معرفی انواع توالت فرنگی و ویژگی های آن

معرفی انواع توالت فرنگی و ویژگی های آن

ارائه خدمات تاسیساتی در تهران ، شیراز ،کیش ،اصفهان،قزوین،قم ،مشهد، اهواز ،کرج و تبریز !  02162829000 ☎ 02122880704 

دریافت خدمات تاسیساتی در تهران،شیراز،کیش،اصفهان،قم،قزوین،اهواز،کرج و تبریز

 

در این مقاله به طور کامل به معرفی انواع توالت فرنگی و ویژگی های آن ها پرداخته ایم تا شما هنگام خرید توالت فرنگی با انواع توالت فرنگی سیار ، دیواری و ثابت ، توالت فرنگی سایز کوچک ، مدل ها  و  برند ها  آشنا باشید.

پس در این مقاله آموزشی که به معرفی انواع توالت فرنگی ها و ویژگی های آن ها  ، پرداخته شده است همراه ما باشید . همچنین اگر شما به دنبال سرویسکاری مجرب برای نصب توالت فرنگی هستید روی خدمت از ما حساب کنید.

 معرفی انواع توالت فرنگی و ویژگی های آن ها

 

چرا پزشکان استفاده از توالت فرنگی به جای توالت ایرانی توصیه می کنند؟

مهمترین مزیت استفاده از توالت فرنگی این است که به مفاصل و مهره های کمر شما فشار وارد نشده و در نتیجه سلامت اسکلت بدن بیشتر حفظ خواهد شد. خوشبختانه با توجه به اطلاع رسانی ها و  آموزش هایی که در این زمینه ارائه شده است، امروزه در هر خانه ای یک توالت فرنگی وجود داشته و سعی می شود که فرزندان را از همان ابتدای کودکی، به استفاده از این نوع توالت آموزش دهند.

 

معرفی انواع توالت فرنگی و ویژگی های آن ها

زمانی که قرار است برای خرید توالت فرنگی اقدام نمایید، شما با تنوعی از این سرویس بهداشتی مواجه می شوید که قدرت انتخاب  تنوع خرید را برای شما بیشتر خواهد کرد. شما باید براساس متراژ محل نصب توالت فرنگی ، میزان استفاده از آن و…. بهترین توالت را خریداری نمایید.

 

راهنمای خرید انواع توالت فرنگی :

از آنجایی که تنوع توالت فرنگی این امکان را فراهم می کند تا شما قدرت خرید زیادی داشته باشید، لذا باید ابتدا از تقسیم بندی انواع توالت فرنگی براساس فاکتورهای مختلف آگاهی داشته و سپس برحسب نیاز خود، تصمیم به خرید را نهایی نمایید:

khedmatazma   انواع توالت فرنگی برحسب اندازه

khedmatazma   انواع توالت فرنگی برحسب شکل ظاهری

khedmatazma   انواع توالت فرنگی از نظر دوام و استحکام

khedmatazma   انواع توالت فرنگی براساس روش تخلیه

khedmatazma   انواع توالت فرنگی از نظر نوع درب

khedmatazma   انواع توالت فرنگی برحسب محل نصب

khedmatazma   انواع توالت فرنگی برحسب برند

khedmatazma   انواع توالت فرنگی برحسب مدل

 


   انواع توالت فرنگی برحسب اندازه

 

همه انواع توالت فرنگی دارای یک اندازه استاندارد در محل نشیمن هستند. زیرا کوچک یا بزرگ بودن این دهانه، می تواند نشستن را سخت کرده و فرد نمی تواند خود را تمیز کند.

به طور مثال توالت فرنگی سایز کوچک یعنی  ارتفاع خود سنگ توالت، پهنای پایه آن و درب توالت فرنگی کوچک باشد. شما ابتدا باید اندازه محل نصب توالت را داشته باشید و بعد براساس ان، یک توالت فرنگی مناسب را انتخاب نمایید. متاسفانه دیده شده است که افراد توالت را نصب کرده و بعد متوجه می شوند که موقع باز و بسته کردن درب دست شویی، به سختی می توانند به محل وارد شوند.

 

انواع توالت فرنگی برحسب شکل ظاهری

مدل های مختلف توالت فرنگی برحسب شکل ظاهری، رنگ و… وجود دارد که انتخاب یکی از آن ها بیشتر سلیقه ای خواهد بود. اما بهتر است به سراغ رنگی بروید که دیر جرم گرفته و در صورتی که بخواهید آن را تمیز کنید، با مشکل کم رنگ شدن رنگ های بدنه مواجه نشوید. معمولا رنگ سفید در میان مردم، بیشتر پسندیده می شود.

از طرفی شکل توالت فرنگی هم اهمیت زیادی دارد. توالت های امروزی در عین حال که کارایی مناسبی دارند، فضای کمتری را اشغال کرده و شیک تر هستند.

 

 توجه داشته باشید که در خرید توالت فرنگی نباید تنها به شکل ظاهری توجه کرده و فریب آن را بخورید. چرا که همه توالت های فرنگی زیبا، کارایی ایده آل ندارند.

 

انواع توالت فرنگی از نظر دوام و استحکام

به هر حال قرار است شما برای سالیان طولانی از توالت فرنگی استفاده کنید. اگر کاسه آن از متریال بادوام تهیه نشده باشد، سریعا کارایی خود را از دست داده و زود خواهد شکست. اگر قرار است برای خرید توالت فرنگی هزینه نمایید، از همان ابتدا به دنبال بهترین جنس بروید. از طرفی استحکام توالت فرنگی برای نشستن بر روی آن، بسیار اهمیت دارد. کاسه آن باید توان تحمل وزن سنگین را داشته باشد. لذا سعی کنید که حتی المقدور از بهترین جنس توالت فرنگی انتخاب کنید.

 

انواع توالت فرنگی براساس روش تخلیه

نوع تخلیه توالت فرنگی هم در انتخاب شما باید نقش داشته باشد. زمانی که مواد وارد توالت فرنگی می شود، باید به بهترین شکل ممکن تخلیه شود به گونه که کمترین ماده ای در لوله ها باقی نماند. لذا سرعت و کیفیت تخلیه توالت فرنگی باید ملاک اصلی خرید توالت فرنگی باشد.

 در زمان خرید باید از فروشنده در این مورد سوال کرده و حتی اگر کمی هزینه بیشتری را صرف می کنید، اما مطمئن هستید که بعد از هر بار استفاده از توالت فرنگی، مواد به سرعت تخلیه شده و بو داخل فضا نمی ماند.

 

انواع توالت فرنگی از نظر نوع درب

برخی از انواع توالت های فرنگی، دارای دربی هستند که به صورت اتومات بسته می شود. زمانی که استفاده از آن تمام شد، با فشار دادن دکمه ای، به آرامی درب بسته می شود. اما در موارد دیگر، باز و بسته کردن درب توالت فرنگی به صورت دستی است. این که شما کدام نوع توالت فرنگی را انتخاب کنید، سلیقه ای بوده و بسته به بودجه ای که می خواهید در نظر بگیرید، متفاوت خواهد بود.

 معرفی انواع توالت فرنگی و ویژگی های آن ها

 

انواع توالت فرنگی برحسب محل نصب

توالت های فرنگی را می توان بر روی دیوار و یا بر روی زمین نصب نمود که به ترتیب به آن ها توالت فرنگی دیواری و زمینی گفته می شود. در انواع زمینی، اطمینان بیشتری وجود دارد زیرا شما مطمئن خواهید بود که هر وزنی را تحمل کرده و نگرانی از بابت افتادن ندارید. اما در انواع دیواری، باید توالت فرنگی را در ارتفاع معینی از زمین نصب کنید.

مخزن آب توالت فرنگی زمینی هم داخل دیوار و هم روی دیوار نصب می شود اما مخزن آب توالت فرنگی دیواری، داخل دیوار نصب خواهد شد. لازم است بدانید که توالت فرنگی دیواری، حجم و اندازه کوچک تری داشته و در نتیجه فضای کمتری را اشغال خواهد کرد.

 

انواع توالت فرنگی برحسب برند

شرکت های تولید کننده انواع توالت فرنگی متنوع بوده و این امکان برای شما فراهم شده است که از میان آن ها، به سراغ بهترین برند تولیدی بروید. یکی از عوامل تفاوت قیمت بین انواع توالت فرنگی همین تنوع در برند است. البته توجه داشته باشید که همیشه گران تر بودن یک برند، به معنی کیفیت بالای تولیدی نیست.

 زمانی که قصد دارید توالت فرنگی را از برند مورد نظر خود خریداری نمایید، ابتدا از کیفیت تولیدات آن ها مطمئن شده و سپس تصمیم خود را نهایی کنید.

 

انواع توالت فرنگی برحسب مدل

برای مثال توالت فرنگی دو تکه و یک تکه در بازار وجود دارد. در توالت فرنگی های یک تکه، مخزن و کاسه با هم ادغام شده و از هم جدا نیستند در نتیجه فضای کمتری اشغال می شود ولی در انواع دو تکه، شما مشاهده می کنید که مخزن، بر روی توالت فرنگی سوار شده و کاملا از کاسه توالت فرنگی جدا است. انتخاب شما باید برحسب فضای در دسترس باشد.

 

با ارسال ایمیلتان  از کدهای تخفیف سوپرایز کننده ما مطلع شوید ?

 


سخن آخر

توصیه می کنیم که قبل از خرید توالت فرنگی حتما با یک نصاب و سرویسکار باتجربه مشورت بگیرید و یا خرید توالت فرنگی و نصب را هر دو به نصاب بسپارید. پس بی گدار آب به هم نزنید.جهت درخواست سرویسکار برای نصب توالت فرنگی ، نصب سیفون و …  با شماره های زیر تماس بگیرید.

02162829000 ☎ 02122880704 

 

شرکت خدمات فنی و نظافتی خدمت از ما

معرفی انواع توالت فرنگی و ویژگی های آن
5 امتیاز از 1 رای

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×خدمت از ما
با اپلیکیشن راحت تره!
دریافت اپلیکیشن
×

برای دریافت لینک دانلود اپلیکیشن، شماره خودتون رو وارد کنید