علت روشن نشدن پکیج

اعزام متخصص برای بررسی علت روشن نشدن پکیج در تهران، شیراز، اصفهان، کرج، مشهد، قزوین و قم 02162829000

شما هم به متخصص ترین سرویسکار پکیج نیاز دارید ؟

 

علت روشن نشدن پکیج چیست ؟ احتمالا برای شما نیز پیش آمده که دستگاه پکیج خانه‌تان بدون دلیل و خود به خود روشن نشود ! و شما هم به دنبال علت روشن نشدن پکیج ایران رادیاتور یا علت روشن نشدن پکیج ایساتیس ، سرگرم مطالعه دفترچه دستگاه شوید و پاسخ مناسبی پیدا نکنید!

 

علت روشن نشدن پکیج

 

علت روشن نشدن پکیج گلدیران و علت روشن نشدن پکیج بوتان یا هر پکیج دیگری می تواند متفاوت باشد و سازندگان دستگاه این علت ها را به صورت جزئی در دفترچه راهنمای دستگاه قید نمی‌کنند. بسیاری از این دلایل تخصصی هستند و شما نیازمند یک تعمیر کار پکیج مجرب هستید تا مشکل را برطرف نمایید. گاهی این مشکل با یک هواگیری پکیج درست می شود و گاهی تعمیر پکیج به صورت تخصصی نیاز دارد.

اپلیکیشن خدمت از ما
خدمت از ما

 

 

علت روشن نشدن پکیج چیست ؟

پکیج دستگاهی است که با سه سیستم برق ، گاز و آب سروکار دارد و طبیعتا مشکل در هریک از این سیستم‌ها می‌تواند علت روشن نشدن پکیج باشد که اغلب علت روشن شدن چراغ قرمز پکیج است. قبل از آنکه به دستگاه خود مشکوک شوید، ابتدا وضعیت فشار آب خانه را از طریق شیرها، برق خانه و خصوصا فیوزهای مرتبط با دستگاه پکیج را از طریق جعبه فیوز و فشار گاز خانه را از طریق شیرهای گاز بررسی کنید. چنانچه مشکل خاصی وجود نداشت، پس مطمئنا مشکل از خود دستگاه یا سیستم لوله و شوفاژهای متصل به آن است. برای پی بردن به علت روشن نشدن پکیج در مرحله اول به خطاهایی که دستگاه نشان می‌دهد توجه کنید. اگر پکیج شما نمایشگر اعلام خطا ندارد، باید حتما برای تعمیر پکیج خود اقدام کنید. در ادامه مقاله علت ها را به صورت تخصصی تر بررسی می کنیم.

 

? تعهد ما به شما معرفی یک تعمیر کار پکیج با تجربه در کمترین زمان ممکن است. گروه خدمت از ما” با در دست داشتن تیم حرفه ای خدمات عیب یابی ، تعمیر پکیج ، هواگیری پکیج را در محل به شما ارائه می دهد.

 

علت روشن شدن چراغ قرمز پکیج چیست ؟

هنگامی که روشن شدن پکیج با مشکلی مواجه شود ، چراغ قرمز پکیج روشن می شود. گاهی با ریست کردن و راه اندازی مجدد دستگاه برطرف می شود. اما اگر چراغ بعد از ریست شدن خاموش نشد باید آن را با یک تعمیرکار در میان بگذارید و برای تعمیر پکیج خود اقدام کنید تا علت روشن شدن چراغ قرمز پکیج را بررسی کند.

 


هزینه عیب یابی علت روشن نشدن پکیج

در مورد هزینه‌ها و اجرت تعمیر کار پکیج دغدغه دارید؟ ما بر اساس معیارهای مشخصی که منطبق بر معیارهای اتحادیه است، رقم شفاف‌تری نسبت به تعمیرگاه‌های پکیج به شما اعلام می‌کنیم. هزینه عیب یابی و تعمیر پکیج در پایان کار به صورت فاکتور در اختیار شما قرار می گیرد.

 


بررسی تخصصی علت روشن نشدن پکیج

علت روشن نشدن پکیج

1 . آب کافی در مدار و لوله‌های پکیج وجود ندارد !

اصلی ترین علت روشن نشدن پکیج ، افت فشار آب دستگاه است. همه‌ی پکیج‌ها به صورت پیش‌فرض مجهز به یک سیستم خاموش کردن خودکار هستند و یکی از مواردی که موجب فعال شدن این سیستم می‌شود، کمبود فشار است. از طریق نشان‌گر عقربه‌ای که معمولا زیر پکیج قرار دارد، میزان فشار آب مخزن را چک کنید. چنانچه این مقدار کنتر از 0.5 باشد، دستگاه یا کلا روشن می‌شود یا پس از روشن شدن بلافاصله خاموش خواهد شد. این نشانگر باید عددی بین 1 و 2 باشد. از طریق شیر فشار آب کنار این نشان‌گر می‌توانید فشار مخزن را افزایش دهید، چنانچه با این کار فشار مخزن افزایش پیدا نکرد و یا پس از افزایش دوباره کاهش یافت، باید با کار را به یک تعمیر کار پکیج بسپارید.

 


2 . لوله‌ها و شوفاژهای ساختمان را هوا گرفته است !

دیگر علت روشن نشدن پکیج ، هوا گرفتن پکیج است. ممکن است مقدار هوای موجود در لوله‌ها و شوفاژهای شما آنقدر زیاد شده باشد که امکان انتقال آب گرم از پکیج به شوفاژها برای دستگاه مقدور نباشد. در این حالت، پکیج به صورت خودکار خاموش می‌شود و با ریست کردن پکیج و تنظیم فشار آب مخزن هم مشکل حل نمی‌شود. ابتدا همه‌ی شوفاژها را هواگیری نماید، اگر مشکل بازهم باقی بود، احتمالا پمپ دستگاه دچار ایراد شده است و به جای آب، هوا را به لوله‌های پکیج پمپاژ می‌کند. اینجا باید کار را به یک متخصص بسپارید، رفع عیوب پمپ پکیج برای شما امکان‌پذیر نیست.

 


3 . لوله‌های پکیج و شوفاژها رسوب گرفته است.

آب اکثر مناطق ایران سختی زیادی ندارد اما برای اطمینان معمولا یک دستگاه سختی‌گیر در مدار لوله‌ها نصب می‌شود. اگر پکیج شما سختی‌گیر آب ندارد و بیشتر از 1 سال است که از پکیج استفاده می‌کنید، ممکن است پکیج یا جایی از مدار آب آن دچار گرفتگی ناشی از رسوبات شده باشد. برای رسوب‌زدایی باید با یک تعمیر کار پکیج تماس بگیرید.

 


4 . الکترود تشخیص شعله پکیج خوب کار نمی‌کند.

پکیج برای آنکه بفهمد گاز ورودی به دستگاه به صورت صحیح در حال سوختن است، از یک الکترود استفاده می‌کند. اگر این الکترود دچار مشکل شود یا فاصله‌ی الکترود با شعله‌ی آتش در اثر گرما زیاد شده باشد، پکیج به صورت خودکار خاموش می‌شود و پس دیگر روشن نمی‌شود. با یک انبر دست کمی الکترود را به آرامی به شعله نزدیک کنید، اگر مشکل حل نشد، یا الکترود کلا خراب شده است و یا مشکل از آن نیست.

 


5 . دودکش پکیج به درستی کار نمی‌کند

اگر فاصله‌ی استاندارد از سقف یا مانع بالای پکیج را رهایت نکرده باشید، ممکن است دودکش دستگاه به درستی قادر به تخلیه دود نباشد و پس از مدتی با گرم شدن ناشی از تجمع دود و تغییر شکل آن، دود دستگاه به درستی خارج نشود. پکیج‌ها مجهز به سنسورهایی هستند که در صورت تجمع دود، دستگاه را فورا خاموش می‌کنند و چنانچه دستگاه را روشن کنید، پس از مدتی کار کردن دوباره به صورت خودکار خاموش می‌شوند.

 


6 . گرم شدن بیش از حد پکیج

بنا به دلایل بسیاری ممکن است پکیج بیش از اندازه گرم شود، در این حالت دستگاه به صورت خودکار خاموش می‌شود و در پکیج‌های دیجیتالی معمولا بوق ممتد یا منقطعی برای چند ثانیه از دستگاه شنیده خواهد شد و پیغام خطای مرتبطی نیز بر نمایشگر ظاهر می‌شود. گرم شدن پکیج یک مشکل پیچیده است و دلایل متعددی می‌تواند داشته باشد، پس بهتر است با یک متخصص تماس بگیرید.

 


7 . برد پکیج دچار مشکل شده است

چنان چه همه‌ی حالت‌های فوق را بررسی کردید و علت روشن نشدن پکیج را نیافتید و دستگاه پکیج شما همچنان کار نمی‌کند، احتمال دارد سیستم مرکزی و برد دستگاه دچار ایراد شده باشد که اتفاقا مشکل رایجی در میان برندهای مختلف پکیج در بازار کشور است. در این حالت حتما باید مشکل را به یک متخصص و تعمیرکار پکیج بسپارید.

 


علت روشن نشدن شمعک پکیج چیست ؟

علت روشن نشدن شمعک پکیج غیر از وجود مشکل در سیستم جرقه‌زنی و گاز ورودی به پکیج، می‌تواند از خراب شدن خود شمعک نیز باشد. ابتدا یکی از شیرهای آب گرم خانه را باز کنید، سپس با استفاده از یک فندک بلند سعی کنید شعله‌ی پکیج را به صورت دستی روشن کنید، اگر پکیج روشن شد و بدون مشکل به کار خود ادامه داد، پس باید شمعک دستگاه توسط یک تعمیرکار پکیج تعویض شود.

 


پکیج شما همچنان روشن نمی‌شود ؟

اگر همچنان پکیج شما ارور می‌دهد، درست کار نمی‌کند و علت روشن نشدن پکیج نامشخص است، باید مشکل را به کمک یک تعمیر کار پکیج مجرب برطرف کنید؛ زیرا تعمیر و تعویض قطعات پکیج به دلیل حساسیت بالای این دستگاه و نیز خطرات کار با آن، به افراد عادی توصیه نمی‌شود.

 


خدمات ما در زمینه تعمیر پکیج

اگر دقت کرده باشید، هنگام توضیحات برندهای مختلف پکیج را تفکیک نکرده‌ایم. تعمیرکاران ما با همه‌ی برندهای موجود در بازار ازجمله ایران رادیاتور ، بوتان ، گلدیران ، ایساتیس ، تاچی ، مرکوری ، اریستون و … آشنایی کافی دارند و شما در هنگام رزرو اینترنتی (رایگان)، با مشخص کردن برند پکیج خود، تعمیرکار متخصص آن برند از سوی ما برای انجام سرویس در محل حاضر می‌شود.

? عیب یابی علت روشن نشدن پکیج ایساتیس

? عیب یابی علت روشن نشدن پکیج گلدیران

? رفع روشن نشدن پکیج ایران رادیاتور

? تعمیر پکیج ایران رادیاتور

? رسوب زدایی آبگرمکن دیواری

? رفع علت گرم نشدن آب آبگرمکن دیواری

? رفع علت روشن نشدن پکیج بوتان

? هواگیری پکیج ایران رادیاتور ، بوتان ، ایساتیس

? نصب پکیج ایران رادیاتور ، بوتان و …

 

خدمت از ما

علت روشن نشدن پکیج
4.5 امتیاز از 18 رای

1 Comment

  1. سینا گفت:

    سلام.مممونم از راهنماییتون
    همین الان با راهنمایی شما پکیج من روشن شد.مشکل از افت فشار بود که نشانگر فشار بالا نمیرفت و با تنظیم شیر زیر پکیج درست شد.واقعا ممنونم

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×خدمت از ما
با اپلیکیشن راحت تره!
دریافت اپلیکیشن
×

برای دریافت لینک دانلود اپلیکیشن، شماره خودتون رو وارد کنید