرف سوخته را تمیز کنیم ؟

سومین راهکار چگونه ظرف سوخته را تمیز کنیم ؟ استفاده از محلول سرکه و جوش شیرین برای زمانی است که میزان سوختگی ته ظرف خیلی زیاد باشد و راهکارهای اول و دوم که در بالا به آنها اشاره شد برای شما کارساز نیست برای استفاده از آن به صورت زیر عمل کنید:

 • ابتدا یک فنجان سرکه سفید را به ته ظرف بریزید و با قاشق به آرامی هم بزنید .
 • حالا قابلمه را روی شعله ی متوسط اجاق گاز قرار دهید کم کم حرارت زیر قابلمه را زیاد کنید و همزمان هم بزنید و تا زمانی که سرکه موجود در قابلمه به جوش آید .
 • حالا اجاق گاز را خاموش کرده و قابلمه را به جای خنک منتقل کنید
 • سپس دو قاشق جوش شیرین به سرکه ی داخل ظرف اظافه کنید . بگذارید حدود نیم ساعت جوش شیرین داخل ظرف باقی بماند .
 • این کار باعث نفوذ جوش شیرین به ته ظرف می شود و همزمان ظرف را خنک می کند . بعد از گذشت نیم ساعت حالا با استفاده از اسکاج می توانید ته قابلمه ی خود را تمیز کنید .

 

با نمک و سیب زمینی چگونه ظرف سوخته را تمیز کنیم؟

این روش چگونه ظرف سوخته را تمیز کنیم ؟ برای سوختگی های کم به کار می رود که به صورت زیر عمل می کنیم:

 • کف تابه یا قایلمه سوخته خود کمی نمک بریزید.
 • سپس با یک سیب زمینی خام روی آن بکشید.
 • بعد آن را با آب بشویید و با دستمال خشک کنید.
 • سپس مقداری روغن را با دستمال کاغذی ته قابلمه بکشید.
 • و در آخر قابلمه را روی اجاق گاز با حرارت کم به مدت ۳۰ دقیقه  قرار دهید و اجازه دهید روغن در ظرف غوطه ور شده و در آن رسوخ کند. بعد آن را از روی اجاق برداشته و کاملا تمیز کنید.

چگونه ظرف سوخته را تمیز کنیم

 

نکته  طلایی چگونه ظرف سوخته را تمیز کنیم ؟ 

در هنگام  انجام راهکارهای چگونه ظرف سوخته را تمیز کنیم ؟ در اضافه کردن جوش شیرین به سرکه  دقت زیادی کنید چرا که گاز زیادی تولید می کند و در ظرفهایی که حجم کمتری به خود می گیرند ممکن است از ظرف سر ریز شود. که برای جلوگیری از چنین مشکلی مقداری از سرکه ی درون ظرف را قبل از اضافه کردن جوش شیرین خالی کنید .

 

کلام آخر چگونه ظرف سوخته را تمیز کنیم ؟

“خدمت از ما” آماده ارائه خدمات به شما همشهریان عزیز می باشد . اگر تجربه دیگری در رابطه با موضوع چگونه ظرف سوخته را تمیز کنیم دارید  ما مشتاقانه پذیرای شما کدبانو های ایران زمین می باشیم . شما می توانید در بخش کامنت گذاری نظر و یا تجربه خود را با ما درمیان بگذارید.

 

عناوینی که با سرچ چگونه ظرف سوخته را تمیز کنیم ؟ در صفحه وب خواید دید عبارت است از:

چگونه ظرف سوخته را تمیز کنیم  ، تميز كردن قابلمه چدن سوخته ، نحوه تميز كردن قابلمه سوخته روحی ، تميز كردن قابلمه روحي ، پاك كردن قابلمه سوخته روحی ، چگونه ظرف سوخته را تمیز کنیم ، تميز كردن قابلمه سرامیکی ، از بین بردن سوختگی قابلمه روحی ، تميز كردن پشت قابلمه گرانیتی ، شستن ظرف مسی سوخته ، چگونه ظرف سوخته را تمیز کنیم ، تميز كردن قابلمه چدن سوخته ، چگونه ظرف سوخته را تمیز کنیم ، نحوه تميز كردن قابلمه سوخته روحی ، تميز كردن قابلمه روحي ، پاك كردن قابلمه سوخته روحی ، چگونه ظرف سوخته را تمیز کنیم ، تميز كردن قابلمه سرامیکی ، از بین بردن سوختگی قابلمه روحی ، تميز كردن پشت قابلمه گرانیتی ،شستن ظرف مسی سوخته

خدمت از ما

 

چگونه ظرف سوخته را تمیز کنیم
5 امتیاز از 2 رای

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×خدمت از ما
با اپلیکیشن راحت تره!
دریافت اپلیکیشن
×

برای دریافت لینک دانلود اپلیکیشن، شماره خودتون رو وارد کنید