سوختگی در اثر لوله بازکنی با اسید

سوختگی در اثر لوله بازکنی با اسید

سقوط در چاه فاضلاب

گرفتگی لوله ها به دلیل رعایت نکردن نکات ساده و ابتدایی باعث دردسر های زیادی می شود و این اتفاق بیشتر از همه خانم خانه را نگران و ناراحت می کند و مادر خانه مجبور به اقدام می شود و اولین روشی که به ذهنش خطور می کند، لوله بازکنی با اسید است، غافل از این که چه خطراتی در پی استفاده از این اسید ممکن است برایش پیش بیاید. استفاده از اسید لوله بازکنی از خطرناک ترین روش های ممکن برای لوله بازکنی است که در ادامه می خواهیم یکی از اتفاقات ناگواری که در اثر استفاده لوله بازکنی با اسید رخ داده است را شرح دهیم.

سوختگی اسیدی و لوله بازکنی با اسید

اعصاب زن جوان خط خطی شده بود. با غرولند یک بار دیگر ظرف محتوی اسید لوله که در آن چند نوع مایع لوله بازکنی و کف شوی مخلوط شده بود داخل محفظه ظرف شویی آشپزخانه ریخت تا شاید لوله مسدود شده فاضلاب باز شود. اما این کار هم فایده ای نداشت و مسیر لوله هم چنان مسدود بود و آب پس می زد.

زن جوان پس از گذشت چند دقیقه، قالیچه کوچکی را که وسط آشپزخانه پهن کرده بود کنار زد و دریچه مربع شکل آبراه فاضلاب آشپزخانه را باز کرد تا وضعیت لوله های فاضلاب را از این محل نیز چک کند.او خم شد و سر خود را جلو برد تا به طور دقیق داخل لوله را نگاه کند و با یک تکه شیلنگ داخل آن فوت کند.

متاسفانه به محض آن که او صورت خود را به دهانه لوله نزدیک کرد، اسید داخل لوله با فشار و به حالت انفجاری به بیرون پاشید و سر و صورت این زن جوان به شدت آسیب دید.

اسید لوله بازکنی

خانواده مصدوم این حادثه او را بلافاصله به بخش سوختگی بیمارستان امام رضا(ع) مشهد انتقال دادند و وی که از ناحیه سر و صورت دچار سوختگی جدی شده بود، تحت مراقبت های ویژه پزشکی قرار گرفت. «سرآتشیارمحمدجواد قائمی» رئیس ایستگاه ۶ و کارشناس آموزش های تخصصی سازمان خدمات ایمنی و آتش نشانی مشهد درباره این حادثه گفت: یکی از اقدامات بسیار خوب خانواده مصدوم این حادثه شست و شوی سریع محل سوختگی در زمان وقوع سوختگی با آب ولرم و فراوان بوده است که شدت آسیب را کاهش می دهد. وی افزود: برای باز کردن مسیر مسدود شده لوله های فاضلاب می توان از شرکت های لوله بازکنی با دستگا ههای پیشرفته کمک گرفت.

 

راهنمای استفاده از اسید لوله بازکنی

هنگام استفاده از محلول‌های شیمیایی لوله باز کن به این نکات توجه کنید:

  • محلول مایع را داخل مجرای فاضلاب ریخته، براساس دستورالعمل مندرج روی بسته‌بندی، پس از گذشت مدت زمان قید شده، آب را باز کنید. باقی ماندن محلول شیمیایی باعث خوردگی لوله‌های فلزی یا حتی پلاستیکی و سبب پوسیدگی می‌شود.
  • اگر مواد لوله بازکن به شکل جامد است،‌ آن را در مدخل دریچه فاضلاب بریزید و آب را به صورت قطره‌ای روی آن باز کنید تا در اثر تماس با آب حل و وارد مجرای فاضلاب شود.
  • پس از ریختن محلول لوله بازکن مراقب باشید بخار متصاعد شده از این مواد به مجرای تنفسی و مخاط چشم شما نفوذ نکند چون بسیار آسیب زننده است. هنگام مصرف این مواد با استفاده از ماسک ضخیم و چند لایه، دهان و بینی‌تان را بپوشانید و در صورت پاشیدن این مواد به داخل چشمتان بسرعت و به مدت 10 تا 15 دقیقه از داخل به خارج، چشمتان را با آب بشویید و بلافاصله به پزشک مراجعه کنید.
  • محلول‌های لوله باز کن چند نوع دارد؛ یک نوع برای رفع گرفتگی ناشی از چربی‌ها و ذرات غذاست و نوع دیگر برای رفع تجمع مو بخصوص در مجرای فاضلاب حمام به کار می‌رود. در نتیجه به نوع محلول لوله بازکن توجه کنید.
  • چون محلول لوله یا چاه‌بازکن در ترکیب با گازهای داخل چاه می‌تواند خطرساز شود در مصرف آن زیاده روی نکنید.

اگر در خانه مشکل گرفتگی لوله ها برای شما پیش آمد و نتوانستید با روش های خانگی مشکل را برطرف کنید، با یک تماس متخصصین ما را با خبر کنید تا در کمترین زمان لوله بازکنی در تهران را برای شما انجام دهند.

 

لوله باز کنی در تهران 

لوله بازکنی تهران , لوله بازکنی شبانه روزی , لوله بازکنی فرحزاد, لوله بازکني شهرک غرب , لوله بازکني غرب تهران , لوله بازکني در غرب , لوله بازکني هفت تير , لوله بازکني هروي , لوله بازکني هشتگرد , لوله بازکني خانگي , لوله بازکني پايتخت , لوله بازکني شبانه روزي تهران , لوله بازکني با فنر

 

تنها با یک تماس با خدمت از ما در تهران و دیگر شهرها باز کردن لوله فاضلاب را به نیروی ماهر بسپارید.

ارائه خدمات لوله بازکنی و تخلیه چاه و …

لوله بازکنی با اسید

02162829000

سوختگی در اثر لوله بازکنی با اسید
4.7 امتیاز از 6 رای

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×خدمت از ما
با اپلیکیشن راحت تره!
دریافت اپلیکیشن
×

برای دریافت لینک دانلود اپلیکیشن، شماره خودتون رو وارد کنید