راهنمای کامل برای مراقبت از کفپوش سرامیک

راهنمای کامل برای مراقبت از کفپوش سرامیک

ارائه تمامی خدمات ساختمانی فقط در تهران، شیراز

تماس با شماره سراسری ☎ 02162829000 

نکته بسیار مهم در مورد کفپوش ساختمان، مراقبت از کفپوش سرامیک است. امروزه در میان متریالی که برای این منظور در نظر گرفته شده است، تنوع زیادی وجود دارد. همین امر باعث شده تا مشتریان بتوانند برحسب سلیقه و شرایط مالی خود یک کفپوش ساختمان مناسب را خریداری نمایند.
در مورد پوشش کف ساختمان نباید تنها به زیبایی کفپوش ها توجه کنید زیرا قرار است تا سالیان طولانی، خانه و ساختمان خود را با این کفپوش پوشش دهید. مطلب فوق کمک بسیاری به شما می کند تا از کفپوش ساختمان خود مراقبت ویژه ای را به عمل آورید.

 

راهنمای کامل برای مراقبت از کفپوش ساختمان

 

علت محبوبیت کفپوش سرامیک

 

در میان انواع کفپوش ها مانند پارکت چوبی، کفپوش لمینت و کفپوش سه بعدی، کفپوش سرامیک ارزانترین کفپوش به حساب می آید.

علی رغم تنوعی که در میان انواع کفپوش ساختمان وجود دارد، هنوز هم افراد زیادی تمایل به استفاده از کفپوش سرامیک دارند. این پوشش قدمت زیادی داشته و در این سال ها، جایگاه خود را از دست نداده است. تنوع در رنگ، طرح، اندازه و مدل های کفپوش سرامیک باعث شده است که قدرت انتخاب مشتریان بیشتر شود.

 

وجه اشتراک انواع کفپوش ساختمان

 

اما آنچه در مورد انواع کفپوش ساختمان و از جمله سرامیک وجود دارد، این است که در صورتی که مراقبت های اصولی و درست از آن ها به عمل نیاید (حتی خرید بهترین کفپوش ساختمان هم عمر طولانی نداشته)، خیلی سریع چه از نظر رنگ و چه از نظر شکل ظاهری، پوسیده خواهد شد.

 

جهت مراقبت از کفپوش سرامیک مهمترین نکته این است که کفپوش سرامیک را در بازه های زمانی منظم نظافت کنید. 

 

چرا مراقبت از کفپوش سرامیک مهم است؟

 

کفپوش سرامیک نمای زیبایی به ساختمان شما می دهد، به خصوص اگر از رنگ های روشن همانند سفید یا کرمی استفاده شود. اما این زیبایی تا زمانی به چشم می آید که مراقبت از کفپوش سرامیک را به عمل بیاورید تا دوام و ماندگاری خود را داشته باشد. برای این منظور پیشنهاد می کنیم ادامه مقاله را با دقت مطالعه کنید.

 

نکات مهم در مراقبت از کفپوش سرامیک

 

tick کفپوش سرامیک را در بازه های زمای منظم نظافت کنید. به این صورت که در ابتدا با جاروبرقی تمام گرد و غبار آن را جمع کرده و سپس تی بکشید تا این ذرات به سرامیک نچسبد.

tick برای تمیز کردن کف سرامیک حتما از یک تی مخصوص و یا دستمال نرم استفاده کنید. زیرا دستمال های زبر و یا تی خشن منجر به خش افتادن بر روی آن می شود.

tickدر نظافت کفپوش ها نباید از هر شوینده ای برای تمیز کردن آن استفاده کرد. بهترین مواد استفاده از آب و در صورت کثیفی  بیش از حد استفاده از مایع ظرفشویی است.

 

جهت دریافت تخفیف های ویژه خدمات ساختمانی خدمت از ما ایمیل خود را وارد نمایید? 

 

tick ممکن است بعد از مدتی در اثر تمیز کردن بیش از حد کفپوش سرامیک، شکاف هایی بین آن باز شود. در این صورت شما باید سریع کچ کاری را انجام دهید زیرا با هر بار رفت و آمد بر روی آن، به دلیل خالی بودن زیر کفپوش، امکان شکستگی وجود دارد.

tick مراقب باشید که کشیدن وسایل سنگین مانند یخچال و کمد و یا افتادن وسیله های سنگین و فلزات منجر به ضربه و شکستگی کفپوش می شود. یکی از مباحث مهم در مراقبت از کفپوش سرامیک توجه به ظرافت و شکنندگی آن در برابر ضربات و جلوگیری از صدمات وارده است.

 

راهنمای کامل برای مراقبت از کفپوش سرامیک

 

مقابله با حشرات در کفپوش های سرامیک

 

در مراقبت از کفپوش سرامیک به بحث ترمیم آن نیز توجه کنید. در زمان نصب این کفپوش ساختمان از گچ و متریال ساختمانی استفاده شده و در نهایت یک دوغاب با گچ بر روی کفپوش سرامیک داده می شود تا تمامی درزها پوشیده شود. ممکن است بعد از مدتی در اثر تمیز کردن، شکاف های بین سرامیک ها باز شود.

در این صورت شما سریعا باید گچ کاری را انجام دهید. چرا که این شکاف می تواند زمینه را برای شکستن کفپوش سرامیک فراهم کند و با چند بار رفت و آمد بر روی آن، به دلیل خالی بودن زیر کفپوش، شکستگی رخ بدهد. از طرفی همین شکاف ممکن است محلی برای زندگی حشرات ساختمانی به ویژه سوسک آلمانی گردد. در نتیجه همان گونه که متوجه شدید، مراقبت از کفپوش سرامیک به نوعی تضمین کننده بهداشت محیط نیز خواهد بود.

 

سخن پایانی

 

وقتی کفپوش خانه را تعویض می کنید و از میان انواع کفپوش ها، کفپوش سرامیکی را انتخاب می نمایید، حتما قبل از تعویض آن اصول مراقبتی آن را مطالعه نمایید; زیرا کفپوش سرامیک به نسبت سایر کفپوش ها حساس تر است و احتمال شکستن آن وجود دارد.

 

شما می توانید برای درخواست خدمات ساختمانی و سرامیک در شهر های گفته شده در بالا با شماره ی سراسری زیر تماس بگیرید 

  ☎ 02162829000  ☎

 

تعمیر کولر گازی در رشت

راهنمای کامل برای مراقبت از کفپوش سرامیک
5 امتیاز از 2 رای

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×خدمت از ما
با اپلیکیشن راحت تره!
دریافت اپلیکیشن
×

برای دریافت لینک دانلود اپلیکیشن، شماره خودتون رو وارد کنید