تعویض روغن خودرو

“خدمت از ما” این سرویس را در حال حاضر در تهران و شیراز ارائه می دهد.

02162829000
Title

تعویض روغن خودرو تعویض روغن تعویض روغن ماشین تعویض روغن گیربکس اتوماتیک تعویض روغن خودرو تعویض روغن تعویض روغن ماشین تعویض روغنی تعویض روغن خودرو تعویض روغن تعویض روغن ماشین زمان تعویض روغن موتور تعویض روغن خودرو تعویض روغن تعویض روغن ماشین تعویض تسمه تایم پراید تعویض روغن خودرو تعویض روغن تعویض روغن ماشین هزینه تعویض تسمه تایم پراید تعویض تسمه تایم ال 90 تعویض روغن خودرو تعویض روغن تعویض روغن ماشین اجرت تعویض تسمه تایم ال 90 تعویض روغن خودرو تعویض روغن تعویض روغن ماشین تعویض روغن گیربکس تعویض روغن خودرو تعویض روغن تعویض روغن ماشین تعویض روغن موتور سیکلت تعویض روغن خودرو تعویض روغن تعویض روغن ماشین تعویض روغن 206 تعویض روغن خودرو تعویض روغن تعویض روغن ماشین هزینه تعویض تسمه تایم ال 90 تعویض روغن خودرو تعویض روغن تعویض روغن ماشین هزینه تعمیر روغن سوزی پراید تعویض روغن خودرو تعویض روغن تعویض روغن ماشین هزینه تعمیر روغن سوزی 206 تعویض روغن خودرو تعویض روغن تعویض روغن ماشین

تعویض روغن خودرو به سبک حرفه‌ای‌ها !

تعویض روغن خودرو را در فواصل زمانی مشخص انجام دهید زیرا موتور به‌ عنوان قلب محرک خودرو به مراقبت های ویژه‌ای از جمله تعویض روغن خودرو ، تعویض فیلتر  و… نیاز دارد تا علاوه بر بهبود عملکردش بر طول عمر مفید آن نیز افزوده شود.

اما مسئله اینجاست، هنگامی که زمان تعویض روغن ماشین فرامی‌رسد، چگونه از این موضوع مطلع شویم؟ چه نکاتی را باید رعایت کنیم؟ آیا می‌توان تعویض روغن خودرو یا تعمیر خودرو را هم به‌صورت آنلاین انجام داد؟ برای پاسخ به این سؤالات و دیگر پرسش‌ها با ما همراه شوید تا در مورد تعویض روغن خودرو شما باشیم.

 

شاید برایتان جالب باشد مطالبی که این روزها در مورد تعویض روغن خودرو در فضای وب خوانده می شود بیشتر در مورد:

 • نکات مهم در تعویض روغن خودرو
 • نکات تعویض روغن خودرو
 • زمان تعویض روغن موتور توتال 7000
 • تعویض روغن ماشین صفر
 • تعویض باتری خودرو
 • زمان تعویض روغن موتور بهران پیشتاز
 • عمر مفيد روغن موتور
 • زمان تعویض روغن موتور تیبا
 • زمان تعویض روغن موتور سیکلت
 • تعویض روغن ماشین سنگین
 • تاریخ انقضای روغن موتور

 


 

عناوین برخی از مطالبی که در این مقاله می خوانید:

 • چگونه بفهمیم خودرو ما نیاز به تعویض روغن دارد؟
 • چگونه باعث کاهش مصرف سوخت ماشین شویم؟
 •  در چه مواقعی به خدمات تعویض‌ روغن خودرو در محل نیاز داریم؟
 • سفارش تعویض ‌روغن خودرو آنلاین از خدمت از ما چه مزیت‌هایی دارد؟
 • چرا باید به سیاه نشدن روغن موتور شک کنیم نه سیاه شدن آن؟
 • خدمت از ما چه خدماتی برای تعویض روغن خودرو در محل ارائه می‌کند؟

 

 تعویض روغن خودرو

 

وظیفه روغن موتور چیست؟

برخلاف خیلی‌ها که ارزشی برای کارکرد روغن موتور قائل نیستند و همیشه به دنبال ارزان‌ترین آن می‌گردند شما این‌گونه نباشید. این را بدانید که روغن موتور وظایف زیادی را جهت حفظ سلامت موتور بر عهده دارد. برخی از این وظایف عبارت‌اند از:

 • کاهش سایش و اصطکاک قطعات متحرک موتور خودرو
 • افزایش کارکرد موتور با خنک کردن قطعات داخلی موتور
 • پاک‌سازی قطعات داخل موتور از دوده، رسوبات و دیگر ذرات آلاینده
 • محافظت قطعات مختلف موتور در مقابل خوردگی
 • جلوگیری از فرسودگی و پارگی قطعات داخلی موتور خودرو

 


چرا باید روغن موتور خودرو را تعویض کنیم؟

روغن از زمان استارت زدن و شروع کار موتور خودرو در معرض اکسید شدن و تجزیه حرارتی قرار دارد. ازاین‌رو دچار آلوده شدن و از دست دادن کیفیت خود، می‌گردد. از طرفی روغن ظرفیت معینی برای جذب و معلق نگه‌داشتن ذرات دارد و در اثر دمای بالا، مواد افزودنی آن نیز کم‌کم مصرف می‌شوند؛ بنابراین باگذشت زمان و طی مسافتی، روغن علاوه بر کم شدن در مقدار، خاصیت خود را نیز از دست می‌دهد و شما باید تعویض روغن خودرو را انجام دهید.

 

چگونه بفهمیم خودرو ما نیاز به تعویض روغن دارد؟

برای بررسی سطح روغن خودرو وقتی در کاپوت را باز می‌کنید در کنار موتور میله‌ای وجود دارد که باید ابتدا آن را بیرون بکشید و با دستمال تمیز کنید و دوباره سر جایش قرار دهید و دوباره آن را خارج نمایید. روی میله سطح حداقل و حداکثر روغن مشخص‌شده که شما باید ببینید روغن تا کجای میله است. اگر جایی که روغن تا آنجاست بین حداقل و حداکثر باشد، سطح روغن خودرو استاندارد است، در غیر این صورت باید آن را تعویض کنید.

اگر احساس می‌کنید از این کارها سر در نمی‌آورید و یا فرصت کافی برای مراجعه به تعویض روغنی ندارید، نگران نباشید! شما می‌توانید از خدمات تعویض روغن خودرو در محل خدمت از ما به‌آسانی استفاده نمایید.

 


 

کاهش مصرف سوخت با تعویض روغن خودرو به‌موقع!

کارشناسان فنی خودرو بر این باورند که اگر از موتور در برابر فشار و دمای بسیار بالایی که در زمان احتراق حاصل می‌شود محافظت نکنید، قطعاتی که باهم تماس دارند، خیلی زود ساییده شده و کارایی اولیه خود را از دست می‌دهند و دچار کاهش راندمان و درنتیجه افزایش مصرف بنزین می‌شوند.

وجود روغن، بهترین راه برای کارکرد مناسب موتور خودرو با بازده بالاست که خوشبختانه، کم‌هزینه است. شما می‌توانید با تعویض روغن خودرو در زمان مناسب امکان روان کار کردن قطعات و کاهش مصرف سوخت را فراهم کنید. تعویض روغن خودرو ، مهم‌ترین کاری است که برای ادامه موفقیت‌آمیز کار موتور خودرو می‌توان انجام داد.

 

 در چه مواقعی به خدمات تعویض‌روغن خودرو در محل نیاز داریم؟

خیلی‌ها جهت تعویض روغن خودرو شان چند ماهی یک‌بار به نزدیک‌ترین تعویض‌روغنی محل زندگی‌شان مراجعه می‌کنند. خیلی از افراد نیز به دلیل کمبود وقت، نداشتن صبر و تحمل برای منتظر ماندن در تعویض روغنی و… به استفاده از خدمات تعویض روغن آنلاین روی می‌آورند. ازاین‌رو شما نیز می‌توانید در مواقع ذیل از خدمات تعویض روغن خودرو در محل استفاده نمایید:

 • مواقعی که دسترسی تان به تعمیرگاه تعویض روغن خودرو محدود باشد.
 • مواقعی که زمان برای شما بسیار اهمیت دارد و نیاز به تعویض روغن خودرو در سریع‌ترین زمان داشته باشید.
 • مواقعی که فرصت کافی برای مراجعه به تعمیرگاه را ندارید و بخواهید از خدمات تعویض روغن خودرو در محل استفاده کنید.
 • و دیگر دلایلی که می‌توانند شما را برای استفاده از خدمات تعویض روغن خودرو سیار ترغیب کنند.

 

تعویض روغن خودرو

 

 

سفارش تعویض ‌روغن خودرو آنلاین از سامانه خدمات تعمیر خودرو خدمت از ما چه مزیت‌هایی دارد؟

 • با ثبت سفارش برای تعویض روغن خودرو از اپلیکیشین خدمات تعمیر خودرو “خدمت از ما” دیگر لازم نیست دنبال تعویض‌روغنی خوب و منصف بگردید!
 • با تعویض روغن خودرو آنلاین خدمت از ما نیاز به مراجعه حضوری به تعمیرگاه یا تعویض روغنی ندارید و خودتان می‌توانید به‌آسانی ساعت، روز و محل انجام کار را مشخص نمایید.
 • با خدمت از ما تعویض روغن خودرو در  انواع مدل ماشین‌های داخلی و خارجی را در اسرع وقت و بالاترین کیفیت انجام دهید.
 • با استفاده از اپلیکیشن تعویض روغن خودرو آنلاین خدمت از ما از مشاوره رایگان و پشتیبانی همیشه فعال به‌رایگان بهره ببرید.

 


خدمت از ما چه خدماتی برای تعویض روغن خودرو در محل ارائه می‌کند؟

شما می‌توانید به کمک متخصصین تعویض روغن خودرو در محل خدمت از ما تمامی خدمات مربوط به تعویض روغن خودرو را در کمترین زمان را دریافت کنید. از دیگر خدماتی که سامانه آنلاین تعویض روغن خودرو در محل “خدمت از ما” ارائه می‌دهد عبارت‌اند از:

و دیگر خدمات… که شما می‌توانید به‌راحتی از طریق اپلیکیشن “خدمت از ما” دریافت نمایید.

 

هزینه تعویض روغن خودرو در محل توسط سامانه آنلاین خدمت از ما چقدر است؟

قیمت تعویض ‌روغن خودرو در محل به نوع خودرو و میزان روغن مصرفی بستگی دارد. البته توجه داشته باشید که انتخاب برند روغن و پرداخت هزینه آن بر عهده خود شماست؛ که در صورت تمایل، سرویسکار روغن موتور موردنظر را برای شما تهیه می‌کند و هزینه آن، قبل از ثبت نهایی سفارش و اعزام متخصص تعویض روغن خودرو ، به شما اعلام می‌گردد.

 


 

به سیاه نشدن روغن موتور شک کنید نه سیاه شدن آن!

بسیاری معتقدند که سیاه شدن روغن موتور به معنای فرارسیدن موعد تعویض روغن خودرو است اما برعکس! سیاه شدن روغن موتور درواقع، خاصیت پاک‌کنندگی‌اش را نشان می‌دهد، یعنی ماده پاک‌کننده موجود در روغن موتور، دوده حاصل از احتراق را در خود به‌صورت معلق نگه‌داشته و سیاه شده است .

 سیاه نشدن روغن دلیلی بر مرغوبیت آن نیست، بلکه به این معناست که روغن قدرت جذب دوده‌ها و مواد زائد را ندارد و این دوده‌ها و آلودگی‌ها روی قطعات موتور و لابه‌لای آن‌ها ته‌نشین شده است که موجب عدم انتقال حرارت، سائیدگی، روغن سوزی و… خواهد شد.بنابراین در هنگام تعویض روغن خودرو به رنگ روغن خودرور توجه کنید.

 

تعویض روغن ماشین صفر

برای تعویض روغن ماشین صفر شما باید دو بار روغن خودرو خود را عوض کنید. ابتدا بعد از طی مسافت حدود 100 کیلومتر، سپس بعد از طی مسافتی حدود 1000 کیلومتر. دلیل این کار این است که اولین روغن مملو از براده‌های ریز فلزات و ذرات بسیار کوچک است که به دلیل ساییده شدن با قطعات متحرک موتور، وارد جریان روان کننده شده است و پس از طی زمانی به‌نوعی لجن تبدیل‌شده که با رسوب در قسمت‌های مختلف موتور باعث ایجاد دردسرهای بزرگ می‌شود.

ازاین‌رو شما باید تعویض روغن ماشین صفر را در کیلومترهای ذکرشده جهت بالا بردن توان موتور و حفظ آن از آسیب‌های احتمالی انجام دهید.

 

ثبت سفارش برای تعویض روغن در محل در خدمت از ما به چه صورت است؟

برای درخواست خدمات تعویض روغن خودرو  شما می توانید با نصب اپلیکیشن خدمات تعویض روغن خودرو در محل “خدمت از ما”، برای انجام سرویس مورد نظر  و ده‌ها خدمت دیگر، به‌راحتی ثبت سفارش نمایید تا بهترین سرویسکاران و تعمیرکاران خودرو در خدمت شما باشند.

 

آیا در هر بار تعویض روغن خودرو تعویض فیلتر روغن هم ضرورت دارد؟

فیلتر روغن خودرو، کار تصفیه روغن موتور را انجام می‌دهد. وظیفه اصلی فیلتر در سیستم روغنکاری موتور، جلوگیری از آسیب رساندن ذرات ساینده به قسمت‌های مختلف موتور است بنابراین فیلتر باید به‌طور دائمی در مدار روغنکاری بوده و بتواند تمام جریان روغن را از خود عبور دهد. لذا با توجه به نقش فیلتر در سلامت موتور ماشین، بهتر است هنگام تعویض روغن خودرو ، فیلتر نیز تعویض گردد.

یادتان باشد این مسئله در هنگام تعویض روغن ماشین صفر از اهمیت بیشتری برخوردار است، چون در روغن موتور ماشین صفر مقادیر زیادی ذرات فلزی و ساینده وجود دارد که عدم تصفیه آن موجب وارد شدن آسیب‌های زیادی می‌گردد.

مهم ترین نکات در خصوص روغن برای تعویض روغن خودرو

برای ماشین‌هایی که موتور آن‌ها تکنولوژی بالایی دارند نباید از روغن موتورهایی با سطح کیفیت و کارایی پایین استفاده نمایید.

برای استفاده از روغن‌های با سطح کیفی بالا برای موتورهای قدیمی‌تر نیز می‌بایست احتیاط نمایید و در صورت استفاده حداکثر یک درجه تفاوت سطح داشته باشند.

با توجه به عوامل گوناگون مؤثر بر کیفیت روغن موتور از قبیل درجا کار کردن، ترافیک، سرعت رانندگی، کیفیت سوخت، شرایط آب و هوایی و مواردی دیگر کیلومتر کارکرد ذکرشده برای روغن موتور عموماً قابل اطمینان نبوده و تعویض روغن خودرو باید قبل از رسیدن به حداکثر زمان کارکرد، صورت پذیرد.

در هنگام تعویض روغن خودرو، همواره به خاطر داشته باشید که مناسب‌ترین روغن را انتخاب کنید نه گرانترین!

عوامل تاثیر گذار در زمان تعویض روغن خودرو

عوامل زیادی بر زمان تعویض روغن ماشین تأثیر دارند که برخی از مهمترین آن‌ها از قرار زیر می‌باشند:

کیفیت مکانیکی موتور به‌ویژه سیستم سوخت رسانی، انژکتور و وضیعت برق موتور

کیفیت روغن موتورمصرفی در زمان تعویض روغن ماشین ، سوخت مصرفی ماشین، فیلتر روغن و فیلتر هوا

نوع، مدل و سال ساخت خودرو و موتور آن

مدت‌زمانی که روغن در کارتر موتور خودرو مانده است

رانندگی با سرعت خیلی زیاد و یا همراه با بار زیاد و در سربالائی‌ها و…

رانندگی در سرما و هوائی که خیلی مرطوب و یا مملو از گردوغبار باشد

یادتان باشد که اگر خودروتان زیاد در این شرایط قرار دارد باید زودتر از حداکثر زمان کارکرد روغن موتور آن نسبت به تعویض روغن ماشین خود اقدام کنید..

 

خدمت از ما

 

 

تعویض روغن خودرو
5 امتیاز از 1 رای

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×خدمت از ما
با اپلیکیشن راحت تره!
دریافت اپلیکیشن
×

برای دریافت لینک دانلود اپلیکیشن، شماره خودتون رو وارد کنید