چگونه رسوب شیرآلات را تمیز کنیم ؟

چگونه رسوب شیرآلات را تمیز کنیم ؟

ارائه خدمات تاسیساتی در تهران ، شیراز ،کیش ،اصفهان،قزوین،قم ،مشهد، اهواز ،کرج و تبریز !  02162829000 ☎ 02122880704 

دریافت خدمات تاسیساتی در تهران،شیراز،کیش،اصفهان،قم،قزوین،اهواز،کرج و تبریز

 شیرآلات و معضل همیشگی رسوب گرفتن آن

همانطور که می دانید شیرآلات ممکن است بعد از مدتی دچار خرابی شوند که یکی از عوامل این خرابی ، رسوب شیرآلات است. حال ممکن است از خود بپرسید که چگونه رسوب شیرآلات را تمیز کنیم ؟ و یا برای رسوب گیری شیرآلات چه اقداماتی را باید انجام دهیم ؟

پس تا این مقاله آموزشی همراه ما باشید تا به طور کامل در مورد نحوه تمیز کردن و رسوب زدایی شیرآلات و روش های خانگی آن به طور کامل آشنا شوید .

 

چگونه رسوب شیرآلات را تمیز کنیم ؟

 

رایج ترین موضوعات در مورد رسوب شیرآلات :

check  چرا شیرآلات دچار رسوب میشوند؟

check  آبی که سخت باشد چه عارضه را به دنبال دارد ؟

check چگونه رسوب شیرآلات را تمیز کنیم؟

check چگونه از رسوب شیرآلات جلوگیری کنیم ؟


چرا شیرآلات دچار رسوب میشوند؟

آبی که ما استفاده می کنیم دارای املاح سنگینی است و قدرت رسوب گذاری دارند. میزان این املاح در مناطق مختلف و در استان های مختلف کشور با هم متفاوت است. برای مثال در قم و در خوزستان، آب به حدی سنگین و دارای املاح است که مردم باید علاوه بر تصفیه مرکزی آب که توسط سازمان آب انجام می شود، باز هم باید از دستگاه تصفیه آب خانگی استفاده کنند تا این میزان املاح کاهش پیدا کند.

 

در مناطقی که میزان سختی آب بیش از حد معمول است باید هر هفته این عمل رسوب گیری شیرآلات را انجام دهند.

 

آبی که سخت باشد چه عارضه را به دنبال دارد ؟

  • مهمترین تاثیرمنفی آن بر روی سلامت انسان است. املاح آب منجر به پوسیدگی دندان ها، به هم ریختن دستگاه گوارشی بدن، اختلال در کارکرد روده ها و… خواهد شد.
  • استفاده از این آب در وسایل منجر به خرابی خواهد شد. برای مثال آبی که وارد ماشین لباسشویی و ماشین ظرفشویی می شود، به مرور در داخل منافذ دستگاه نفوذ کرده و آن ها را مسدود می کند. در نتیجه کارایی دستگاه کم و عمر مفید آن کمتر از حالت استاندارد خواهد شد.
  • تاثیر دیگر سختی و املاح آب، رسوب شیرآلات است. شما در خانه تازه ساخت خود از بهترین شیرآلات استفاده می کنید که بسیار شیک و بسیار با کیفیت است اما بعد از چند ماه، با مشکل رسوب گیری شیرآلات مواجه می شوید. این رسوب ابتدا به صورت لکه هایی بر روی شیر ظاهر می شود ولی با گذر زمان بیشتر شده و به صورت املاح گچ بر روی شیرآلات باقی می ماند. در این زمان است اگر رفع رسوب شیرآلات انجام نشود، ماندگار شده و نه تنها زیبایی شیرآلات را کم می کند بلکه کم کم بافت و ساختار آن را خراب خواهد کرد.

رسوب زدایی شیرآلات را به تعویق نیدازدید چرا که در صورت عدم اینجام این کاربا پیامد هایی در سال های آتی روبه رو می شوید .

 

چگونه رسوب شیرآلات را تمیز کنیم؟

با توجه به آنچه که گفته شد، اکنون این سوال مطرح می شود که اگر به هر دلیلی رسوب گیری شیرآلات رخ داد، اکنون باید چگونه از شر این مواد مزاحم خلاص شویم. برای این منظور می توان از راهکارهای زیر برای رسوب زدایی شیرآلات کمک گرفت.

چگونه رسوب شیرآلات را تمیز کنیم ؟

  • استفاده از سرکه و یا آب لیمو

بهترین و ساده ترین کار برای رسوب زدایی شیرآلات این است که از سرکه استفاده کنید. سرکه در همه خانه ها وجود داشته و کارایی بهتری نسبت به آب لیمو دارد. شما به چند طریق می توانید سرکه را برای رفع رسوب شیرآلات به کار ببرید:

  • ابتدا سرکه را بر روی رسوب شیرآلات اسپری کنید به حدی که کاملا به این ماده آغشته شود. حال با یک مسواک، بر روی رسوب شیرآلات بکشید. دقت کنید که قسمت های زاویه دار را به خوبی تمیز کنید.
  • یا این که دستمال پارچه ای را کاملا با سرکه خیس کنید. اکنون این دستمال را دور رسوب شیرآلات پیچیده و با یک نخ محکم ببندید. اکنون یک ساعت صبر کرده و پارچه را باز کنید. بهتر است در این زمان هم قبل از شستن شیرآلات با آب، با مسواک بر روی همه بدنه شیر کشیده و سپس با آب آن را بشویید.

 

نکته مهم  : اگر تمیز کردن رسوب شیرآلات را با سرکه در بازه های زمانی منظم انجام دهید، هیچ وقت با رسوب گیری آن ها روبرو نخواهید شد.

 

  • استفاده از مواد شیمیای برای جرم گیری شیرآلات

در بازار مواد شیمیایی وجود دارد که تحت عنوان جرم گیری و رفع رسوب شیرآلات عرضه می شوند. این مواد برای همه شیرآلات مناسب نیستند. متاسفانه گاها دیده شده است که استفاده از این مواد، منجر به ایجاد لکه های ماندگار بر روی شیرآلات شده به گونه ای که فکر رسوب شیرآلات را از ذهن شما بیرون کرده و با مشکل حادتر ناشی از این مواد مواجه خواهید شد.

برخی از مواد شیمیایی رسوب گیر، حتی منجر به خردگی شیرآلات هم خواهد شد. لذا توصیه ما این است که از این مواد برای رفع رسوب شیرآلات استفاده نکنید. البته برخی از شرکت های فعال در این صنعت، جرم گیرهایی را برای محصولات خود تولید می کنند که چون این مواد براساس جنس شیرآلات تهیه شده است لذا خوردگی را ایجاد نمی کند. توجه داشته باشید که این مواد شیمیایی تنها برای شیرآلات همان برند مناسب بوده و به هیچ عنوان نباید برای برندهای دیگر استفاده نمود.

 

در حین استفاده از مواد شیمیایی برا رسوب زدایی شیرآلات دقت لازم را خرج دهید .برای اینکار می توانید روی سرویسکاران خبره خدمت از ما حساب کنید .

 

با ارسال ایمیلتان زودتر از بقیه از کدهای تخفیف خدمات تاسیساتی با خبر شوید?

 

  • استفاده از الکل

یکی دیگر از مواد طبیعی که می تواند به در رسوب زدایی شیرآلات کمک کند الکل است. همان گونه که گفتم در مناطقی که سختی آب زیاد است، لکه ها و رسوبات زیادی بر روی شیرآلات تشکیل می شود که به شدت سخت بوده و به راحتی از بین نمی روند. در این زمان شاید نیاز باشد که چند راه را برای رفع رسوب شیرآلات به کار ببرید.

برای مثال علاوه بر  سرکه، می توان از الکل هم استفاده نمود. الکل یک ماده طبیعی برای رسوب گیری است. برای این منظور ابتدا یک پنبه را به الکل آغشته کرده و بر روی رسوب شیرآلات بکشید. توجه داشته باشید که شاید نیاز باشد چند دقیقه این کار را تکرار کنید. البته می توان از اسپری کردن الکل و کشیدن مسواک بر روی آن هم کمک گرفت که تاثیرپذیری بیشتری دارد.

 

چگونه از رسوب شیرآلات جلوگیری کنیم ؟

بهترین کار این است که از رسوب گیری شیرآلات جلوگیری شود. اگر شما در طول هفته حداقل یکبار با کمک سرکه تمامی شیرآلات را بشویید، از رسوب گیری آن ها جلوگیری شده و همیشه از براق بودن این تجهیزات لذت خواهید برد.

 

 

جهت درخواست سرویسکار برای رسوب زدایی شیرآلات  با شماره های زیر تماس بگیرید.

02162829000 ☎ 02122880704 

 

شرکت خدمات فنی و نظافتی خدمت از ما

چگونه رسوب شیرآلات را تمیز کنیم ؟
5 امتیاز از 2 رای

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×خدمت از ما
با اپلیکیشن راحت تره!
دریافت اپلیکیشن
×

برای دریافت لینک دانلود اپلیکیشن، شماره خودتون رو وارد کنید