نم دیوار خانه

نم دیوار خانه

ارائه خدمات تاسیساتی در تهران ، شیراز ،قزوین،اهواز ،کرج و تبریز !  02162829000 ☎ 02122880704 

 

دریافت خدمات تاسیساتی در تهران،شیراز،قزوین،اهواز،کرج و تبریز

 

یکی از مهمترین مشکلاتی که در هر خانه ای ممکن است بروز کند، نم دیوار خانه است.که در این مواقع صاحب خانه باید ابتدا به تشخیص نم و بعد بر طرف کردن نم دیوار خانه و سپس از بین بردن لکه های نم دیوار بپردازد.

در چنین حالتی باید سریعا با یک متخصص تاسیسات و لوله کشی هماهنگ کنید تا برای تشخیص نم دیوار خانه و کاهش رطوبت خانه و برطرف کردن منشا مشکل هرچه سریعتر دست به کار شود . شما برای اینکار می توانید روی متخصصان خدمت از ما حساب کنید.

 

نم دیوار خانه

 

رایج ترین موضوعات در خصوص نم دیوار خانه :

tick  چرا باید فورا به رفع نم دیوار خانه رسیدگی کرد ؟

tick  دلایل بروز نم دیوار خانه چیست؟

tick  عوارض ناشی از نم دیوار خانه چیست ؟

tick  برای پیشگیری از نم دیوار خانه چکار باید کرد؟

tick   رفع نم دیوار خانه را چگونه برطرف کنیم؟

 


چرا باید فورا به رفع نم دیوار خانه رسیدگی کرد؟

 گاها دیده می شود که تکه ای از دیوار خانه به خصوص در قسمت هایی که به توالت و حمام نزدیک است، نم کشیده و لکه های زرد همراه با شوره را به جای می گذارد. در چنین حالتی نمای ساختمان زشت خواهد شد و لازم است که حتما نسبت به رفع نم دیوار خانه اقدام نمایید.

 

همچنین اگر رفع نم دیوار خانه را به تعویق انداخته شود ، از بین بردن لکه های نم دیوار خانه سخت تر می شود و بوی نامطبوعی فضای خانه شما می پیچد و حتی ممکن است کار به بنایی کشید شود .

 

دلایل بروز نم دیوار خانه چیست؟

check  بروز نم دیوار خانه ممکن است  گاهی اوقات به خاطر مصالح نادرستی استفاده شده در اسکلت ساختمان ،  رطوبت و نم ناشی از آب به دلیل عدم عایق بندی و یا سوراخ شدن لوله ها و نشتی آب از آن باشد.  دراین مواقع آب و هوا  راحتی به دیوارهای خانه نفوذ می‌کند و خسارت‌های جبران ناپذیری را به بار می‌آورد.

check  همچنین  خانه‌هایی که همیشه در معرض مستقیم نور خورشید باشد و یا در یک منطقه کاملا مرطوب بنا شده باشد، هم ممکن است پس از گذشت مدت زمان کوتاهی دچار نم زدگی شوند . چون این خانه ها نمی توانند جریان حرارت هوا، رطوبت و بخار آب را کنترل کنند.

check همچنین یکی از دلایل بروز نم دیوار خانه و ریزش قسمتی از دیوار و ایجاد لکه روی دیوار ممکن است بر اساس شرایط آب و هوا باشد . به طور مثال ممکن است خانه هایی هایی که در معرض برف و باران و یا رطوبت همیشگی هستند ، دچار نم زدگی شوند.

 

پیشگیری بهتر از درمان است

همه ما می دانیم که پیشگیری از بروز اتفاقات بهتر از رفع عوارض رخ داده است. زمانی که نم دیوار خانه به صورت لکه ای بر روی دیوار نمایان می شود به این معنا است رطوبت در مغز دیوار و اسکلت آن به حدی اشباع شده است که اکنون به بیرون نشت کرده است. مسلما  چنین دیواری ساختار محکمی نخواهد داشت و اگر در اولین فرصت رفع نم دیوار خانه را انجام ندهید  این دیوار هر آن فرو خواهد ریخت 🙁

اما لازم است که در ابتدا از نم کشیدن دیوار جلوگیری کنید.پس باید برای پیشگیری از نم دیوار خانه باید یک سری اقداماتی انجام دهید.

 

 • check  عایق بندی ساختمان ( عایق رطوبت دیوار)

مهمترین نکته ای که باید برای جلوگیری از نم دیوار خانه انجام شود، عایق رطوبت دیوار  و کف پوش ساختمان است. برای مثال دیوارهای نزدیک حمام و توالت و همچنین کف پوش این قسمت ها باید قیر و ایزوگام شوند تا رطوبت به دیوارها نم ندهد. لذا در زمان ساخت بنا حتما دقت کنید که مهندس ناظر به مسئله عایق بندی توجه کرده است.


 • check ساخت بنا با مواد عایق

یکی از راه هایی که کمک می کند تا از بروز نم دیوار خانه جلوگیری شود این است که از همان ابتدای ساخت بنا، از مواد و متریال مناسب استفاده شود به گونه ای که در برابر جذب رطوبت عایق باشد. این مسئله در مناطقی که رطوبت خیز بوده و هوا شرجی است اهمیت بیشتری دارد.


 • check جلوگیری از رسیدن رطوبت به دیوار

اگر قرار است که کف ساختمان خود را بشویید، سعی کنید که آب به دیوارها نرسد. اما اگر مجبور شدید که حتی دیوار را هم شست و شو دهید باید  سریعا آن را خشک کنید. برای این منظور باید پنجره ها باز و وسایل گرمایشی را روشن کنید تا محیط خشک شده و رطوبت کاهش پیدا کند.


 • check عایق بندی لوله کشی های ساختمان

تاسیساتی که در ساختمان وجود دارد، یک عمر مفید دارد و پس از آن خراب خواهند شد. شما باید لوله های کشی های ساختمان را بررسی کرده و در صورتی که می دانید دچار نشتی شده اند باید برای جلوگیری از نم دیوار خانه سریعا لوله ها را تعویض کنید.

 

با ارسال ایمیلتان زودتر از بقیه از کدهای تخفیف خدمات تاسیساتی با خبر شوید?

 

 

 • check خشک کردن لباس ها قبل از گذاشتن داخل کمد

زمانی که قرار است لباس ها را داخل کمد قرار دهید، مطمئن شوید که کاملا خشک شده و رطوبت ندارد. چرا که به مرور زمان رطوبت داخل کمد حبس شده و منجر به بروز نم دیوار خانه خواهد شد.


 • check استفاده از دستگاه رطوبت گیر در ساختمان

در مناطق شمال و جنوبی کشور که به دریا نزدیک بوده و محیط زندگی همیشه مرطوب است، بهتر است از دستگاه های جذب رطوبت هوا در خانه استفاده کنید تا از تجمع رطوبت در خانه و در نتیجه از نم دیوار خانه جلوگیری کنید.


 • check نصب تهویه حمام

بعد از هر بار دوش گرفتن، حتما فن تهویه را روشن کرده و کمی درب حمام را باز بگذارید تا رطوبت داخل حمام حبس نشود. در غیر این صورت نه تنها محیط حمام مستعد رشد عوامل بیماری زا خواهد شد بلکه به مرور زمان این رطوبت به داخل دیوار ها وارد شده و نم دیوار خانه رخ می دهد.

 

خدمت از ما دارای مجرب ترین و اموزش دیده ترین سرویسکار ، لوله کش و نشت یاب می باشد .پس به جای وقت تلف کردن برای رفع نم دیوار خانه خود اقدام کنید.

 

عوارض ناشی از نم دیوار خانه چیست ؟:

اما گاهی اوقات علی رغم تمام اقداماتی که برای جلوگیری از نم دیوار خانه انجام می شود، باز هم مشاهده می کنید که برخی از دیوارها دچار نم شده و خراب شده اند. شما با دیدن این وضعیت باید سریعا رفع نم دیوار خانه را انجام دهید. در غیر این صورت عوارض زیر رخ خواهد داد:

 • کاهش مقاومت دیوار ساختمان و در نتیجه احتمال ریزش آن
 • رشد میکروب ها، قارچ، باکتری و… در نم دیوار خانه
 • بو گرفتن دیوار و محیط خانه
 • ابتلا به بیماری های تنفسی و آلرژی های پوستی
 • و….

 

همان گونه که متوجه شدید نم دیوار خانه می تواند منجر به بیماری های تنفسی در فرد نیز بشود که این عارضه در کودکان، حادتر خواهد شد.

 

 رفع نم دیوار خانه را چگونه برطرف کنیم ؟

با توجه به این که در هر شرایطی ممکن است نم دیوار خانه رخ بدهد، لازم است با کمک روش هایی برطرف کردن نم دیوار خانه را انجام دهید و در این قسمت  از مقاله روش هایی را برای این منظور ارائه خواهیم کرد:

نم دیوار خانه

 • تهویه محیط خانه را بهبود دهید

مهمترین کار در زمان نم دیوار خانه این است که تهویه خانه را بهتر کنید تا رطوبت از محیط بیرون برود. برای این منظور باید پنجره ها و درب ها را باز گذاشته و از طرفی اگر ممکن است حتما وسایل گرمایشی را زیاد کنید تا در عین حال که هوا در جریان است، گم شدن محیط منجر به رفع نم دیوار خانه شود.

 • یافتن علت نم دیوار خانه

به هر حال این که دیوار خانه شما نم کشیده است، حتما دلیلی دارد. ممکن است که لوله های آب ترکیده باشد یا آب باران به دیوار زده و به دلیل عدم تابش مستقیم خورشید، دیوار خشک نمی شود. از طرفی ممکن است که در زمان شستن کف ساختمان، آب به داخل دیوار نفوذ کرده باشد. به هر حال شما باید علت نم دیوار خانه را یافته و سریعا آن را برطرف کنید.

 • ترمیم دیوار نم کشیده

فراموش نکنید که اگر دیوار خانه به شدت نم کشیده باشد و لک روی دیوار مرتبا در حال پیشروی است، شما باید این دیوار را ترمیم و بازسازی نمایید. بهترین کار برای رفع نم دیوار خانه این است که ابتدا دیوار را تخریب کرده و بعد از این که مطمئن شدید رطوبت داخل دیوار رفع شده است، مجددا ساخت را انجام دهید. توجه داشته باشید که این کار را باید توسط تیم مهندسی ماهر و خبره انجام دهید.

 

کلام اخر:

برای رفع هرگونه نشتی ، نم دیوار خانه ، تشخیص ترکیدگی لوله و … روی متخصصین ما حساب کنید.خدمت از ما با داشتن مجرب ترین تیم فنی و تاسیساتی  برای بر طرف کردن هرگونه مشکل شما اعلام امادگی می کند.

 

جهت درخواست سرویسکار برای  لوله کشی ساختمان  ، نشتی یابی رفع نم دیوار خانه خود با شماره های زیر تماس بگیرید.

02162829000 ☎ 02122880704 

 

شرکت خدمات فنی و نظافتی خدمت از ما

 

نم دیوار خانه
5 امتیاز از 1 رای

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×خدمت از ما
با اپلیکیشن راحت تره!
دریافت اپلیکیشن
×

برای دریافت لینک دانلود اپلیکیشن، شماره خودتون رو وارد کنید