این مواد شوینده ها را با هم ترکیب نکنید!

این مواد شوینده ها را با هم ترکیب نکنید!

ارائه تمامی خدمات نظافت منزل فقط در تهران ، شیراز   02162829000 ☎ 02122880704 

ارائه تمامی خدمات نظافت منزل در تهران و شیراز

 

همانطور که می دانید یکی از لوازم مورد نیاز برای نظافت ، مواد شوینده ها هستند که هر کدام دارای ویژگی و کاربرد برای نظافت بخش های مختلفی هستند . ولی ممکن است ما در حین انجام نظافت از مواد شوینده نامناسب استفاده کنیم و یا آنها را با هم ترکیب کنیم.

به همین دلیل در این پست میخواهیم از مضرات استفاده هم زمان از مواد شوینده و مخلوط کردن آن ها با هم اطلاعاتی کسب کنیم .و به این پرسش مهم  یعنی خطرات ترکیب کردن مواد شوینده  بپردازیم.

مخلوط کردن مواد شوینده چه خطراتی دارد ؟

 

چرا باید برای نظافت هر بخش از مواد شوینده ای مخصوصی استفاده نمود؟

هر یک از مواد شوینده دارای ترکیبات شیمیایی خاصی است که مخصوص تمیز کردن اشیا خاص و در مکان خاص میباشد.شما میتوانید برای نظافت منزل از هر مواد شوینده مختلفی استفاده کنید فقط باید به چند نکته مهم توجه کنید.پس مارا تا انتهای مطلب همراهی کنید.

تا زمانیکه شما مواد شوینده را با هم ترکیب نکنید میتوانید از مواد شوینده مختلف استفاده کنید.اما باید بدانید کدام مواد شوینده را نباید هرگز با هم ترکیب کنید چرا که ممکن است برایتان خطرات جبران نا پذیر را بهمراه داشته باشد.

 

مخلوط کردن مواد شوینده چه خطراتی دارد؟

check  هرگز سرکه و سفیدکننده را با هم ترکیب نکنید

هرگز یک ماده اسیدی مانند سرکه را با سفید کننده ها ترکیب نکنید به دلیل اینکه بعد از یک سری فرایند شیمیایی گاز کلورین تولید میکنند.ترکیب این گاز با آب، اسید هیپوکلروس می‌سازد. پخش شدن گاز کلورین حتی به مقدار کم هم میتواند آسیب‌هایی از جمله خارش چشم و بینی، مشکلات تنفسی و مشکلات ریوی ایجاد کند.

 

در سطح بالاتر ممکن است منجر به سوختگی پوست، عفونت و مشکلات شدیدتری شود. حتی برخی کارشناسان معتقدند این گاز می‌تواند منجر به مرگ فرد شود.

 

 check  الکل و مایع سفیدکننده را با هم ترکیب نکنید

ترکیب این دو ماده شیمیایی، تولید کلروفرم و اسید هیدروکلریک می کند.کلروفرم و اسید هیدروکلریک می توانند موجب آسیب به سیستم عصبی، ریه، کلیه، کبد، چشم ها و پوست شوند.ضمنا مقادیر زیاد کلروفرم می تواند موجب سرگیجه، تهوع، از دست دادن هوشیاری و حتی مرگ شود.

check هرگز آمونیاک و سفیدکننده را با هم ترکیب نکنید

این ترکیب برای سلامت شما بسیار خطرناک است. آمونیاک در بسیاری از مواد شوینده یافت میشود.ترکیب این دو ماده، موجب تولید گازهای سمی(بخار کلورامین) میشود.که آسیب های شدیدی برای دستگاه تنفسی به همراه خواهد داشت.همچنین ترکیب مقادیر زیاد این دو با یکدیگر، می تواند موجب انفجار بسیار خطرناکی شود برخی موادی که در ترکیبات خود آمونیاک دارند شامل شیشه شوی می‌باشد.

check از ترکیب چند چاه بازکن به طور همزمان استفاده نکنید

در صورتیکه که چاه توالت منزل یا شرکت شما گرفته بود و تصمیم به باز کردن آن داشتید هرگز از چند چاه باز کن استفاده نکنید و فکر نکنید ترکیب چند چاه بازکن موجب می‌شود گرفتگی چاه توالت سریع‌تر برطرف شود. شاید فکر کنید  همه آن‌ها قرار است یک کار را انجام دهد پس از یک ترکیب شیمیایی یکسان تشکیل شده‌اند، اما اصلا اینطور نیست. وجود کوچک‌ترین ماده شیمیایی در یک مایع چاه بازکن می‌تواند با ترکیب شدن با سایر مواد موجود در یک چاه بازکن دیگر، گازهای سمی تولید کند.

پس حتما دقت کنید فقط از یک چاه بازکن استفاده کنید.

 

علایم و نشانه های بروز مشکل و اسنتشاق گازهای سمی چیست؟

مخلوط کردن مواد شوینده چه خطراتی دارد؟با ورود بخارات و گازهای شیمیایی به دستگاه تنفسی، فرد با افت شدید سطح اکسیژن خون مواجه می شود و اگر به سرعت اکسیژن رسانی انجام نشود، پس از گذشت چهار دقیقه سلول های مغزی شروع به تخریب برگشت ناپذیر می کنند. از علائم افت سطح اکسیژن خون می توان به تنفس تند، استفراغ،سردرد احساس عطش برای دریافت هوا، گیجی و منگی، حالت تهاجمی و تغییر رنگ پوست به آبی  اشاره کرد.

 


با ارسال ایمیل به جمع دارندگان کد تخفیف نظافت منزل بپیوند ?  این کدتخفیف برای دم عید  به دردت میخوره 🙂


 

در صورت بروز هر مشکل راه حل و درمان چیست؟

بعد از مضرات و خطرات مواد شوینده حالا نوبت به درمان و بهتر بگوییم در صورتی که ما دچار مشکل های تنفسی یا پوستی  شدیم درمان و راه حل ما چیست؟در ابتدا بهتر است بگوییم در وهله اول بهتر است نکات ایمنی استفاده از مواده شوینده را رعایت کنیم تا دچار مشکل نشویم .

مخلوط کردن مواد شوینده چه خطراتی دارد ؟

 

  • در اولین قدم ابتدا راه های ورودی هوا را باز کنید. و بعد پشت مصدوم قرار بگیرید و او را به محیط باز ببرید هرگز مصدومان دچار مشکلات تنفسی را به صورت بر عکس نخوابانید، زیرا میزان فشار بر قفسه سینه او افزایش می یابد و باعث وخامت حالش می شود. مصدوم را پشت به یک تکیه گاه به حالت نیمه نشسته قرار دهید و سر او را کمی به عقب متمایل کنید تا مجرای تنفسی اش باز بماند.

 


  • بر اثر استنشاق بخارات شیمیایی مصدوم مضطرب است و سرعت تنفسش تند میشود. وی را تشویق کنید تا از تنفس کوتاه بپرهیزد و تا حد امکان نفس عمیق بکشد و طی هر تنفس، چند ثانیه ای اکسیژن را درون ریه هایش نگه دارد.برای در امان ماندن از مشکلات تنفسی بخصوص در روزهای منتهی به عید که میزان مصرف مواد شیمیایی شوینده زیاد است، از پاک کننده ها و شوینده های قوی استفاده نکنید.

 

  

02162829000 ☎ 02122880704

 

این مواد شوینده ها را با هم ترکیب نکنید!
5 امتیاز از 2 رای

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×خدمت از ما
با اپلیکیشن راحت تره!
دریافت اپلیکیشن
×

برای دریافت لینک دانلود اپلیکیشن، شماره خودتون رو وارد کنید