چگونه وسایل چوبی را نظافت کنیم

چگونه وسایل چوبی را نظافت کنیم

ارائه تمامي خدمات نظافت منزل فقط در تهران و شيراز

 02162829000

ارائه تمامي خدمات نظافت منزل در تهران و شيراز

 

چگونه وسایل چوبی خود را همیشه مثل روز اول ببینیم؟

وسایل چوبی به خاطر مقاومت و دوامشان و زیبایی خاصی که به دکوراسیون می‌بخشند همواره پرطرفدار بوده‌اند، بنابراین اگر شما هم یکی از دوستداران وسایل چوبی در منزل هستید و می‌خواهید بدانید چگونه وسایل چوبی را نظافت کنیم با ما همراه شوید

 

چگونه وسایل چوبی را نظافت کنیم

 

 

چگونه وسایل چوبی را نظافت کنیم؟

بدانید که مراقبت غیراصولی و ناآشنایی بااینکه چگونه وسایل چوبی را نظافت کنیم می‌تواند منجر به خشکی زیاد، شکستگی، پوسته‌پوسته شدن و همچنین تاب برداشتن چوب شود و وقتی برای وسایل چوبی چنین اتفاقاتی بیفتد، یقیناً دیگر آن زیبایی و کارایی اولیه را نخواهد داشت و به خاطر غیرقابل تعمیر بودنشان چاره‌ای جز تعویض وسایل چوبی باقی نمی‌ماند! بنابراین ازلحاظ اقتصادی هم به نفع ما است که بدانیم چگونه وسایل چوبی را نظافت کنیم و توجه بیشتری به وسایل چوبی خود داشته باشیم.پس با ما همراه باشید

 

نکته‌هایی در خصوص اینکه چگونه وسایل چوبی را نظافت کنیم:

 

داشتن زمان‌بندی برای نظافت وسایل چوبی

توصیه می‌شود پروسه تمیز کردن وسایل چوبی را حداقل دو یا سه ساعت قبل از استفاده مجدد از آن‌ها انجام دهید، مثلاً شب‌ها وقتی قرار نیست از وسایل چوبی استفاده شود، بهترین موقع برای شروع کردن تمیزکاری وسایل چوبی است. این موضوع به این خاطر است که روغن براق‌کننده چوب یا پاک‌کننده‌های طبیعی کاملاً به خورد چوب رفته و از روی سطوح پاک نشوند.

 

مشخص کردن نوع چوب برای تمیز کردن وسایل چوبی

در مرحله بعدی نظافت وسایل چوبی، تعیین نوع چوب و پیدا کردن روش مناسب برای تمیز کردن وسایل چوبی است. به‌طور مثال می‌توانید برای نظافت وسایل چوبی با چوب گردو، آن‌ها را با دستمال نرم تمیز کنید تا گردوخاک نگیرند؛ و یا برخی وسایل چوبی را می‌توانید با مقدار کمی خمیردندان پاک‌کنید ولی برای نظافت کابینت چوبی آشپزخانه باید تدبیری دیگر بیندیشید!

 

آیا می دانستید با کثیف ماندن وسایل چوبی ممکن است آنها را از دست بدهید!

 

روش‌های نظافت وسایل چوبی و از بین بردن لکه‌ها بر روی آن‌ها

  • استفاده از پاک‌کننده‌های طبیعی
  • استفاده از پاک‌کننده‌های شیمیایی

 

روش‌های نظافت وسایل چوبی با استفاده از پاک‌کننده‌های طبیعی

 

سفیده تخم‌مرغ، عجیب اما کارا !!

سفیده تخم‌مرغ می‌تواند وسایل چوبی را به‌شدت خشک و تیره کند که در زیبایی وسایل چوبی تأثیر بسزایی دارد به احیای آن‌ها کمک می‌کند و آن‌ها را مرطوب، روشن و براق نگه می‌دارد. برای استفاده از این روش باید سفیده تخم‌مرغ را از زرده جدا کرده و آن را خوب هم بزنید سپس یک قاشق آمونیاک (پانزده میلی‌لیتر) به آن اضافه کرده و مستقیماً روی وسایل چوبی بمالید سپس صبر کنید تا چنددقیقه‌ای بماند و با دستمال خشک تمیز کنید، این کار باعث می‌شود وسایل چوبی براق‌تر به نظر برسند.

 

مخلوط لیمو و روغن، پاک‌کننده‌ای معجزه‌گر!!

استفاده از این مخلوط یکی از روش‌های مرسوم در نظافت وسایل چوبی هست که باعث می‌شود چوب واقعاً براق و درخشان شود (حتی وسایل چوبی که قبلاً رنگ‌شده‌اند) تنها کاری که باید انجام دهید این است که مقادیر مساوی از هر دو ماده را باهم مخلوط‌کنید، روی وسایل چوبی بمالید و بگذارید تا خشک شود.

 

با ارسال ايميل بهترین تخفيف ها را دریافت کنید ?  داشتن کدتخفيف حتما یه جایی به دردت ميخوره ?

 

روش‌های نظافت وسایل چوبی با استفاده از پاک‌کننده‌های شیمیایی

 

استفاده از روغن جلا یا همان روغن براق‌کننده چوب

قبل از مصرف روغن جلا جهت نظافت وسایل چوبی، سطوح باید تمیز، خشک و عاری از هرگونه آلودگی مانند چربی باشند. برای این کار ابتدا سوراخ‌ها و ترک‌ها را با بتونه مخصوص چوب‌پر کرده و تسطیح نمایید. سپس روغن جلا را با استفاده از قلم‌مو یا غلتک بر روی وسایل چوبی بمالید و بگذارید تا کامل خشک گردند.

 

اسپری روغن جلا و براق‌کننده چوب

اسپری روغن جلا درواقع همان محلول روغن جلا است که به‌صورت فشرده در درون قوطی آماده اجرای سریع بر روی سطوح مختلف برای نظافت وسایل چوبی است. هرچند که اسپری روغن جلای چوب بهترین انتخاب برای جلا دادن سطوح چوبی نیست اما شما می‌توانید در موارد خاص و مصارف کم از این اسپری استفاده نمایید.

 

محلول مخصوص پولیش و پارافین

برای نظافت وسایل چوبی می‌توانید از محلول‌های مخصوص پولیش و پارافین استفاده کنید. پارافین، خراش‌های روی چوب را می‌پوشاند و فقط کافی است سالی دو بار این کار را انجام دهید. استفاده از محلول مخصوص پولیش برای نظافت وسایل چوبی راحت‌تر از پارافین است اما باید این کار را بیشتر تکرار کنید، مثلاً سالی سه یا چهار مرتبه.از همه راحت‌تر استفاده از پولیش‌های اسپری برای تمیز کردن وسایل چوبی هست اما چون حاوی سیلیکون است ممکن است سطح چوب را لغزنده کند و یا به‌صورت توده جمع شود.

 

روش‌های تمیز کردن لکه‌های چربی از کابینت‌های چوبی

امروزه در بسیاری از آشپزخانه‌ها از کابینت‌های چوبی استفاده می‌گردد لذا در خصوص نظافت کابینت‌های چوبی علی‌الخصوص کابینت‌های سفید در ادامه مطلبی را در این خصوص برای شما آورده‌ایم.

 

چگونه وسایل چوبی را نظافت کنیم

برای نظافت کابینت‌های چوبی و تمیز نگه‌داشتن آن‌ها نباید بگذارید زمان زیادی از کثیف شدن یا چرب شدن آن‌ها بگذرد لذا جهت نظافت کابینت‌های چوبی، روی آن‌ها را با مخلوطی از یک فنجان سرکه، دو فنجان آب گرم و یک قاشق جوش‌شیرین بشویید و اگر تمیزکاری بیشتری نیاز بود از محلول مایع ظرف‌شویی ملایم با آب گرم استفاده نمایید،بعد از پاک‌سازی چربی‌ها، کف‌های روی تمام سطوح را با پارچه‌ای مرطوب جمع کنید، سپس فوراً با استفاده از پارچه نرم و تمیز دیگری آن را خشک‌کنید.

 

با بهره گیری از متخصصین خدمت از ما ، وسایل چوبی خود را همیشه مثل روز اول ببینید!

 

چرا کابینت‌های سفید شروع به زرد شدن می‌کنند؟

اولین علت آن قرار گرفتن در معرض تابش نور خورشید است که به‌تدریج چوب‌های رنگ‌شده را زرد یا کمرنگ می‌کند.باید برای جلوگیری از این اتفاق از پرده‌ها و پوشش‌ها برای پنجره‌تان استفاده کنید تا کابینت‌های چوبی سفیدرنگ از تابش مستقیم نور خورشید محفوظ بمانند.دلیل دیگر استفاده از اجاق‌گاز هست. زمانی که شروع به پخت‌وپز می‌کنید، بخار و بوی غذا به شکل ذرات یا چربی در کل فضا پخش می‌گردند و درنتیجه کابینت‌ها شروع به زرد شدن می‌کنند.

 

پیشگیری از زرد شدن کابینت‌ها، ساده اما همیشه!!

لذا برای جلوگیری از زرد شدن کابینت‌های سفید باید اجازه ندهید که چربی‌ها روی کابینت‌هایتان انباشته شوند و به‌محض اینکه غذایی را روی اجاق‌گاز آماده یا سرخ می‌کردید، فن یا هود آشپزخانه را روشن کنید تا حداقل برخی از آن ذرات را قبل از این‌که روی کابینت‌ها بنشینند را از بین ببرد و در صورت کثیف شدن آن‌ها می‌توانید از روش‌های ذکرشده در بالا جهت تمیز کردن کابینت‌های چوبی استفاده نمایید.

امیدواریم توانسته باشیم در خصوص اینکه چگونه وسایل چوبی را نظافت کنیم به شما کمک کرده باشیم ولی بازهم به شما یادآور می‌شویم که پیشگیری بهتر از درمان است! اجازه ندهید کثیفی و چربی‌ها بر روی وسایل شما به مدت زیادی بمانند.

 


  ☎ 02162829000 

خدمت از ما

 

چگونه وسایل چوبی را نظافت کنیم
4.5 امتیاز از 2 رای

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×خدمت از ما
با اپلیکیشن راحت تره!
دریافت اپلیکیشن
×

برای دریافت لینک دانلود اپلیکیشن، شماره خودتون رو وارد کنید