پلیس فتا

پلیس فتا

پلیس فتا (پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات ایران), یکی از واحدهای نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران است. یکی از ویژگی‌های پلیس فتا, امکان سوال از پلیس فتا است. بدین مفوم که در صورت داشتن سوال از پلیس فتا, می‌توانید با شماره تلفن مشاوره پلیس فتا تماس بگرید.

در ادامه علاوه بر پرداختن به پلیس فتا, به موارد دیگری از جمله پلیس فتا چیست, پلیس فتا تهران, تلفن تماس با پلیس فتا, شماره تماس پلیس فتا تهران و دیگر خدماتی که توسط پلیس فتا ارائه می‌شود, پرداخته‌ایم.

 

 

پلیس فتا برای چه شکل گرفت؟

پلیس فتا چیست؟

پلیس فتا چه خدماتی ارائه می‌دهد؟

در پلیس فتا, چه فرآنیدی برای بررسی شکایت‌ها طی می‌شود؟

 

پلیس فتا برای چه شکل گرفت؟

در عصر اطلاعات شاهد شكل گیری فضایی هستیم كه در آن فعالیت های گوناگونی از قبیل اطلاع رسانی، ارائه خدمات، مدیریت، كنترل و ارتباطات از طریق ساز و كارهای الكترونیكی و مجازی انجام می پذیرد. با وجود تصور اشتباه مبنی بر مجازی بودن این فضا باید گفت كه در واقع چنین نیست، فضای فتا (سایبر) یك فضای كاملاً واقعی است كه قابلیت انجام بیشترین جرایم و یا انواع عملیات های واقعی در آن وجود دارد؛ و نیازمند بررسی و قانون گذاری توسط نهادی به نام پلیس فتا است. كابران در سراسر جهان همواره در معرض انواع آسیب ها، تهدیدات ازجمله تخریب و انهدام، تحریف و انحراف، ربایش، افشا و سایر جرایم از راه دور و نزدیك قرار دارند. با وجود تحولات و نوآوری های عظیم در این عرصه، متأسفانه مجرمین و تبهكاران از این فضا بی بهره نیستند و موجبات سوء استفاده آنان از این فضا نیز فراهم می باشد؛ و پیگیری چنین مواردی توسط پلیس فتا, ضرورت پیدا می‌کند.

 

[مطلب مرتبط: هک تلگرام]

 

پلیس فتا چیست؟

توسعه‌ی روزافزون زیرساخت‌های فناوری اطلاعات و ارتباطات در کشور و افزایش کاربران و استفاده کنندگان از اینترنت و سایر فناوری های اطلاعاتی، ارتباطی و مخابراتی نظیر خطوط تلفن‌های ثابت و همراه، شبکه‌های دیتای کشوری و محلی، ارتباطات ماهواره‌ای از جمله‌ی دلایلی است که لزوم ایجاد و توسعه‌ی سازوکاری برای برقراری امنیت در فضای تولید و تبادل اطلاعات جمهوری اسلامی ایران یا همان پلیس فتا را توجیه می‌کند.

همچنین توسعه‌ی خدمات الکترونیک در کشور نظیر دولت الکترونیک، بانکداری الکترونیک، تجارت الکترونیک، آموزش الکترونیک و سایر خدمات از این دست، نیز لزوم ایجاد پلیسی تخصصی در مجموعه‌ی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران را برای تأمین امنیت و مقابله با جرایمی که در این فضا به وقوع می‌پیوندند را آشکار می‌نماید که نامی به نام پلیس فتا دارد.

از سوی دیگر، رشد قارچ‌گونه‌ی جرایم در حوزه‌ی فضای تولید و تبادل اطلاعات کشور (فتا) مثل کلاهبرداری‌های اینترنتی، جعل داده‌ها و عناوین، سرقت اطلاعات، تجاوز به حریم خصوصی اشخاص و گروه‌ها، هک و نفوذ به سامانه ‌های رایانه‌ای و اینترنتی، هرزه ‌نگاری و جرایم اخلاقی و برخی جرایم سازمان‌یافته‌ی اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی ایجاب می‌کند که پلیس تخصصی (پلیس فتا) که توان پی‌جویی و رسیدگی به جرایم سطح بالای فناوری را داشته باشد، به وجود آید.

پلیس فتا
4.7 امتیاز از 3 رای

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×خدمت از ما
با اپلیکیشن راحت تره!
دریافت اپلیکیشن
×

برای دریافت لینک دانلود اپلیکیشن، شماره خودتون رو وارد کنید