کاربردهای جوش شیرین در نظافت خانه

کاربردهای جوش شیرین در نظافت خانه

ارائه تمامی خدمات نظافت منزل فقط در تهران ، شیراز   02162829000 ☎ 02122880704 

ارائه تمامی خدمات نظافت منزل در تهران و شیراز

 

جوش شیرین از زمانهای قدیم برای پخت نان و شیرینی کاربردهای فروانی داشت و روز به روز به کاربرد این ماده جادویی ( جوش شیرین) افزوده می شد تا اینکه به یک ماده شگفت انگیز در نظافت خانه و بخصوص آشپزخانه معروف شدبا توجه به کاربرد بی نظیر جوش شیرین در نظافت  ماهم برآن شدیم تا در این مجله از کاربردهای جوش شیرین در نظافت خانه صحبت کنیم تا شما بهتر و بیشتر با این ماده شگفت انگیز آشنا شوید.

 

کاربردهای جوش شیرین در نظافت خانه

 

عناوین مهم در خصوص کاربردهای جوش شیرین در نظافت خانه

 

ترکیب جوش شیرین را به عنوان یک ماده شگفت انگیز بشناسید

کاربردهای جوش شیرین در نظافت خانه چیست؟

جوش شیرین در  نظافت آشپزخانه چه کاربردی دارد؟

کاربردهای جوش شیرین در نظافت سالن و اتاق خواب

کاربرد جوش شیرین در تمیزی حمام و سرویش بهداشتی

در کجاها نباید از جوش شیرین استفاده کنیم ؟

 

 

ترکیب جوش شیرین را به عنوان یک ماده شگفت انگیز بشناسید

 

جوش شیرین یک ترکیب شیمیایی ساده به نام بی کربنات سدیم است که در بازار به جوش شیرین معروف است جوش شیرین دارای خاصیت قلیایی است و بخودی خود یک جاذب رطوبت و بوگیر است اما ترکیب آن با یک ماده ی اسیدی مانند سرکه تولید گاز کربن دی اکسید می کند و در واقع ترکیب این دو ماده باهم یک خاصیت ضدعفونی کننده را بوجود می آورد و به همین دلیل است که معمولا برای  ضدعفونی و تمیزی بسیاری از مواد از ترکیب جوش شیرین و سرکه استفاده می شود.

 

کاربردهای جوش شیرین در نظافت خانه چیست؟

 

جوش شیرین خواص بسیاری دارد که نظافت منزل در کنار خواص خوراکی آن باعث شده تا آن را به عنوان یک ماده شگفت انگیز تبدیل کند بسیاری از کاربردهای جوش شیرین در نطافت خانه مربوط به بخش آشپزخانه است اما کاربردهای آن تنها منحصر به آشپزخانه نمیشود این ماده شگفت انگیز در تمامی بخش های منزل میتواند قابل استفاده باشد.

 

کاربردهای جوش شیرین در نظافت آشپزخانه

 

ما  می خواهیم از کاربردهای جوش شیرین در نظافت خانه از بخش آشپزخانه شروع کنیم چون این بخش بیشترین تولید کننده آلودگی در خانه است در مجموع کاربردهای جوش شیرین در نظافت آشپزخانه به دو بخش بوزدایی و تمیز کننده تقسیم میشود.

 

کاربرد جوش شیرین به عنوان بوزدا در آشپزخانه

 

 بو زدایی یخچال: همانطور که در بالا گفتیم جوش شیرین جاذب رطوبت و بوگیر مناسبی است به همین دلیل از آن برای جذب رطوبت یخچال و همچنین رفع بوی نامطبوع در آن استفاده میشود برای این کار مقداری جوش شیرین را در یک کیسه ریخته و در داخل قفسه های یخچال قرار  دهید.

 

 بوزدایی سطل زباله: برای از بین بردن بوی سطل زباله هفته ای یک بار آن را با محلول جوش شیرین و آب بشویید.

 

 بوزدایی مایکروویو: برای از بین بردن بوی بد در مایکروویو کافی است با یک اسفنج و مقدار کمی آب و جوش شیرین داخل و بیرون آن را خوب بشویید.

 

 بوزدایی تخته خردکن و ظروف پلاستیکی: برای این کار مقداری جوش شیرین را با مایع ظرفشویی ترکیب کنید و تخته خرد کن و ظروف پلاستیکی را با آن بشویید و از هر 5 بار شستشو ، یک شستشوی ظروف پلاستیکی و تخته خرد کن را به شستن با جوش شیرین اختصاص دهید.

 

کاربردهای جوش شیرین در نظافت خانه

 

کاربرد جوش شیرین به عنوان تمیز کننده در آشپزخانه

 

 برای شستن ظروف و قابلمه ها : برای اینکار یک قاشق سر پر جوش شیرین را با مایع ظرفشویی ترکیب کنید و با آن چربی ها و غذاهای چسبیده به قابلمه را به راحتی تمیز کنید اگر غذای سوخته در ته قابلمه چسبیده برای نرم شدن و راحت ترن کنده شدن این مودا غذایی سوخته ، مقداری جوش شیرین و آب گرم و مایع ظرفشویی را ترکیب کند و داخل قابلمه بریزید و بعد از چند ساعت بشویید.

 

 تمیز کننده و جلادهنده ظروف نقره ای : برای تمیز کردن ظروف نقره ای ابتدا با ترکیب جوش شیرین و مایع ظرف شویی این ظروف را خوب بشویید و پس از خشک شدن آنها از خمیر جوش شیرین برای جلا دادن آنها استفاده کنید برای ساخت خمیر چوش شیرین مقدار 3 به یک از جوش شیرین و آب را ترکیب کنید و آن را خوب هم بزنید تا شکل خمیری به خود بگیرد سپس با کمک یک دستمال یا اسفنج مقداری از این خمیر را روی ظروف نقره ای بکشید بعد با یک دستمال تمیز آن را پاک کنید.

 

 تمیز کردن سینک ظرفشویی : از جوش شیرین کلا برای تمیزی و درخشندگی لوازم و ظروفی که جنس استیل دارند مانند سینک های ظرفشویی میتوانید استفاده کنید برای اینکار ابتدا سینک ظرفشویی را با آب کمی مرطوب کنید سپس مقداری جوش شیرین روی آن بریزید و با یک اسکاج نرم خوب بسایید تا تمام چربی ها و جرم  ها از آن جدا شوند برای تمیز کردن گوشه های سینک و و کناره های شیرآب میتوانید از خمیر جوش شیرین و مسواک استفاده کنید.

 

 برای تمیزی و ضدعفونی کردن میوه ها و سبزیجات : برای شستن و ضدعفونی کردن سبزی ها و میوه ها نیز  میتوانید از جوش شیرین کمک بگیرید برای اینکار میوه ها و سبزیجات را در محلول 1/4 فنجان جوش شیرین و آب خیس کنید و بعد با آب خوب بشویید.

 

 تمیز کردن اجاق گاز های صفحه ای : برای اینکار مقداری جوش شیرین و آب اکسیژنه را مخلوط کنید محلول حاصل را روی صفحه گاز بریزید و بعد از 3 دقیقه با یک برس، جرم ها را تمیزکنید و در آخر با یک دستمال تمیز، محلول را از روی صفحه پاک کنید.

 

اگرمایلید علاوه بر خدمات با کیفیت از تخفیفات ویژه خدمت از ما لذت ببرید پس به جمع دارندگان کد تخفیف بپیوندید?  

 

 

کاربردهای جوش شیرین در سالن و اتاق خواب

 

 کاربردهای جوش شیرین در نظافت خانه مربوط به بخش اتاق خواب و سالن  دارای طیف گسترده ای است و شامل بخش ها و قسمت هایی از شستن و تمیز کردن فرش ها و رو تختی ها گرفته تا بوزدایی کفش ها و کمدها و… می شود که ما در اینجا چند بخش را به طور مختصر توضیح می دهیم.

 

 شستن و بوزدایی فرش : اگرهدف از کاربرد جوش شیرین در نظافت فرش تمیز کردن و از بین بردن لکه های سخت است مقدار از این پودر شگفت انگیز ( جوش شیرین ) را با شامپو فرش ترکیب کنید و با یک اسفنج برروی لکه ها بکشید تا تمیز شود اما اگر هدف تنها بوزدایی فرش است مقداری از این پودر را روی فرش بپاشید و بعد از چند ساعت با جارو برقی روی فرش را تمیز کنید.

 

 بوزدایی کفش های : بوی کفش ها یکی از آن بوهای نامطبوعی است که استشمام آن نه تنها برای خود صاحب کفش بلکه سایر افراد خانواده هم آزاردهنده است برای رفع بوی بد کفش پس از استفاده مقداری پودر جوش شیرین در آن بریزید وتا رفع کامل بوی کفش آن را در معرض هوای آزاد قرار دهید.

 

 بوزدایی کمدها : برای رفع بوی بد داخل کمد مقداری از پودر جوش شیرین را داخل کیسه ای بریزید و در قفسه ها و کشوهای کمد قرار دهید بعد از چندماه جوش شیرین داخل کیسه ها را خالی و با جوش شیرین تازه پر کنید.

 

 

اگرمحیط خانه و آشپزخانه شما نیازمند به یک نظافت اصولی و دقیق است اما در حال حاضر شما وقت انجام آن را ندارید میتوانید از تیم نظافتی خدمت از ما کمک بگیرید تنها کافی است با ما تماس بگیرید تا بدون معطلی و به سرعت برای خدمت رسانی حاضر شویم.?02122880704?02162829000

 

 

کاربردهای جوش شیرین در سرویس بهداشتی و حمام

 

 از بین بردن بوی بد توالت و حمام : برای اینکار مقداری جوش شیرین و آب گرم به نسبت 3به یک باهم مخلوط کنید و محلول حاصل را بر سنگ توالت اسپری کنید و بعد با کشیدن سیفون محلول را از روی سنگ توالت تمیز کنید در حمام هم محلول را در قسمت سرچاه حمام اسپری کنید و سپس با مقداری آب محلول را بشویید.

 

 از بین بردن لکه های  زنگ زدگی : برای از بین بردن لکه های زنگ زدگی در حمام و دشتشویی می توانید از ترکیب فوق العاده سرکه و جوش شیرین استفاده کنید برای اینکار با توجه به میزان لکه از نسبت 2 به 1 سرکه و جوش شیرین بر روی لکه ها بریزید و بعد با یک اسفنج آنها را خوب تمیز کنید.

 

در کجاها نباید از جوش شیرین استفاده کنیم 

 

اگر بخواهیم از مضرات جوش شیرین در بخش کاربردهای جوش شیرین در نظافت خانه بگوییم باید عرض کنیم که  جز دو مورد  شستن ظروف آلومینیومی و تمیزی سنگ مرمر منع استفاده ای به جهت نظافت برای این ماده وجود ندارد و بیشترین ضرر ها  و احتیاط ها برای مصرف جوش شیرین به عنوان خواراکی است البته باید به این نکته اشاره کنیم که یک ماده هرچقدر هم که پرفایده و شگفت انگیز باشد نباید بطور افراطی مصرف شود.

 

کلام آخر

امیدواریم بهره لازم و کافی را از محتوای این مجله برده باشید و کاربردهای جوش شیرین در نظافت خانه بخوبی برای شما روشن شده باشدو از این پس توجه بیشتری به این ماده ی شگفت انگیز در نظافت منزل خود داشته باشید.

 

خدمت از ما

کاربردهای جوش شیرین در نظافت خانه
5 امتیاز از 4 رای

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×خدمت از ما
با اپلیکیشن راحت تره!
دریافت اپلیکیشن
×

برای دریافت لینک دانلود اپلیکیشن، شماره خودتون رو وارد کنید