نکته‌های نظافت حمام به شیوه درست

نکته‌های نظافت حمام به شیوه درست

ارائه تمامي خدمات نظافت منزل فقط در تهران و شيراز

02162829000 

ارائه تمامي خدمات نظافت منزل در تهران وشيراز

 

نظافت حمام به شیوه درست را جدی بگیرید

از حمام به دلیل ظاهر گول زننده‌اش انتظار ندارید باعث آلودگی و بیماری‌تان شود! اما باید بگوییم این اتفاق خیلی هم دور از انتظار نیست چون حمام به خاطر رطوبت زیادی که دارد بهترین مکان برای رشد و تکثیر باکتری‌ها، قارچ‌ها یا عوامل بیماری‌زا است پس اگر نکته‌های نظافت حمام به شیوه درست رعایت نشوند ممکن است این اتفاق برایتان بیفتد!

 

نکته‌های نظافت حمام به شیوه درست

 

سقف حمام محلی مناسب برای رشد قارچ‌ها

برای شروع نظافت حمام از سقف شروع کنید، گوشه و کنار سقف حمام، محل مناسبی برای رشد قارچ‌ها هست لذا برای داشتن سقفی تمیز، فرچه شستشو یا چوب گردگیری را به مخلوطی از سرکه سفید و آب گرم آغشته کرده و شروع به تمیز کردن سقف کنید. همچنین می‌توانید از بخار شور استفاده کنید تا حرارت بالای بخارآب، سقف را ضدعفونی کند. توجه داشته باشید که هنگام انجام این کار حتماً از عینک استفاده کنید.

 

اجازه ندهید پرده حمام جرم بگیرد

اجازه ندهید پرده حمام جرم بگیرد و هرازگاهی آن را در لباسشویی بی اندازید و با محلول سفیدکننده بشویید و سپس در هوای آزاد و در معرض نور آفتاب قرار دهید تا کاملاً خشک شود. یادتان باشد بعد از هر بار دوش گرفتن حتماً پرده را کامل آویزان بگذارید تا کاملاً خشک شود و رطوبت لابه‌لای آن باقی نماند.

 

محیط حمام می تواند بسیار آلوده باشد! رعایت نکته‌های نظافت حمام به شیوه درست را جدی بگیرید

 

از بین بردن رسوب روی شیرها کار چندان سختی نیست!

شیر آب با پوششی از رسوب و زبری، جلوه زیبایی در حمام ندارد، برای از بین بردن این رسوب‌ها تعدادی دستمال‌کاغذی را به مقدار مناسبی سرکه سفید آغشته کنید و دور شیر بپیچید (برای راحتی و نتیجه بهتر، این کار را آخر شب انجام دهید و صبح دستمال‌ها را بردارید) سپس مقداری مایع ظرف‌شویی را با آب گرم مخلوط‌کنید و با مسواک به‌آرامی روی شیرها بکشید تا رسوب‌ها از بین بروند.

 

 

استفاده ازسر که سفید، راهی مناسب برای تمیز کردن شیشه‌ها و آینه‌ها

برای شست و شوی شیشه‌ها و آینه‌های حمام، محلولی از آب گرم، سرکه سفید و نمک تهیه کنید. این محلول را درون اسپری آب‌پاش بریزید و به شیشه و آینه اسپری کنید و با چندتکه روزنامه آن را پاک‌کنید. شما همچنین می‌توانید از شیشه‌پاک‌کن‌های موجود در بازار استفاده کنید ولی در صورت کدری زیاد شیشه‌ها، حتماً از محلول خانگی ذکرشده استفاده نمایید.

 

با ارسال ايميل  کد تخفيف نظافت منزل دریافت کنید? براي انجام کارهای سخت کد تخفیف حتما به دردت ميخوره ?

 

نظافت کاشی‌های حمام، کاری دشوار اما ممکن!

نظافت کاشی‌های حمام می‌تواند کاری سخت و بسیار خسته‌کننده باشد. لذا برای انجام این کار، می‌توانید از متخصصین نظافت در منزل خدمت از ما کمک بگیرید؛ اما این را بدانید که کاشی‌های حمام بخصوص کاشی‌های دیوار اغلب مستعد رشد کپک و قارچ هستند. برای نظافت کاشی‌ها و مقابله با کپک‌ها از مخلوط جوش‌شیرین و سرکهٔ سفید استفاده کنید، اما به دنبال یک پاک‌کننده‌ی شیمیایی ضد کپک و قارچ مخصوص کاشی حمام نیز باشید تا از رشد آن‌ها جلوگیری کند. برای این کار همچنین می‌توانید از مخلوط سرکه سفید و مواد شوینده نیز استفاده کنید ولی از مخلوط کردن جوش‌شیرین با مواد شوینده به دلیل تشکیل مواد سمی خودداری کنید.

برای نظافت هرچه بهتر کاشی‌های حمام مراحل زیر را طی کنید.

 • ابتدا برای از بین بردن غبارها و دسترسی راحت‌تر به درزها، با تی و پارچه خشک، کاشی‌های کف و دیواره حمام را پاک‌کنید.
 • مادهٔ تمیزکننده انتخابی خود را روی درزها بریزید و در حین خیس خوردن درزها، مرتباً مادهٔ پاک‌کننده را روی آن‌ها بریزید تا اطمینان یابید که همهٔ درزها پوشانده شده‌اند.
 • بگذارید مادهٔ پاک‌کننده برای حداقل 30 باقی بماند.
 • از یک فرچه یا برس مویی زبر برای تمیز کردن و ساییدن درزها استفاده کنید. اکنون با آب گرم زمین و دیوارها را بشویید و سپس خشک‌کنید.
 • برای لکه‌های مقاوم‌تری که پاک نشده‌اند لازم است در وقفه‌های منظم مراحل فوق را تکرار کنید تا به نتیجهٔ مطلوب برسید.

 

 

نکته‌های نظافت حمام به شیوه درست

 

فن تهویه نیز، به نظافت احتیاج دارد!

فن تهویه در کاهش کپک و رطوبت مؤثر است اما ذرات غبار و آلودگی موجود در هوا را به خود می‌گیرد و در پره‌ها و دریچه آن باقی می‌ماند برای نظافت فن تهویه حمام ابتدا جریان برق را قطع کرده، روکش تهویه را بیرون بیاورید و آن را با آب گرم و مایع ظرف‌شویی بشویید. سپس با قلم‌مو، گردوغبار را از موتور و دیگر گوشه‌ها و شکاف‌های تهویه پاک‌کنید. وقتی روکش تهویه کاملاً خشک شد آن را در جای خود بگذارید.

به خاطر داشته باشید بعدازآنکه استحمام شما تمام شد حتماً فن را به مدت 15 الی 20 دقیقه روشن بگذارید تا بخار و نم داخل حمام کاملاً از بین برود و مانع از به وجود آمدن لک و سیاهی بر روی سقف و دیوارها شود.

 

اگر توالت فرنگی و سینک دستشویی در حمام دارید، حتماً مطلب زیر را بخوانید

در بعضی از خانه‌ها توالت فرنگی و سینک دستشویی در حمام قرار دارد و نظافت مجموعه سرویس بهداشتی داخل حمام بسیار مهم است. برق انداختن سینک دستشویی و یا داخل توالت فرنگی کار مشکلی است و بهتر است این کار را به متخصصین نظافت در منزل خدمت از ما بسپارید و یا خودتان زودبه‌زود این کار را انجام دهید. برای از بین بردن جرم توالت فرنگی می‌توانید با ترکیب آب و آب‌لیمو و یا سرکه جرم آن را کاملاً محوکنید. در این روش پارچه‌ای را به مقدار مناسبی از محلول‌های ذکرشده آغشته کرده و یا آن را روی سطوح موردنظر به‌طور مستقیم بریزید و سپس با برس تمیز کنید. این روش برای لکه‌زدایی و حتی قارچ زدایی نیز کارساز است. اگر هم برای نظافت سینک دستشویی و یا توالت فرنگی با مواد شویندهٔ شیمیایی کار می‌کنید برای از بین بردن جرم دستشویی می‌توانید از وایتکس یا همان محلول سفیدکننده استفاده کنید. البته از قرص‌های ژاول هم می‌توان استفاده کرد، برای این کار راه‌آب را ببندید و یک قرص را در سینک بیندازید و بگذارید حدود 15 دقیقه بماند.

 

نظافت حوله‌های حمام را جدی بگیرید

حوله‌های رطوبت دار موجب ایجاد و رشد باکتری‌ها می‌شوند. اگر ماشین لباسشویی شما تنظیمات ضدعفونی کردن دارد، از آن برای ضدعفونی کردن حوله‌ها استفاده کنید و در غیر این صورت از مایع ضدعفونی‌کننده به‌صورت دستی استفاده کنید. حوله‌ها را هرچند روز یک‌بار با حوله‌های تمیز تعویض کنید و قبل از آنکه حوله‌های مرطوب را روی میله‌های مخصوص قرا دهید میله‌ها را به دلیل اینکه خود محل تجمع باکتری‌ها هستند به‌خوبی تمیز کنید. حوله‌ها را درجایی که هوا در گردش است و به‌دوراز توالت فرنگی آویزان کنید.

                    

نظافت حمام به دلیل شرایط محیط حمام که سفت و سخت است کار راحتی نیست! از متخصصین نظافت در منزل خدمت از ما کمک بگیرید

 

سر دوش نیز می‌تواند محل تجمع باکتری‌ها گردد!

نظافت سر دوش حمام اهمیت بسزایی دارد زیرا جرم و باکتری زیادی در آن جمع می‌شود که ایجادکننده بیماری‌های ریوی است. برای نظافت و جرم‌گیری سر دوش، آن را داخل ظرفی گذاشته و سرکه سفید بر روی آن بریزید تا حدی که سر دوش کاملاً در سرکه غوطه‌ور شود، سپس بگذارید یک‌شب بماند. صبح آن را از سرکه بیرون بیاورید و با آب فراوان بشویید و در جای خود نصب نمایید.

 

نظافت کردن وام حمام می‌تواند به شما آسیب وارد کند!

یکی از راه‌های نظافت کردن وان حمام، استفاده از مخلوط نصف فنجان سرکه، یک فنجان الکل سفید و یک‌چهارم فنجان جوش‌شیرین است. مواد ذکرشده را به چهار کیلوگرم آب اضافه کنید و سپس مخلوط را بر روی وان پخش‌کنید و بگذارید برای مدت 30 دقیقه بماند و سپس با برس به‌خوبی شستشو دهید.

یادتان باشد عدم آشنایی با نکته‌های نظافت حمام به شیوه درست می‌تواند به شما آسیب وارد کند، پس بهتر است جهت حفظ سلامتی خودتان، هنگام تمیز کردن وان حمام، به‌جای آنکه بیرون وان بایستید و دستتان را برای تمیز کردن به داخل وان دراز کنید، خودتان داخل وان بروید و در حالت نشسته آن را تمیز کنید تا آسیبی به کمر شما وارد نگردد. شما همچنین می‌توانید به کمک متخصصین نظافت در منزل خدمت از ما بهترین نتایج را در کمترین زمان به دست آورید.

 

نکته‌های نظافت حمام به شیوه درست

 

حباب لامپ حمام را بااحتیاط تمیز کنید

توصیه می‌شود برای تمیز کردن حباب لامپ حمام با استفاده از دستمال نرم آغشته به الکل، آن را تمیز کنید. برای این کار ابتدا جریان برق را قطع کرده و بعد از تمیز کردن حباب حمام با دستور فوق، خوب آن را خشک نمایید و در سرجای خود ببندید.

 

جای کف صابون و شامپو روی در حمام، لکه‌ای مزاحم و همیشگی

جای کف صابون و شامپو روی در حمام را همیشه دیده‌اید و میدانید که تمیز کردن آن کاری دشوار و زمان‌بر است. برای پیشگیری از کثیف شدن آن، می‌توانید از روغن مبلمان به‌عنوان مانع استفاده کنید! هر موقع که درب حمام را تمیز کردید، مقداری روغن مبلمان را با پارچه‌ای تمیز روی در بکشید و پس از دو دقیقه آن را با یک دستمال خشک پاک‌کنید. لایه روغن ایجادشده روی در به‌عنوان مانعی در برابر کف صابون عمل خواهد کرد.

 

بوی فاضلاب در حمام را با این روش از بین ببرید

برای از بین بردن بوی بد فاضلاب یک‌دوم پیمانه جوش‌شیرین را به یک‌دوم پیمانه سرکهٔ سفید بیفزایید و آن را در فاضلاب بریزید و درب فاضلاب را بپوشانید. همچنین شما می‌توانید برای اینکه حمامی خوشبو داشته باشید کمی عطر یا روغن معطر را روی حباب روشنایی داخل حمام بمالید، با این کار زمانی که چراغ را روشن می‌کنید، گرمای ناشی از لامپ، عطر را در هوا پراکنده می‌کند.

 

متخصصین نظافت در منزل خدمت از ما با رعایت نکته های نظافت حمام به شیوه درست ، شما را شگفت زده می کنند!

 

نکته‌های نظافت حمام به شیوه درست

 • هراز چند گاهی لیف‌ها را در آب جوش بیندازید و در آفتاب خشک‌کنید و در صورت امکان آن‌ها را در حمام نگه‌داری نکنید. تیغ‌ها را نیز با الکل ضدعفونی کنید و هرچند وقت یک‌بار همه را دور بریزید.
 • پادری جلوی در حمام را نیز بشویید تا آلودگی‌های احتمالی را از حمام به داخل منزل نیاورید!
 • مسواک را نباید در محیطی مثل حمام که مرطوب یا آلوده به انواع باکتری است نگه‌داری کرد زیرا باید پس از استفاده به‌سرعت خشک شود. درصورتی‌که می‌خواهید مسواک را در حمام قرار دهید باید آن را در کابینت‌ها و محفظه‌های ویژه‌ای که در حمام تعبیه می‌شوند قرار دهید.
 • صابون جامد را درجایی قرار دهید که مدام خیس نباشد زیرا ممکن است آلودگی‌ها را به خود جذب کند و به پوست شما انتقال دهد. همچنین از نگهداری مواد آرایشی و بهداشتی در حمام خودداری کنید زیرا رطوبت موجب فاسدشدن این اقلام می‌گردد.
 • یکی دیگر از نکته‌های نظافت حمام به شیوه درست، تمیز کردن سطل آشغال حمام است. با توجه به اینکه این سطل در فضای مرطوب قرار دارد به‌شدت مستعد آلوده شدن به انواع باکتری و قارچ است. لذا شما باید حتماً هفته‌ای یک‌بار آن را بشویید و برای خشک شدن در هوای آزاد قرار دهید و هر از چند گاهی هم آن را با یک سطل نو درب دار جایگزین کنید.
 • سشوار، ریش‌تراش، موکن ها و دیگر وسایل برقی را بهتر است به دلیل رطوبت بالای حمام و جلوگیری از خراب شدن آن‌ها در حمام نگه‌داری نکنید.

 

کلام آخر

درست است که دانستن نکته‌های نظافت حمام به شیوه درست برای داشتن حمامی زیبا و بهداشتی به شما کمک می‌کند، اما این را بدانید انجام این امور به‌تنهایی و به شیوه اصولی کار آسانی نیست و بهتر است از متخصصین نظافت در منزل بهره ببرید. یادتان باشد متخصصین نظافت در منزل خدمت از ما همیشه در برای انجام کارهای سخت نظافت منزل
در کنارتان خواهند بود

 


02162829000 

خدمت از ما

 

نکته‌های نظافت حمام به شیوه درست
5 امتیاز از 2 رای

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×خدمت از ما
با اپلیکیشن راحت تره!
دریافت اپلیکیشن
×

برای دریافت لینک دانلود اپلیکیشن، شماره خودتون رو وارد کنید