نظافت منزل و محل کار چه تفاوتی دارد؟

نظافت منزل و محل کار چه تفاوتی دارد؟

ارائه تمامی خدمات نظافت منزل فقط در تهران ، شیراز   02162829000 ☎ 02122880704 

ارائه تمامی خدمات  نظافت منزل در تهران و شیراز

 

به دنبال استخدام نیروی خدماتی متخصص ، کاربلد و البته قابل اطمینان برای نظافت منزل و محل کار خود هستید؟  آیا با شرح وظایف نیروی خدماتی در ادارات آشنا هستید؟ نظافت منزل و محل کار چه تفاوتی دارد؟ چه عواملی بر قیمت خدمات نظافتی تاثیرگذار است؟ با ما همراه باشید تا در مطلب زیر به این سوالها پاسخ دهیم.

 

نظافت منزل و محل کار چه تفاوتی دارد؟

 

شرح وظایف نیروی خدماتی در ادارات

تمیز و مرتب بودن شرکت و همچنین طرز برخورد کارکنان با یکدیگر و مشتریان روی وجهه شرکت ، نگرش مشتری و همچنین روحیه ، سلامت و بازدهی کارمندان تاثیر مستقیم دارد. بنابراین شرح وظایف نیروی خدماتی در ادارات به دو بخش وظایف عمومی و مهارت های آداب معاشرت تقسیم میشود.

 

وظایف عمومی خدمتکار

بسته به نوع نیروی خدماتی ( مثل نظافتچی ، آبدارچی …) وظایف خدمتکار متفاوت است.

مانند تهیه و پذیرایی نوشیدنی ها یا خوراکی ها از مدیران ، کارکنان و مهمان ها ، نظافت شامل جارو کردن ، تی کشیدن ، تمیز کردن میز ، صندلی ، دیوارها ، تابلوها ، قاب ها ، دستگیره درب ها ، راهرو و راه پله ، شستشو و ضدعفونی کردن سرویس بهداشتی ، نظافت و خالی کردن به موقع سطل های زباله ، نظافت و نگهداری تجهیزات موجود مانند رایانه ها و وسایل سرمایشی گرمایشی، توجه شود که تمامی موارد بالا باید با رعایت اصول ایمنی و بهداشتی انجام شود.

 

 

نظافت اداره یا محل کار خود را به نیروهای متخصص خدمت از ما بسپارید تا به خوبی متوجه پاسخ سوال نظافت منزل و محل کار چه تفاوتی دارد؟ شوید

 

مهارت های آداب معاشرت نیروی خدماتی

 

از دیگر وظایف نیروی خدماتی در ادارات میتوان به تمیز و مرتب بودن پوشش ، نحوه صحبت کردن ، روش پذیرایی و حتی زبان بدن نیروی خدماتی اشاره کرد. به عنوان مثال زمانی که خدمتکار در حال پذیرایی از مهمان مدیرعامل شرکت است ، در واقع به نمایندگی از مدیرعامل از مهمان پذیرایی میکند ، پس باید در حد توان شخصیت شرکت را منتقل کند.

 

 

نظافت منزل و محل کار چه تفاوتی دارد؟


 

نظافت منزل و محل کار چه تفاوتی دارد؟

 

نظافت محل کار در برخی موارد با نظافت منزل متفاوت است به عنوان مثال سرویس های بهداشتی موجود در ادارات به علت استفاده افراد متعدد ، مکان های آلوده تری نسبت به سرویس های بهداشتی خانگی هستند ، پس نیاز است تا کارگر نظافت منزل زمان بیشتری را صرف تمیز کردنشان کند شاید عجیب به نظر برسد ولی تمیز و مرتب بودن سرویس بهداشتی شرکت شما در معرفی شرکت به مشتریان و مهمانان تاثیر دارد همچنین دستگیره درب های ورودی و اتاق ها نیز یکی از کثیف ترین مواردی هستند که باید با دقت بیشتری تمیز شوند.

برخلاف اتاق های خانه که کمتر مورد استفاده قرار میگیرند ، اتاق های اداره دائما در معرض آلودگی های مختلف قرار دارند و در بعضی موارد نیاز به نظافت روزانه دارند. همواره روی کار نیروی خدماتی در شرکت یا اداره نظارت داشته باشید تا در پایان کار نظافت ، هیچگونه شک و تردیدی وجود نداشته باشد.

شاید با خواندن این پاراگراف به پاسخ خودبرای سوال نظافت منزل و محل کار چه تفاوتی دارد؟ رسیده باشید اما تنها پاسخ این سوال کافی نیست در ادامه با ما باشیدتاشما را با خدمات نظافت منزل و محل کار آشنا کنیم بعد از مطالعه تمام مطالب قطعا پاسخ درست تری برای سوال نظافت منزل و محل کار چه تفاوتی دارد؟ خواهید داشت.

 

 

ایمیل خود را ثبت کنید تا اولین نفر با خبر شده از تخفیف های ما باشید  ?

 

خدمات نظافت منزل شامل چه مواردی است؟

 

اگر این روزها وقت یا حوصله گردگیری یا تمیز کردن را ندارید یا در نظافت منزل خود وسواس دارید و به دنبال استخدام خدمتکار منزل هستید ، ادامه این مطلب را بخوانید تا با وظایف خدمتکار منزل و قیمت خدمات نظافتی آشنا شده و انتظارات به جایی از خدمتکار منزل داشته باشید.

خدمات نظافت منزل شامل موارد مختلفی است که باید از طرف خدمتکار منزل رعایت شود مثل نظافت آشپزخانه ، شستشوی ظروف غذا ، شستشوی لباس ها ، اتو کردن لباس ها ، پرده ها ، دیوار و سقف ، تابلو و قاب ها ، تخت خواب ، شیشه و پنجره ها ، راه پله و حیاط

 

 

نظافت منزل و محل کار چه تفاوتی دارد؟

 

10 نکته مهم نظافت منزل و محل کار

 

 روش و ترتیب نظافت منزل و استفاده از مواد شوینده مناسب

 یکی از مهمترین وظایف خدمتکار منزل نظافت آشپزخانه است. شستشوی صحیح سینک ظرفشویی نظافت کابینت ها با توجه به جنسشان، نظافت گاز و هود  و نظافت کف آشپزخانه از این موارد است.

 برای نظافت حمام و سرویس بهداشتی باید از مواد شوینده مخصوص همراه با حفظ نکات سلامتی و ایمنی استفاده نمود.

 زمانبندی مناسب انجام کارهای مختلف هم از دیگر وظایف خدمتکار منزل است.

 نظم و انضباط و رفت و آمد به موقع نظافتچی

  برای انجام کارهای ظریف و حساس از نیروی خدماتی خانم استفاده کنید تا نظافت منزل با خیال راحتتر انجام شده و نتیجه کار مطلوبتر شود. مانند تمیز و مرتب کردن آشپزخانه و وسایل و ظروف آن و پخت و پز که تخصص خانم هاست.

 اگر در نظافت منزل و محل کار قصد انجام کارهای سنگین مانند جابجایی وسایل یا تغییر دکوراسیون را دارید بهتر است که از نیروی خدماتی آقا استفاده کنید.

در حد امکان وسایل ارزشمند و قیمتی مانند زیورالات ، مدارک و اسناد را در معرض دید قرار ندهید.

در صورت امکان خدمتکار را در محل کار تنها نگذارید و همیشه هنگام کار نیروی خدماتی یک نفر در محل حضور داشته باشد تا ابهام یا شبهه ای پیش نیاید. ( اگر از خدمتکار خانم در خانه استفاده میکنید حداقل یک خانم دیگر در حین کار در خانه حضور داشته باشد )

 اگر در خانه از حیوان خانگی نگهداری میکنید حتما قبل از درخواست نیروی خدماتی موضوع را به شرکت اطلاع دهید تا خدمتکار مناسب در اختیارتان قرار گیرد.

 

لینک مرتبط : راهنمای کامل نظافت منزل برای کارمندان 

 

هیچگاه برای ثبت درخواست های بعدی خود با خود نیروی نظافتی هماهنگی نکنید ، حتی اگر آن نیروی نظافتی سابقه خوبی در کار با شما یا شرکت داشته باشدو هنگام تماس با شرکت حتما پرسنل را از نوع خدمات و خانم و آقا بودن نیروی خدمتکار آگاه کنید.

 

قیمت خدمات نظافت منزل و محل کار چگونه محاسبه میشود؟

 

قیمت خدمات نظافتی معمولا به صورت ساعتی یا روزانه ( 4 یا 8 ساعته ) محاسبه میشود و حداقل از 4 ساعت شروع میشود عوامل مختلفی بر قیمت خدمات نظافت منزل و محل کار تاثیرگذار هستند مانند متراژ محل کار یا منزل ، تعداد اتاق خواب ها ، سرویس های بهداشتی و دیگر مواردی که باعث افزایش ساعت کار خدمتکار مثل شستشوی فرش و مبلمان و… میشوند. قبل از ثبت درخواست حتما بررسی کنید که تامین مواد شوینده و وسایل نظافت مانند جارو، دستکش و غیره را شما باید خریداری کنید یا به عهده شرکت است.

به دلیل هزینه بیشتر یک ساعت یا دو ساعت اضافه کار خدمتکار منزل ، حتما بررسی کنید که حدودا چند ساعت برای نظافت منزل و محل کار خود احتیاج دارید تا انتخاب بهتری داشته باشید. چون قیمت خدمات نظافتی دو شیفت به صرفه تر از قیمت دو تک شیفت است.

 

 

در مجموعه خدمت از ما تمامی موارد قیمت نظافت به صورت شفاف با مشتری در میان گذاشته میشود و بعد اقدام به اعزام یک تیم مجرب با تجهیزات با کیفیت می کند. 

 

ویژگی های شرکت خدماتی خدمت از ما چیست؟

 مجوز های لازم را در جهت انجام خدمات دارد

 دارای سابقه ی درخشانی است

 از یک تیم حرفه ای استفاده میکند و خدمات خود را تضمین می کند

 دارای تیم پشتیبانی قوی و پیگیر امور مشتریان باشد تا در صورت بروز هرگونه مشکل حین نظافت و یا بعد از آن پاسخگو و ارائه دهنده راه حل های مناسب شرایط باشد.

 

کلام آخر

امیدواریم توانسته باشیم که پاسخ مطمئنی به این سوال شما یعنی نظافت منزل و محل کار چه تفاوتی دارد؟ داده باشیم و شما را به خوبی از خدمات منزل و محل کار آشنا کرده باشیم و شما  بتوانید با سفارش  یک تیم خدماتی خوب مانند خدمت از ما از تمیزی محل کار و محل زندگی خود لذت ببرید.

 

 

با خدمت از ما تماس بگیرید و به جمع مشتریان وفادار ما بپیوندید

?02122880704?02162829000

 

خدمت از ما

نظافت منزل و محل کار چه تفاوتی دارد؟
5 امتیاز از 3 رای

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×خدمت از ما
با اپلیکیشن راحت تره!
دریافت اپلیکیشن
×

برای دریافت لینک دانلود اپلیکیشن، شماره خودتون رو وارد کنید