سیستم گرمایش از کف

سیستم گرمایش از کف یکی از تکنولوژی های جدیدی است که به ویژه در چند سال اخیر مورد توجه قرار گرفته است. این سیستم یکی از طبیعی ترین و سالم ترین روش های گرمایش به حساب می آید. برای اجرای این سیستم ، پیش بینی های لازم باید پیش از احداث ساختمان انجام گیرد. این کار سبب می شود که مجبور به کف سازی مجدد نشوید. در این مطلب مزیت های سیستم گرمایش از کف را بررسی می کنیم.

 

آسایش و راحتی زیاد:

با اجرای سیستم گرمایش از کف، درکل طول فصل سرما درجه حرارت محیط شما ثابت خواهد بود. با این روش در عین حالی که هنگام راه رفتن روی کف، گرمای مناسبی را احساس خواهید کرد، هوای منزل شما همواره مطبوع می ماند. در سیستم گرمایش از کف، گرما به آرامی از کف به سقف منتقل می شود.

از آن جا که در این روش مدت سرد شدن منزل شما طولانی تر خواهد بود، هر گونه مشکلی مانند قطع برق که سبب قطع شدن حرارت مرکزی شود، برای شما کمترین دردسر را به دنبال دارد.

با وجود این که مدت زمانی که کف زمین به درجه حرارت مطلوب می رسد طولانی تر است،  اما این اتفاق معمولا یک بار بیشتر نمی افتد. بعد از این مرحله شما از حرارت مطبوع و دائمی منزل خود در طول فصل سرما لذت خواهید بود و دمای منزل شما دائما تغییر نخواهد کرد.

 

صرفه جویی در مصرف انرژی :

مصرف انرژی در سیستم گرمایش از کف نسبت به سایر سيستم های گرمايشی متداول مانند رادياتور و يا فن کوئل حدود 25 تا 30 درصد کمتر است. چرا که تبادل دمایی بین کف و دیواره های خارجی بسیار کم است. سطح تابشی به اندازه مساحت فضای مورد گردش بوده و بزرگ است. دمای آب در حال گردش در سیستم گرمایش از کف پایین است.

 

دمای ثابت حتی برای مکان هایی با ارتفاع بالا:

در این روش شما دمای ثابتی را تا حتی در مکان هایی با ارفاع بالا تجربه می کنید. و توزیع گرما در کل ساختمان یکنواخت خواهد بود. در ساختمان های بزرگ مانند سوله ها که ارتفاع سقف قابل توجه است، استفاده از سیستم های سنتی بسیار پرهزینه است چرا که هوای گرم به سمت بالا حرکت می کند و سطح زمین دمای مطلوبی ندارد.

سیستم گرمایش از کف

هوای مطبوع و جلوگیری از خشک شدن هوا:

در این روش بر خلاف سایر روش ها مانند استفاده از رادیاتور، هوا همواره به صورت مطبوعی باقی خواهد ماند. استفاده از این سیستم مانع خشکی هوا می شود.

 

تمیزی دیوارها :

سیستم گرمایش رادیاتوری معمولا با ایجاد دوده در اطراف خود، سبب کثیفی دیوارها می شود. در حالی که در این روش دیوارها و اثاثیه منزل شما همیشه تمیز باقی خواهند ماند.

 

امکان استفاده از منابع حرارتی گوناگون:

در سیستم گرمایش از کف، شما امکان انتخاب منابع حرارتی مختلفی نظیر پکیج، موتورخانه مرکزی و حتی پنل خورشیدی را خواهید داشت.

 

آزادی عمل در چیدمان دکوراسیون خانه:

این روش هیچ گونه فضای اضافی از منزل شما را اشغال نمی کند و شما برای جابه جایی اثاثیه منزل آزادی عمل کاملی دارید. این نکته به خصوص در آپارتمان هایی که فضای کوچکی دارند، اهمیت ویژه ای دارد.

 

سیستم گرمایش از کف

سیستم گرمایش از کف
5 امتیاز از 1 رای

Comments are closed.

×خدمت از ما
با اپلیکیشن راحت تره!
دریافت اپلیکیشن