چگونه متوجه نشتی لوله های آب شویم ؟

چگونه متوجه نشتی لوله های آب شویم ؟

ارائه خدمات تاسیساتی در تهران ، شیراز اصفهان،قزوین و تبریز !  02162829000 ☎ 02122880704 

دریافت خدمات تاسیساتی در تهران،شیراز،اصفهان،قزوین و تبریز

 

چگونه متوجه نشتی لوله های آب خانه شویم ؟ چگونه جلوی نشتی آب را بگیریم ؟ برای تشخیص نشتی لوله آب باید چکار کرد ؟ موثرترین روش برای نشتیابی لوله های آب چیست؟ چه شرکت هایی از دستگاه نشت یاب الکترونیکی استفاده می کنند؟

اگر سوالاتی که در بالا ذکر شد سوال شما هم نیز است پس تا اخر این پست همراه ما باشید تا پاسخی شفاف بگیرید.

چگونه متوجه نشتی لوله های آب شویم ؟

 

نشتی آب معضل همیشگی ساختمان ها

ممکن است شما نیز در منزل خود با مشکل نشتی لوله های آب خانه مواجه شوید. همان گونه که می دانید بدترین عاملی که می تواند بافت خانه را تخریب نماید، آب است.

اگر یکی از لوله هایی که در داخل دیوار ساختمان رد شده است دچار ترکیدگی شده و نشتی پیدا کند، آب به مرور زمان در بین مصالح دیوار پخش شده و تمام مغز دیوار خیس می شود.

 

چه زمانی کار از کار گذشته و باید به فکر یک نشتیاب افتاد ؟

 اما شما زمانی متوجه نشتی لوله های آب خانه خواهید شد که لکه ای بر روی دیوار دیده شود. در این زمان کار از کار گذشته و به این معناست که دیوار از رطوبت اشباع شده است که به صورت لکه ای بروز کرده است.

اگر برای رفع و تشخیص نشتی لوله های آب به دنبال یک نشت یاب مجرب هستید روی خدمت از ما حساب کنید .

 

[ مطلب مرتبط: تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه ]

 

دلایل نشتی لوله های آب خانه :

وقتی که لوله های خانه ترکیده و رطوبت نشت می کند، مصالح ساختمانی سست شده و هر لحظه ممکن است فرو بریزد. در نتیجه زندگی در چنین مکانی واقعا امنیت کافی را نخواهد داشت. به همین دلیل است که در ابتدا لازم است بدانیم که نشتی لوله های آب خانه به چه دلایلی رخ می دهد تا از بروز آن جلوگیری کنیم. این عوامل عبارتند از:

 

اولین عامل نشتی لوله های آب : خوردگی لوله های فلزی

مهمترین عامل نشتی لوله های آب ، خوردگی لوله های فلزی است. در صورتی که خاک اطراف لوله های خانه آهکی و مرطوب باشد، به مرور زمان منجر به خوردگی لوله ها و نشتی لوله های آب خانه خواهد شد. لذا در زمان ساخت و ساز باید به نوع مواد به کار رفته توجه داشت.

 


دومین عامل نشتی آب : ایجاد واکنش شیمیایی لوله ها فلزی کنار هم

در صورتی که لوله های فلزی دقیقا در کنار هم قرار گرفته باشند، به دلیل واکنش شیمیایی که بین آن ها رخ می دهد، خوردگی لوله رخ داده و باز هم منجر به نشتی لوله های آب خانه خواهد شد. در این زمان است که به اهمیت نقشه کشی لوله ها و تاسیسات خانه پی می برید. این کار باید به صورت دقیق و اصولی انجام شود تا هم محل عبور لوله ها با وسایل گرمایشی قرابت نداشته و هم این که چند لوله فلزی در کنار هم قرار نگیرند.

 


سومین عامل نشتی آب : ایجاد فشار به لوله های آب

اگر لوله کش در زمان بستن اتصالات، فشار زیادی به لوله ها وارد نماید، به اصطلاح محل بستن واشرها بریده شده و در مدت کوتاهی نشتی لوله های آب خانه بروز می کند. لذا لوله کش باید حد اعتدال را رعایت نموده و ایمنی را به حد استاندارد در نظر گیرد.

 


چهارمین دلیل نشتی آب :انقباض و انبساط لوله های فلزی

یکی از مهمترین عیوب استفاده از لوله های فلزی در تاسیسات ساختمان، انبساط و انقباض آن هاست. اگر لوله های ساختمان از کنار وسایل گرمایشی خانه رد شوند، لوله ها مدام تغییر حجم داده و به شدت مستعد ترکیدگی و نشتی خواهند شد. در چنین موارد شما در مدت کوتاهی باید به فکر رفع نشتی لوله های آب خانه باشید.

 


پنجمین دلیل نشتی لوله های آب : تغییر فشار آب در لوله ها

عامل دیگری که در نشتی لوله های آب خانه تاثیر دارد، تغییر فشار آب در لوله هاست. زمانی که آب با فشار زیاد وارد لوله های آب خانه شود، به جداره لوله آسیب وارد شده و به مرور زمان منجر به خوردگی آن ها می شود.

 


ششمین دلیل نشتی آب : جنس نامناسب لوله ها

البته جنس نامناسب لوله ها نیز می تواند در بروز نشتی لوله های آب خانه بسیار موثر باشد. به هر حال زمانی که از مواد بی کیفیت برای تولید لوله استفاده شود به این معناست که ماندگاری کوتاهی داشته و عمر مفید آن ها کم است. به مرور زمان در اثر رسوبات، رطوبت و… خورده شده و نشتی لوله های آب خانه اتفاق می افتد.

 

چگونه متوجه نشتی لوله های آب شویم ؟

اما همان گونه که بیان کردیم شما زمانی متوجه نشتی لوله های آب خانه خواهید شد که لکه های آب بر روی دیوار و یا سقف خانه نمایان شوند. رد این صورت در اولین قم باید به فکر یافتن نشتی باشد تا از گسترش مشکل جلوگیری شود. برای این منظور چند راهکار ار پیشنهاد می کنیم:

بررسی عدد کنتور آب

مهمترین روشی که می تواند با دقت بالا به شما کمک کند این است که به سراغ خواند عدد کنتور آب بروید. برای این تست باید به صورت زیر عمل کنید:

khedmatazma   ابتدا تمامی راه های مصرفی آب همانند شیر، کولر، وسایل گرمایشی و… را بسته و مطمئن شوید که در داخل خانه هیچ آبی مصرف نمی شود. در این زمان عدد کنتور را یادداشت کنید.

khedmatazma   حال 15 دقیقه صبر کنید. در این فاصله هیچ آبی نباید مورد استفاده قرار گیرد. بعد از این زمان مجددا عدد کنتور را قرائت نمایید. در صورتی که تغییر کرد بود به این معناست که نشتی لوله های آب خانه اتفاق افتاده است.

شما با این کار متوجه خواهید شد که در بخشی از خانه نشتی وجود داشته و باید به منظور رفع نشتی لوله های آب خانه به دنبال محل این مشکل باشد.

چگونه متوجه نشتی لوله های آب شویم ؟

 

استفاده از دستگاه های نشت یاب

خوشبختانه تکنولوژی در این زمینه نیز کمک کرده و با تولید دستگاه های نشت یاب کمک می کند تا بدون نیاز به تخریب دیوارها، بتواند محل دقیق نشتی لوله های آب خانه را بیابید. این دستگاه ها بسیار حساس هستند به گونه که حتی می تواند از روی ضخامت زیاد مصالح ساختمانی، ریزترین امواج مربوط به ترکیدگی لوله ها و نشتی آب را تشخیص دهد در نتیجه به شما کمک می کند تا دقیقا بدانید عیب از کجا نشات گرفته است.

 

دقت داشته باشید که تمام شرکت های از دستگاه نشت یاب استفاده نمی کنند . ولی این مژده را به شما بدهیم که برای تشخیص فوری ترکیدگی از دستگاه نشتیابی بهره میگیریم.

 

با ارسال ایمیلتان زودتر از بقیه از کدهای تخفیف خدمات ساختمانی با خبر شوید?

 


بررسی تغییر رنگ دیوارها

البته شما می توانید از روی تغییر رنگ دیوارها هم متوجه شوید که بخشی از خانه با مشکل نشتی لوله های آب خانه مواجه شده است. زرد شدن رنگ دیوار به خصوص بر روی دیوارهایی که گچی هستند می توانند شاهد خوبی بر این ماجرا باشند.

 

اهمیت یافتن نشتی لوله های آب خانه:

در صورتی که بخشی از از خانه دچار نشتی لوله های آب خانه شده باشد اگر سریعا این مشکل شناسایی نشده و رفع نگردد، عوارض زیر را به دنبال خواهد داشت:

  • khedmatazma   گسترش رطوبت به سایر قسمت ها و در نتیجه سست شدن متریال ساختمانی
  • khedmatazma   شیوع بیماری ها و میکروب ها در بافت مرطوب که باعث ایجاد آلرژی در محیط به ویژه برای کودکان خواهد شد.
  • khedmatazma   کاهش ایمنی ساختمان به دلیل احتمال ریزش
  • khedmatazma   احتمال نشت رطوبت به ساختمان های کناری و در نتیجه خسارت به آن ها

 

جهت درخواست سرویسکار برای تشخیص ترکیدگی لوله آب با شماره های زیر تماس بگیرید.

02162829000 ☎ 02122880704 

 

شرکت خدمات فنی و نظافتی خدمت از ما

چگونه متوجه نشتی لوله های آب شویم ؟
5 امتیاز از 2 رای

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×خدمت از ما
با اپلیکیشن راحت تره!
دریافت اپلیکیشن
×

برای دریافت لینک دانلود اپلیکیشن، شماره خودتون رو وارد کنید