معرفی انواع دیوارپوش و کاربرد آن در دکوراسیون داخلی

معرفی انواع دیوارپوش و کاربرد آن در دکوراسیون داخلی

در طراحی دکوراسیون داخلی یکی از قسمت هایی که باید با دقت به آن توجه شود، دیوارپوش ساختمان است. امروزه روش ها و متریال مختلفی برای طراحی دیوارهای ساختمان وجود دارد که کمک می کند تا افراد بنا بر سلیقه و بودجه خود بتوانند از بهترین مدل های دیوارپوش ساختمان استفاده کنند و از قدیم الایام، مردم دکوراسیون داخلی خانه را با گچ و یا رنگ پوشش می دادند و در میان این دو، دیوارپوش رنگ هنوز هم جایگاه خود را داشته و افراد زیادی تمایل به رنگ آمیزی ساختمان هستند.  اما روش های دیگری نیز برای زیباتر کردن دیوارها وجود دارد.

دیوارپوش ساختمان دکوراسیون داخلی تاثیر زیادی در زیبایی محیط داخلی دارد. اگر شما بهترین و شیک ترین وسایل را برای ساختمان خود خریداری نمایید اما دیوارپوش ساختمان خانه مناسب چنین دکوراسیون داخلی نباشد، نه تنها محیط ،نمای زیبایی نخواهد داشت بلکه تمامی وسایل به کار رفته در دکوراسیون داخلی جذابیت خود را از دست می دهند.

البته در انتخاب انواع دیوارپوش نباید تنها به دنبال زیبایی آن ها بروید بلکه این موضوع بسیار مهم است که دیوارپوش ساختمان ، دکوراسیون داخلی با کارایی ساختمان، سبک طراحی و… تطابق داشته باشد.

 

دیوارپوش ساختمان

 

شاید برایتان جالب باشد که این روزها دیوارپوش ساختمان این گونه در فضای وب جستجو می شود:

 • نصب دیوار پوش
 • دیوارپوش چوبی جدید
 • قیمت دیوار پوش سه بعدی
 • قیمت دیوارپوش کرونوگرین
 • کاتالوگ دیوارپوش پی وی سی
 • دیوار پوش چوبی
 • دیوارپوش ارزان
 • دیوار پوش سه بعدی ارزان
 • انواع دیوارپوش فومی
 • انواع دیوارپوش آشپزخانه
 • انواع دیوارپوش اتاق خواب
 • انواع دیوارپوش اداری
 • قیمت انواع دیوارپوش
 • نسل جدید دیوار پوش
 • انواع دیوارپوش برای راهرو
 • دیوار پوش قابل شستشو

 

معرفی انواع دیوارپوش دکوراسیون داخلی:

با توجه به تنوعی که در دیوارپوش ساختمان وجود دارد، در این قسمت از مقاله سعی بر این داریم شما را با انواع دیوارپوش دکوراسیون داخلی آشنا نموده و مشخصات هر یک را بیان کنیم. در این صورت انتخاب برای شما تسهیل خواهد شد:

 

دیوارپوش ساختمان چوبی


دیوارپوش ساختمان از نوع کاغذ دیواری


دیوار پوش ساختمان چرمی


دیوارپوش ساختمان سنگی


دیوارپوش ساختمان آلومینیوم


دیوارپوش ساختمان شیشه ای


دیوارپوش ساختمان سه بعدی


راهنمای انتخاب انواع دیوارپوش


 

دیوارپوش ساختمان چوبی

یکی از رایج ترین دیوارپوش دکوراسیون داخلی که  طرفداران زیادی را به خود جلب کرده است، دیوارپوش چوبی است. در این مدل، تخته های چوبی بر روی دیوارها نصب می شود. این نوع دیوارپوش ها دارای تنوع زیادی از نظر رنگ، طرح و مدل هستند.

برای مثال در محیط هایی که نور زیادی وجود دارد، می توانید از دیوارپوش چوبی تیره استفاده کنید. اما توجه داشته باشید که درجه روشن و یا تره بودن این نوع دیوارپوش باید براساس میزان روشنایی ساختمان تنظیم گردد. از طرفی هر چه دکوراسیون داخلی شلوغ تر باشد، دیوارپوش چوبی از نظر نوع طرح هایی که بر روی آن به کار رفته است باید ساده تر باشد.


 

دیوارپوش ساختمان از نوع کاغذ دیواری

بعد از رنگ، دیوارپوش کاغذ دیواری مورد استقبال عموم مشتریان قرار گرفته و امروزه تقریبا در اکثر ساختمان ها، از کاغذ دیواری برای دکوراسیون داخلی استفاده می کنند. تنوع رنگ و طرح در کاغذ دیورای این امکان را فراهم می کند تا انتخاب بهتری داشته باشید. به هیچ عنوان در دکوراسیون داخلی شلوغ، از دیوار پوش کاغذی پر نقش استفاده نکنید.


 

دیوار پوش ساختمان چرمی

اما نوع جدید از دیوارپوش که به مرور زمان در حال ارتقا جایگاه خود در میان انواع دیوارپوش می باشد، انواع دیوارپوش ساختمان چرمی است. این مدل نه تنها منجر به زیبایی می شود بلکه عایقی برای صدا و دما خواهد بود. البته دیوارپوش چرمی بیشتر برای محیط های اداری و آموزشی استفاده می شود و کمتر در ساختمان های مسکونی کاربرد دارد.


 

دیوارپوش ساختمان سنگی

استفاده از دیوارپوش سنگی در دکوراسیون داخلی نیز نمای بسیار زیبایی را به محیط داخلی می دهد و با توجه به جذابیتی که در این نوع دیوارپوش دکوراسیون داخلی وجود دارد، توجه افراد زیادی را به خود جلب کرده است. البته این که کدام دیوار را با سنگ پوشش دهید، تاثیر زیادی در نمای دکوراسیون داخلی دارد.

 

دیوارپوش ساختمان

 

برای مثال غالبا دیوار پشت تلویزیون را دیوارپوش سنگی استفاده می شود . این نوع دیوارپوش بیشتر برای دکوراسیون داخلی کلاسیک، زیبایی خاصی دارد.


 

دیوارپوش ساختمان آلومینیوم

آلومینیوم به دلیل این که جلا و براقیت جذابی دارد، همیشه زیبایی خاصی دارد به همین دلیل است که در ساختمان ها به منظور زیباسازی دکوراسیون داخلی از قطعات آلومینیومی استفاده می شود. این قطعات که از نظر روشنایی و طرح، متنوع هستند، در اندازه های مختلف ساخته شده و می توانید براساس متراژ دیوارها، دیوارپوش آلومینیومی مناسب از نظر سایز را خریداری نمایید. البته مسئله ای که در انتخاب دیوارپوش آلومینیومی وجود دارد این است که با توجه به براق بودن آن ها، توصیه می شود از انواع خیلی روشن استفاده نکنید چرا که در هنگام شب و روشن کردن لامپ ها، انعکاس نور از سطح آلومینیوم، چشم شما را اذیت می کند.


 

دیوارپوش ساختمان شیشه ای

یکی از زیباترین انواع دیوارپوش که به ویژه در آشپزخانه ها لحاظ می گردد، دیوارپوش شیشه ای است. از آنجایی که این نوع پوشش می تواند نور را تا حدودی منعکس نماید در نتیجه جلای محیط را بیشتر می کند. انعکاس نور کمک می کند تا فضای مورد نظر شما، بزرگ تر از حالت عادی شده و این مسئله بر روی روحیه شما تاثیر بسزایی دارد.


 

دیوارپوش ساختمان سه بعدی

حتما تا به حال با انواع دیوارپوش برخورد داشته اید که طرح موجود بر روی آن ها، برجسته به نظر می رسد. به این مدل، دیوارپوش سه بعدی می گویند. جالب است بدانید که دیوارپوش سه بعدی علی رغم این که به دیوار شما حجم می دهد، کمترین وزن را دارد در نتیجه یک دیوارپوش مناسب برای دکوراسیون داخلی است.


 

راهنمای انتخاب انواع دیوارپوش ساختمان :

اکنون که با انواع دیوارپوش آشنا شده اید، لازم می دانیم چند نکته را متذکر شویم که در زمان خرید دیوارپوش دکوراسیون داخلی باید به آن ها توجه داشت:

 • سبک دکوراسیون داخلی باید با نوع دیوارپوش انتخابی تطابق داشته باشد به این معنا که از دکوراسیون داخلی شما کلاسیک است، مدل پوشش دیوار هم باید کلاسیک انتخاب شود.
 • دقت کنید هر چه طرح های روی دیوارپوش دکوراسیون داخلی شلوغ تر باشد، فضای خانه را کوچکتر از حالت عادی نشان می دهد در نتیجه در خانه هایی که کوچک هستند، تا جایی که امکان دارد از دیوارپوش روشن و خلوت استفاده کنید.
 • اگر قرار است دیوارپوش را برای آشپزخانه به کار ببرید، فراموش نکنید که قابلیت شست و شوی آن اهمیت زیادی دارد. چرا که در آشپزخانه در اثر طبخ غذا، لکه ها و بخارهای چربی و غذا بر روی دیوارها نشسته و تنها با شستن تمیز خواهند شد.
 • اگر قرار است در یک محیط از چند نوع پوشش برای دیوارها استفاده کنید، هارمونی بین رنگ و طرح را در نظر گرفته و سپس در مکان های مناسب دکوراسیون داخلی این دیوارپوش ها را نصب کنید تا منظره زیبایی را ایجاد نماید.

شما می توانید دیوارپوش ساختمان را به خدمت از ما بسپارید.

شرکت خدمات فنی و نظافتی خدمت از ما

معرفی انواع دیوارپوش و کاربرد آن در دکوراسیون داخلی
1 امتیاز از 1 رای

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×خدمت از ما
با اپلیکیشن راحت تره!
دریافت اپلیکیشن
×

برای دریافت لینک دانلود اپلیکیشن، شماره خودتون رو وارد کنید