چگونه کفپوش ها را تمیز و براق کنیم؟

چگونه کفپوش ها را تمیز و براق کنیم؟

ارائه تمامی خدمات نظافتی در تهران و شیراز 02162829000 ☎ 02122880704 

ارائه تمامی خدمات نظافتی ، خدماتی و پرستاری در تهران و شیراز

 

اهمیت تمیز و براق بودن کفپوش ها در چیست؟

کفپوش ها به قدری در روحیه و ذهن افراد تاثیر دارند که باورش سخت است. کفپوش ها را می توان جزوی از دکور خانه به حساب آورد. اما واقعا چگونه کفپوش ها را تمیز و براق کنیم؟ 

اما متاسفانه کفپوش ها تا یک زمان نسبتا مشخص آن رنگ و جلای روز اول را دارند و پس از مدتی رنگ و جلای خود را از دست می دهند و به شکل مات و کدر در می آیند.


چگونه کفپوش ها را تمیز و براق کنیم؟


عنوان ها و سوالات مربوط به شستشوی کفپوش ها:

check1 روش های تضمینی شستشوی پارکت چیست؟

check1 کدام شوینده را باید انتخاب کنیم؟

check1 آیا می دانید تفاوت پارکت چوبی و لمینت در چیست؟

check1 براق کردن انواع کفپوش ها با ترفند های خدمت از ما

check1 کلام پایانی


روش های تضمینی شستشوی پارکت چیست؟

روشی که در ادامه به آن می پردازیم ، یک روش ساده و مطمئن می باشد. و در ادامه مطالب ، انواع پارکت و روش های شستشوی آن ها را برای شما بازگو می کنیم:

ابزار و وسایل اولیه جهت شستشوی پارکت و لمینت:

 1. یک سطل کوچک آب
 2. یک تی تمیز و خشک
 3. جارو برقی (با فشار نسبتا پایین)
 4. یک جاروی دستی تمیز و نرم (نرم بودن جاروی دستی تاثیر گذار است)
 5. یک دستمال نانو جهت خشک کردن روی پارکت
 6. مایع مخصوص شستشو (بسته به نوع پارکت خود مواد شوینده را انتخاب کنید)

 

با ارسال ایمیل کد تخفیف ویژه ببرید ? بهترین نیروهای خدماتی با مناسب ترین قیمت ها را از ما بخواهید 

 

 • جاروی مورد نظرتان را آماده کنید

اول از هر چیز مشخص کنید که با چه جارویی می خواهید کار کنید؛

 1. جارو برقی: اگر جاروی برقی دارید مطمئن باشید که برس چرخشی یا هر برس دیگر روی جاروبرقی نباشد. از همان لوله خرطومی جارو برقی استفاده کنید. برس ها و سری های جارو برقی ، روی سطح کفپوش خط و خش می اندازند.

 2. جاروی دستی: اگر از جاروی دستی استفاده می کنید به 2 موضوع توجه داشته باشید. یک اینکه جاروی شما نرم باشد حتما ، و دوم اینکه به هیچ وجه جاروی شما رطوبت نداشته باشد.

با استفاده از جاروی مورد نظر تمامی گرد و غبار و هر گونه کثیفی روی سطح کفپوش می باشد را تمیز کنید. این ذرات در زمان شستشوی کفپوش به شکلی عجیب سخت می شوند و می توانند روی سطح کفپوش را خش دار کنند.

 

 • شستشو با شوینده مخصوص

 • پارکت های چوبی: یکی از بهترین روش های شستشوی پارکت ، استفاده از مایع مخصوص پارکت شما و یک دستمال نانو می باشد. شما اگر یک کفپوش براق و تمیز می خواهید ، حداقل هفته ای 1بار باید به نظافت کفپوش ها رسیدگی کنید. توجه داشته باشید که کفپوش ها حتما باید خشک خشک شوند. شما باید از کمترین رطوبت برای شستشوی پارکت چوبی استفاده کنید. اگر هم اسپری جلا دارید ، پس از اتمام کار رو سطح پارکت بزنید.

 

 • کفپوش لمینت: برای کفپوش لمینت یا هر نوع کفپوش دیگر ، مهمترین نکته انتخاب شوینده مخصوص کفپوش شما است. در این مرحله با شوینده مخصوص کفپوش لمینت و کمی آب کار را شروع می کنیم. توجه داشته باشید که کمترین میزان آب را استفاده کنید. اگر نتیجه بهتری می خواهید ، از آب مقطر یا آب تصفیه شده جهت شستشو استفاده کنید.

مطالب مرتبط: ترفندها و روش هایی، برای تمیز کردن شیشه منزل 


چگونه کفپوش ها را تمیز و براق کنیم؟


کدام شوینده را باید انتخاب کنیم؟

شما با یک سرچ کوچک در اینترنت هم می توانید انواع شوینده ها را ببینید. شوینده ها عملکرد های متفاوتی دارند و هرکدام یک وظیفه دارد. برخی فقط برای براق کردن هستند و برخی برای برطرف کردن خط و خش روی سطح پارکت طراحی شده اند.

 • برخی شوینده ها در بازار هستند که نیاز به آب ندارند. به نظر کارشناسان ، این نوع شوینده ها کارایی بهتری دارند.

 

آیا می دانید تفاوت پارکت چوبی و لمینت در چیست؟

 • پارکت های چوبی:

در واقع پارکت های چوبی همان ورقه های چوبی یا کفپوش های چوبی هستند که از چوب طبیعی درست می شوند. به دلیل جنس چوب است که توصیه می شود آب روی پارکت چوبی نریزید. چون سطح پارکت باد می کند و باعث تخریب چوب می شود.

 • کفپوش لمینت:

این نوع کفپوش هم نسبت به آب حساس است اما نسبت به کفپوش های چوبی ، حساسیت کمنری نسبت به آب دارند. اما ما همچنان توصیه می کنیم به هیچ وجه سطح کفپوش را با آب مستقیم شستشو ندهید.

کفپوش لمینت از جنس HDF (الیاف فشرده چوبی) تهیه شده و برای نطافت معمولا بهتر می باشد.

 

همکاران متخصص ما ، با تجربه بالا و استفاده از بهترین مواد شستشوی کفپوش ، آماده خدمت به شما هموطنان عزیز می باشند

براق کردن انواع کفپوش ها با ترفند های خدمت از ما

 • براق کردن کفپوش چوبی:

اگر کفپوش چوبی دارید ، پس حتما می دانید که این نوع کفپوش ها ظاهر و کیفیت خود را پس از مدتی از دست می دهد.

اما نگران نباشید ، ما ترفند هایی برای این کار آماده کرده ایم که مطمئنا برای شما هم کاربردی است.

وسایل مورد نیاز شما سرکه + آب تصفیه ولرم

ابتدا کف را جارو بکشید. حدودا یک پیمانه کمی کمتر ، سرکه را درون سطل آب گرم بریزید و زیاد هم بزنید. تی را داخل سطل کنید و بعد سطح را بشویید. توجه داشته باشید که تی فقط نم باشد و آب آن را کامل بگیرید. دستکش رو هم فراموش نکنید.

 

 • براق کردن کفپوش کاشی و سرامیک:

اولین مرحله طبق معمول جارو کشیدن است. سپس یک سطل آب گرم تهیه کنید و مقداری الکل درون سطل بریزید. تی را درون سطل فرو کنید و به حالت نمناک روی سطح کاشی بکشید. البته شستشوی کاشی و سرامیک نیاز به فشار بیشتری برای پاک کردن لکه ها دارد ولی در کل با این روش شستشوی سطح کاشی و سرامیک ، بسیار سریع و آسان می شود.

 

 • براق کردن کفپوش مرمری:

کفپوش های مرمری بسیار حساس هستند. افرادی که از این کفپوش ها استفاده می کنند باید یکسری اطلاعات اولیه را داشته باشند ، در غیر این صورت به راحتی می توانند باعث تخریب کفپوش شوند. در کفپوش های مرمری ، هیچگونه مواد اسیدی مانند سودا و سرکه و… نباید با سطح برخورد کند. برای شستشوی کفپوش مرمری کارهای زیر را انجام دهید:

اول یک اسفنج را در آب و مایع ظرفشویی بزنید و آب آن را بگیرید ، یک قسمت از سطح را با آب گرم بپوشانید ، و یک قاشق غذاخوری مایع ظرف شویی به همان سطح بریزید ، سپس با اسفنج روی سطح مرمر بکشید تا کاملا تمیز بشود. در انتها با یک حوله بزرگ و خشک ، سطح را کاملا خشک کنید.

 • براق کردن کفپوش لمینت:

براق کردن کفپوش لمینت کاملا مثل کفپوش چوبی می باشد. اول از هر چیز سطح را با جارو تمیز کنید. با یک سطل آبگرم و کمی سرکه (کمتر از یک پیمانه) و یک تی ، سطح را تمیز کنید. تمیز بودن سطح از گرد و خاک ، قبل از شستشوی سطح کاملا واجب و ضروری است. در غیر این صورت سطح شما کثیف تر هم می شود.


مطالب مرتبط: راهنمای نظافت یخچال در منزل برای خانم های خانه دار


چگونه کفپوش ها را تمیز و براق کنیم؟


کلام پایانی

در مقاله ی چگونه کفپوش ها را تمیز و براق کنیم؟ ، سعی بر این داشتیم که ساده ترین روش های شستشوی انواع کفپوش را با شما به اشتراک بگذاریم. لطفا اگر شما هم نظر یا پیشنهاد یا انتقادی نسبت به این مقاله دارید ، در قسمت دیدگاه با ما به اشتراک بگذارید.

همچنین اگر شما شرایط یا زمان کافی جهت این کار ها را ندارید هیچ جای نگرانی نیست. فقط با یک تماس شما ، همکاران ما در محل شما حاضر هستند. امکان سفارش تمامی خدمات نظافتی ، پرستاری ، باغبانی و… در شرکت خدماتی خدمت از ما.

 

شما می توانید از طریق شماره های زیر درخواست خود را با نیرو های پشتیبانی ما حتی در روزهای تعطیل در میان بگذارید و یا از طریق وب سایت شرکت درخواست خود را ثبت کنید .

 

 02162829000 ☎ 02122880704 

خدمت از ما

چگونه کفپوش ها را تمیز و براق کنیم؟
5 امتیاز از 4 رای

2 Comments

 1. مجتبی گفت:

  آقا مرسییی واقعا.کفپوش لمینت و اول یه تیکشو تست کردم دیدم واقعا تمیز شد دیگه همه جا رو تمیز کردم?
  ممنون??

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×خدمت از ما
با اپلیکیشن راحت تره!
دریافت اپلیکیشن
×

برای دریافت لینک دانلود اپلیکیشن، شماره خودتون رو وارد کنید